ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїКоролевське Євангеліє було створене на початку XV ст. в Закарпатті, у Королево на Виноградівщині. Переписувач рукописної пам'ятки - Станіслав Граматик. У кодексі вміщено Євангелія від Матвія, Марка, Луки, Іоанна, передмови, пости, проповіді, глави, післямова та дарча грамота.

Середньовічний кодекс опрацювала група фахівців на чолі з канд. мистецтвознавства, доц., завідувачем кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтва - Одаркою Сопко (Долгош). Робота проводилася у рамках наукового прикладного дослідження: «Рукописна спадщина Закарпаття». Проект «Факсимільне видання Королевського Євангелія 1401 р.». з метою відтворення пам’ятки для подальшого дослідження та системного вивчення в контексті різних явиш і тенденцій, які мали найбільший вплив на її створення.

Консультантами виступили завідувач відділу історії української мови Інституту української мови НАН, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України  Василь Німчук та завідувач відділу археології Закарпатського краєзнавчого музею, канд. історичних наук Йосип Кобаль.

У додатку до факсимільного видання Королевського Євангелія 1401 року представлено результати наукового вивчення рукопису: показано історію його відкриття, історичні умови, за яких пам’ятку було створено, досліджено книгу з погляду лінгвістики та мистецтвознавства.

При відтворенні оригінал-макету враховувалися технічні й технологічні особливості архітектоніки середньовічної книги, зокрема, реконструкція оправи візантійського типу. Тиражування книги (100 примірників) здійснили згідно наданим оригінал-макетом ТОВ «Ромус-Поліграф» у Львові. Вартість одного примірника 1 800 гри.

Надруковані екземпляри призначено не для продажу, а насамперед для безпосереднього поповнення бібліотек, зокрема книгозбірень наукових і навчальних закладів, музеїв, а також дослідників та поціновувачів рідкісної книги.

Факсимільне видання здійснено з нагоди 615-ї річниці нам ятки і належить до особливих творів книжкового мистецтва.

Здійснено за фінансової підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше