ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїКниги, подаровані Віктором Мельником

 Сташук В.Ф.

Щось загнилось у нашім королівстві

Про природу зпа, підступності і лицемірства, про те, хп ми такі, куди йдем і куди прийшли - орієнтири художніх образ нової поетичної книжки лауреата Всеукраїнської премії іме І. Огієнка Василя Сташука.

Сташук, Василь Федорович. Щось загнилось у нашім королівстві : поезії / Василь Федорович. Сташук. – Житомир : Полісся, 2016. – 80 с.

Іван Гайворон

Гойра

Іван Гайворон - член Національної Спілки письменників України, автор одинадцяти поетичних книг. Сьогодні він звітує про свою творчість прозою. Його нова книга - в осмисленні буття, душі в складних перипетіях реального світу - позначена філософською заглибленістю в характери, долі людей, любов’ю до всього на світі сущого.

Перемогти, гартуючись у боротьбі, не зрадити правді життя, істині силою надзвичайного високого духу перш за все у виборі своєї долі, власного життєвого шляху - навіть у неймовірних випробуваннях на краю загибелі.

Гайворон І. Гойра. Київ: Задруга, 2015. – 112 с.

Олена Іщенко

Ковзанка в небо

Вірші Олени Іщенко глибоко ліричні, часто-густо магічні, завжди непередбачувані. Усі мініатюри збірки «Ковзанка в небо» продиктовані високим натхненням, зігріті щирою, ніжною, беззахисною душею молодої талановитої поетеси. Поетеси, в якої - успішне сьогодення й велике світле майбутнє.

Іщенко О. С.Ковзанка в небо. Поезії / О. С. Іщенко. - K.: Укр. письменник, 2018. – 96 с.

 

Матвієнко Володимир

Творіть Україну

Перед читачем нова книга Героя України Володимира Матвієнка. У цій збірці вміщено майже всі вірші, написані автором за довге творче життя. Тематика його поезій різноманітна, але в ній яскраво вирізняється патріотична тема, любов до України, безмежна відданість їй, впевненість у її перемозі над ворогами і віра у світле майбутнє українського народу.

Володимир Матвієнко син України, він ніколи не забуває своє поліське коріння і у багатьох віршах оспівує рідне село Білка.

Лірико-патріотична поезія є життєдайним джерелом натхнення автора. Багато його поезій стали популярними піснями.

Автор адресує свою книіу широкому загалу читачів, незалежно від віку та уподобань кожен з них знайде вірш, який припаде до його серця.

Матвієнко Володимир. Творіть Україну. – Київ: Наукова думка, 2017. – 248 с.

 

Станіслав Бондаренко

Ніж і ніжність

Два неба, або ж два колорити, переливаючись, наповнюють поезії Станіслава Бондаренка: колорит духовний і колорит місцевий, суто київський. Київ для поета – космос, намолений ретранслятор Духу, адже саме тут поет учився «ходити на десять віків углиб».

Його лірика вогниста й вишукана, нонконформістська й по-справжньому інтелектуальна, обпечена гарячим вітром зі Сходу, яким дихає навіть суто міська поезія найбільш києвоцен- тричного автора.

Вона передує у збірці трьом поемам-кліпам, що вже відомі читачам. Це перекладена п'ятьма мовами «Нічна розмова з Європою, або Таємниці наших літер», яку дехто назвав «передчуттям Майдану», «Пікнік із мільярдером, або Травми трав» – «чи не перша спроба проникнення в лабіринти життя й психології новітнього прошарку олігархів» та історично-детективна по- ема-кліп «Майдани і магнати, або Магія магми», у якій герої попереднього твору - «новий українець» Хо, поет Ярослав ставши майданівцями, зустрілися вже «на лінії вогню» й під Майданом, де народжується «мрія на руїнах», де викривається зрада й шпигунство і «б'ється серце Європи».

У новаторському поемному триптиху - не просто «евроремонт традицій» та відображення найзначніших порухів душі народної, а й пошук ФЕЛІЧИТАча - справді щасливого й вишуканого.

Ольга Ляснюк

[без іронії]

Ольга Ляснюк у прозі часто озвучує те, що заховане у підсвідомості. Читач запропонованої книжки може зі здивуванням відзначити для себе влучання автора в десятку власних переживань, сумнівів чи страхів... І подорож у неіснуюче місто на уявному ровері перетворюється у містичну поїздку в реальне місто на сучасному транспорті... До кінця важко усвідомити, чим ті подорожі закінчаться.

Коли читаєш прозу Ольги Ляснюк, здається, що знаєш її все життя, переживаєш за кожну її емоцію, вилиту на сторінку. Образність написаного переносить у чуттєвий світ, по-справжньому живий, де хочеться дихати усіма словами, фразами.

Ляснюк Ольга. [без іронії]: проза / О. Л. Ляснюк. - ПВД «Твердиня», 2016. - 136 с.

Ярослав Ткачівський

Навія

Любов і зрада, вірність і тяжкий гріх, кара та несправедливість — це лейтмотив нового роману «Навія» українського письменника Ярослава Ткачівського. Сюжетна нитка захопливого любовно-побутового полотна пов’язує цікаві життєво-історичні події, що відбувалися на Прикарпатті. Однак деякі імена героїв зі зрозумілих причин змінено. Правдивими в епічному творі залишилися людські емоції в досягненні завітної мети та в ставленні до братів і сестер у Христі, природних і містичних явищ...

Вірування й зречення Бога, чистокровне душогубство та немеркнуча земна любов, яка є мірилом людського сумління на шляху пізнання Істини, передані щемливо-колоритною розповіддю письменника про життя галичан упродовж століття становлять міцну канву роману «Навія».

Ткачівський Ярослав Васильович Навія: Сучасний роман / Ярослав Ткачівський. — Київ: Український письменник, 2017. — 204 с.

Іван Чумак

Історія самобутності, або Народ — безсмертний

Творчість Івана Чумака — це справді глибока оповідь про наше українське село, про характери його людей та нелегкі їхні долі. Автор, як ніхто інший серед сучасних літераторів, знає життя і володіє майстерним даром художнього його відтворення в образному слові.

Історія самобутності, або Народ — безсмертний: трагікомедія буття / І.В. Чумак.— K.: Укр письменник, 2016.— 280 с.

 

Олекса Різниченко

Украмарс

Україна і Марс?? Та ще й Україна — на Марсі?? Ну і ну, це автор загнув...

І треба ж було - у 1986 році ховатися аж на Марсі!! І не просто самому ховатися, а Україну - туди! Хіба КДБ туди не діставав??? Чи там не було цензури? Та ми з Миколою Вінграновським тоді чітко знали - нема схову для України:

Я б тебе заховав, та за що і за кого?

Чи за серце своє, що в гуді цій гуде?

Я б тебе заховав серед неба у Бога,

Але небові й Богу сховатися де?

1986

У серці. Ховали у серці. Але хто читав Орвела, чи точніше, хто жив у і ій імперії зла і брехні, той знав, що і до серця добиралися. Тому сховок на Марсі найнадійніший.

Отож, маєте в руках документ, який пройшов усі схованки - і за серцем, і в серці, і в Богопільській шухляді, і на Марсі, і в руках архіваріуса 2500-го року, і контроль енельотчиків... Читайте, відкопуйте таємниці.

Різниченко, Олекса Сергійович Украмарс. Супер-фантастичний роман — Одеса: Сімекс-прінт, 2016. — 324 с.

Валерій Демиденко 

Дзвони

У новій книзі лауреата поетичного конкурсу «Свою Україну любіть», проведеного у 2017р. Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Тараса Шевченка, пристрасним, гірко-правдивим словом розповідається про героїзм захисників Вітчизни в російсько-українській війні, яку розв’язав у 2014 р. Кремль. Як один з багатьох активних волонтерів Одещини, Валерій Демиденко відвідує зону АТО, має друзів серед воїнів-земляків у бойових підрозділах. У своїх поетичних рядках транслює їхні оцінки і думки про нинішнє вогнелике сьогодення, про вагомість викликів перед українцями.

Демиденко, Валерій  Дзвони : вірші / Валерій Демиденко. — Одеса : Астропринт, 2017. - 64 с.

Станіслав Шевченко

Дім для душі

Глибоке проникнення в духовний світ нашого сучасника і в проблеми його життєвого вибору, повернення до животоків роду, бачення світу як гармонійної єдності небесного і земного, віри і сумніву, утвердження закону збереження любові притаманне новій книжці вибраних поезій відомого письменника Станіслава Шевченка.

Шевченко, Станіслав. Дім для душі : Поезія / С. О. Шевченко. - Укр. письменник, 2011. — 247 с.

Ярослав Орос

Витівки Ярга

Ярослав Орос — загадкове й недооцінене явище сучасної української літератури. Автор книжок «Заповіти білих горватів» (1991, 2006), «Змагання катів» (1992), «Чотирикутна зірка. Арійські притчі» (1995), «Кощуни. Хроніки волхва» (1999), «Яфет і Хам» (2009), «Врата Сімар- гла» (2009), «Триликий Ной» (2011), «Дримба» (2012). Лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (1991).

На початку дев’яностих років у памфлетах «Туга за Африкою», «Кривава Тиса», «Сер Ун та його немовля» одним із перших в українській періодиці викрив політичне підгрунтя русинства на Закарпатті.

Його стиль відзначається метафоричністю, історіософізмом, закарпатським колоритом, іронією, сарказмом, пластикою та захоплюючого розповідною манерою.

До книжки «Витівки Ярга» увійшли оповідання та вірші, в яких письменник у притаманній йому манері реставратора міфів метафорично поєднує нинішні події з давніми й прадавніми, відкриваючи найпотаємніші схованки бажань і мотивів людської поведінки.

Орос Я. М. Витівки Ярга. Гутірки коло ватри: оповідання, вірші. — K.: ЛА «Друге дихання», 2017. — 320 с.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше