ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  








Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний день



Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy



 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації



10 найкращих книг

 

 

Ковалевська, О. Зорі у квадраті / Ольга Ковалевська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с.

Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки Ольги Ковалевської – «Зорі у квадраті», що записана авторкою у формулу. Однак математики тут небагато – значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала.
 

 

 

 

 

 

Кемерон, Д. Шлях митця: духовна дорога до примноження творчості /  Джулія Кемерон. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 352 с.

Якщо ви перебуваєте у творчій кризі, не бачите, куди рухатися далі та як реалізувати свій творчий потенціал, ця книжка допоможе подолати внутрішні та зовнішні перешкоди та відкрити в собі митця.

«Шлях митця» Джулії Кемерон – це практичний курс, розрахований на 12 тижнів щоденних занять, що допоможе митцю-початківцю, а ним може стати кожен, розгледіти і розбудити в собі нові, несподівані таланти, приспані скептицизмом, насмішками, некомпетентною критикою та різними комплексами.

 

 

 

 

Енар, М. Компас / Матіас Енар ;  пер.  І. Славінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 496 с.

Віденський музикознавець Франц Ріттер проводить довгу безсонну ніч, опинившись сам на сам зі страшним діагнозом і зі спогадами, які накочуються, мов хвилі. Франц повертається думкою до своїх подорожей Сирією, Єгиптом, Іраном: там він провадив дослідження, там шукав свій Схід і себе в ньому. Там шукав дорогу до коханої Сари, і згадки про неї щоразу болісні й солодкі. Францові спогади супроводжують мандрівники й авантюристи, науковці та поети, художники та музиканти, чиї шляхи перетиналися на Сході, чиї думки так чи інакше були спрямовані туди, куди вказував їхній внутрішній компас.

 

 

 

 

Рафєєнко, В. Довгі часи / Володимир Рафєєнко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 272 с.

«Довгі часи» – міська балада, казка для дорослих про життя і смерть у часи війни, де фантасмагоричне та ірреальне перемежовується з дійсністю, правдою нашого буття. Роман складається з двох частин. Перша – це моторошна казка, де на околиці Z у триповерховій лазні «П’ятий Рим» без сліду зникають окупанти і щоранку лунає гімн України, де колорадські жуки з ногами-кинджалами перетворюють роздачу гуманітарної допомоги на бійню, де, врешті, аби потрапити у Київ, потрібно прийняти смерть.

 

 

 

 

 

Леві, П. Чи це людина / Прімо Леві ; пер. М. Прокопович. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 272 с.

Мудрість гефтлінга, в’язня концтабору, – не намагатися зрозуміти, не уявляти майбутнього, не ставити запитань, затямити, що «завтра вранці» на табірному жаргоні означає «ніколи». Цю муд­рість Прімо Леві судилося засвоїти, коли йому було двадцять чотири і його, молодого хіміка, депортували до концтабору в Аушвіці.

«Чи це людина» – проникливе і щемке свідчення злочинів проти людства, живий голос Голокосту, автобіографічний твір про болючий досвід виживання приреченого на знищення, про глибинну самотність, про пошуки і віднаходження людської душі навіть у пекельних колах табору смерті.

 

 

 

 

Кульман, Т. Армстронґ. Неймовірні пригоди Мишеняти, яке літало на Місяць / Торбен Кульман. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с.

Відважне Мишеня захотіло довести усім мишам, що Місяць – то зовсім не сир. Проте його відкриття нікому не були цікаві. Що ж, Мишеня так просто не здається. Воно вирішує збудувати собі космічний корабель та стати першим Мишеням, яке висадиться на Місяці. Та чи вдасться це йому?..

 

 

 

 

Гемінґвей, Е. Фієста. І сонце сходить / Ернест Гемінґвей ; пер.  В. Морозов. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 288 с.
 
Культовий твір Ернеста Гемінґвея змальовує післявоєнне «втрачене покоління» 1920-х років — «пропащих» людей, розчарованих і травмованих, ніби завислих у постійному чеканні, нездатних вповні вхопити життя. Відчути себе справді живими вони можуть лише в рідкісні моменти прояву чистої емоції, яку невпинно прагнуть відшукати. Свою гіркоту й зневіру вони намагаються забути в алкоголі й безладних розвагах, шукають відради на вулицях нічного Парижа, на природі в Піренеях, на боях биків у Памплоні. 

 

 

 

 

 

Ґверра, Т. Сад забутих плодів / Тоніно Ґверра ; пер.  В. Чайковський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 288 с.

Тоніно Ґверра, проза якого стояла за культовими фільмами Ф. Фелліні, М. Антоніоні, А. Тарковського, є також автором новел, де поєдналися глибина й лаконічність східної притчі з несподіваністю європейського сюрреалізму. Його діалектна поезія змусила читати романьйольською всіх інтелектуалів Італії. Блискучий і самобутній художник, він змінював світ і людей навколо себе, реалізуючи такі дивовижні задуми, як Сад забутих плодів, Святилище думок, Притулок покинутих Мадонн.

 

 

 

 

 

 

Діккер, Ж. Правда про справу Гаррі Квеберта / Жоель Діккер ; пер. Л. Кононович. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 704 с.

Книга «Правда про справу Гаррі Квеберта», щойно вийшовши, одразу стала бестселером у Франції і принесла своєму автору, на той час 27-річному Жоелю Діккеру, Гран-прі Французької академії за кращий роман і Гонкурівську премію ліцеїстів. А потім цей роман підкорив і решту світу: його переклали понад 30 мовами.

Молодий письменник Маркус Гольдман дебютував зі своїм першим романом так гучно, що здається – світова слава біля його ніг. Щоправда, друга книжка ніяк не напишеться, а вдячні читачі от-от оберуть нового кумира.

 

 

 

 

 

Седлачек, Т. Економіка добра і зла / Томаш Седлачек ; пер. Т. Окопна. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017 – 520 с.

Якщо ви шукали книжку про економіку, яка не лише написана легко й доступно, а є зрозумілою навіть неспеціалістам, де сама економіка постає пригодницькою подорожжю, наприкінці якої знайдемо аргументи для глибших роздумів про світ та роль людини в ньому, то дослідження Томаша Седлачека – саме те. Це неординарний погляд на наукову дисципліну, яку більшість із нас стереотипно вважає «сухою».

 

 

 

   

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро