ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїМихайло Коцюбинський

 

Коцюбинський Михайло Михайлович (17.09.1864, м. Вінниця – 25.04.1913, м. Чернігів), український письменник-класик, громадський діяч. Дитинство і юність його минули у селах і містечках Поділля – Барі, Кукавці, Шаргороді, Станіславчику, Пикові. Закінчив 1880 р. Шаргородське духовне училище. Поділля посіло вагоме місце у творчості М.Коцюбинського, який зобразив побут подільських селян у ранніх оповіданнях і повістях «Харитя», «Ялинка», «П’ятизлотник», «На віру» та ін. Він написав етнографічну статтю «Вироби селянок з Поділля на виставці в Чікаго» (1892). З ініціативи Вінницької письменницькоїорганізації в 1981 р. засновано обласну, а з 1993 р. вона набула статусу – Всеукраїнська літературна премія ім. М.Коцюбинського. Щорічно у вересні в літературно-меморіальному музеї письменника у Вінниці проводяться Дні М.М.Коцюбинського. Ім’я письменника носить Вінницький державний педагогічний університет, проспект, на якому встановлено пам’ятник видатному земляку.

Коцюбинський М.М. і Вінниччина 

«Я не вважаю, що конче треба, щоб про мене колись багато писали критики та історики літератури. Але цікаво було б, щоб так – за півсотні років після моєї смерті десь написали б пів-сторінки чи там сторінку, де просто перелічили б, що я зробив і що з того від мене зосталось в пам'яті...Ну і коротко сказали б, чи надовго мене вистачить у будуччині...».

Час розвіяв сумніви нашого славетного земляка. Те, що зробив Коцюбинський для української літератури, для України, назавжди увійшло в золотий фонд національної культури та історії, а його ім'я стало окрасою світового письменства. Про це свідчать численні переклади його творів мовами народів усієї планети. В епоху, коли Україна відновила і розбудовує свою державність, вельми актуальною звучить думка геніального сина про те, що українцям, як і кожному народові, належить «якнайширше і найповніше розвивати свою духовну сутність і паралельно своєму культурному росту, поступово удосконалювати знаряддя своєї думки – мову, в якій, наче в дзеркалі, відображається і історія, і світогляд, і характер даного народу».

Великий Гете якось зауважив: щоб зрозуміти поета, треба пізнати його край. Київщину і Чернігівщину. Крим і Одещину, Галичину й Гуцульщину, Полтавщину і Черкащину ... І на землях Молдови, Польщі, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Італії, Греції, Туреччини залишилися його вічні сліди. Учнями М.Коцюбинського називали себе Павло Тичина, Микола Хвильовий, Юрій Яновський, Андрій Головко, Михайло Стельмах, Олесь Гончар, Євген Гуцало.

Талант митця – всенародне надбання. Його покликання – дарувати людям скарби своєї душі.

Талант письменника – життєдайний і неповторний, чарівний, «як океан глибокий, як океан тривожний і мінливий». Коцюбинський, – за висловом П.Г.Тичини, – «залишив усім нам найвищий заповіт: ніколи не розминатися з людиною і завжди бути вірним рідному народові, правді, соціальній справедливості і свободі».

Коцюбинський розглядав літературу як світло, що розвіює пітьму, як могутній засіб утвердження на землі добра і краси, духовної величі народу.

Вся творчість Коцюбинського – це самоцвіти високої поезії, відшліфовані його «пером тонким», зрошені кров'ю його серця, яке було відкрите для людського горя, як квітка для роси.

М.Коцюбинський пристрасно любив рідну землю барви і музику поля і лісу, спів жайворонка і кування зозулі, українську пісню, яка супроводжувала його на виноградниках Молдови і Криму, в закордонних подорожах. Його творчий доробок увійшов до золотого фонду загальнолюдської культури. Про це промовисто говорять переклади його творів на багато мов світу, його слово звучить з радіотелекіноекрану, зі сцен професійних і аматорських театрів. Ім'ям уродженця Поділля названі школи, вулиці, кінотеатри, сільськогосподарські товариства. Лише за неповними даними вулиці у 107 містах і селах Вінничини носять славне ім'я світоча українського народу.

Пам'ять письменника, якого народ назвав великим Сонцепоклонником, шанують земляки. У Вінниці його ім'я носять педагогічний університет, середня школа, кінотеатр, будинок відпочинку, а на проспекті Михайла Коцюбинського 1989 року споруджено величний пам'ятник Майстрові слова. Поруч літературно-меморіальний музей письменника. Тут щороку в день його народження відбуваються святкові урочистості, «літературні суботи М.Коцюбинського».

Засновано Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського, лауреатами якої в різні роки стали письменники Вінниччини А.Бортняк, М.Потупейко, А.Гудима, Д.Дереч, В.Кобець, М.Коцюбинська, В.Кузьменко, М.Рябий, М.Стрельбицький, Г.Усач, В.Сторожук, Т.Яковенко, І.Волошенюк, Л.Пастушенко, В.Прилипко, А.Звірик, П. М Перебийніс, В.С. Рабенчук, В.І. Мельник, А.М. Подолинний , Н. Гнатюк, П.А Зарицкий.

Благословенні сліди Коцюбинського, його стежки й дороги, що пролягли з Вінниці в села і містечка Поділля, з любов'ю позначені нашими земляками, які щоразу, торкаючись цих священних місць, підносяться духом, набираються снаги для творення добра і краси.

ТВОРИ М.КОЦЮБИНСЬКОГО, НАПИСАНІ НА ВІННИЧЧИНІ 

Назва твору

Коли і де написано

Рік першої публікації

Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма

1884, м. Вінниця

1924

21 грудня на Введеніє

1885, м.Вінниця

1924

Дядько та тітка

1886, м. Вінниця

1929

Харитя

1891, с Лопатинці

1891

На віру

1891, с Лопатинці

1892

Ялинка

1891, с Лопатинці

1891

П’ятизлотник

1893, м. Вінниця

1893

Ціпов'яз

1893, м. Вінниця

1893

Маленький грішник

1893, м. Вінниця

1893

Помстився

1893, м. Вінниця

1894

Хо

1894, м. Вінниця

1894

На крилах пісні

1895, м. Вінниця

1895

Для загального добра

1895, м. Вінниця

1896

Пе-Коптьор

1896, м. Вінниця

1896

Посол від чорного царя

1897, м. Вінниця

1897

Бібліографія

Перебування Михайла Коцюбинського на Вінниччині

Білоконь, В.Ф. Лише чотири місяці... : [М. Коцюбинський у с. Михайлівка Шаргород. р-ну] / В.Ф. Білокінь // Комунар. – 1989. – 16 верес.

Вербиленко, Г.А. Пам'ятні місця Вінниччини, пов'язані з життям і творчістю М. Коцюбинського / Г.А. Вербиленко // Тези доп. десятої Вінниц. обл. іст.-краєзн. конф. / ВДПІ ім. М. Островського. – 1991. – С. 74-75.

Гонмахер, А. Коцюбинський у Барі : [про дитинство письм.] / А. Гонтмахер, І. Барладин // Червон. промінь. – 1984. – 20 верес.

Єременко, Н.М. Коцюбинський на Віннччині / Н.М. Яременко // Вінниц. правда. – 1989. – 4 трав.

Єрмоленко, О.І. Михайло Коцюбинський (1864-1913): життя та творчість / О.І. Єрмоленко, Н.М. Коцюбинська. – Чернігів, 2010. – 103 с. : фото. – Зі змісту: Дитячий вік мій... пройшов у місті Вінниці. – С. 4-17.

Кравченко, Л.В. М.Коцюбинський на Поділлі / Л.В. Кравченко // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол. І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 75-80. – Бібліогр. в кінці ст. 

Кравченко, Л. Родина Коцюбинських / Л. Кравченко // Перша всеукраїнська наукова конференція «Осінні читання» за темою «Сприйняття сучасниками творчості М. Коцюбинського». – Вінниця, 2010. – С. 76-80.

Лисенко, В. Шляхами Михайла Коцюбинського : [про кн.-путівник «Подільськими стежками Михайла Коцюбинського» Б. Хоменка та В. Циганюка до 140-річчя від дня народж. письм.] / В. Лисенко // Подолія. – 2004. – 13 жовт.

Любацька, Л.В. Ласкава зірка України. Життя і творчість М.Коцюбинського в спогадах сучасників / Л. Любацька. – Вінниця : ДП «ДКФ», 2011. – 256 с. : іл., портр.

Любацька, Л. Шаргородська колиска Мусіка Коцюбинського : [про період життя М. Коцюбинського на Шаргородщині] / Л. Любацька // Перша всеукраїнська наукова конференція «Осінні читання» за темою «Сприйняття сучасниками творчості М. Коцюбинського». – Вінниця, 2010. – С. 97-108.

Марчук, Т. Пам'яті Коцюбинського : [про презентацію кн. Б. Хоменка та В. Циганюка «Подільськими стежками М.Коцюбинського»] / Т. Марчук // Вінниц. газ. – 2004. – 2 верес. – С. 8. 

Михайло Коцюбинський у с. Лопатинці (1891-1892): [Шаргород. р-н] : [біобібліогр. список] / уклад. Г.І. Ковтун ; Шаргород. ЦРБ. – Шаргород, 2008. – 9 с.

Москаленко, О.І. Серце дитяче ніколи не буває байдужим: дитячі тв. М.Коцюбинського вінниц. періоду / О.І. Москаленко // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 174-177. – Бібліогр. в кінці ст.

Нагребецький, А.Н. М.М.Коцюбинський на Шаргородщині / А.Н. Нагребецький // Шлях крізь віки : нариси історії навч. закл. Шаргородщини / А.Н. Нагребецький. – Вінниця, 2006. – С. 40-42.

Паніматченко, А. Навчання Михайла Коцюбинського в Барській народній школі / А. Паніматченко // Бар. Барська земля – крізь призму століть. І Міжнар. наук.-практич. конф. – Бар, 2008. – С. 182-185.

Подолинний, А.М. Вінницьке видання «Тіней забутих предків» / А.М. Подолинний // Жити Україною : ст., рец., есе / А.М. Подолинний. – Вінниця, 2007. – С. 98-101.

Подолинний, А. «Сей період життя найбільш для мене важкий...» : місто Бар у житті М. Коцюбинського / А. Подолинний // Бар. Барська земля – крізь призму століть : І Міжнар. наук.-практич. конф. – Бар, 2008. – С. 429-431.

Подусівська, Б. Життя та молоді роки М. Коцюбинського в Барі та Шаргороді / Б. Подусівська // Бар. Барська земля – крізь призму століть. І Міжнар. наук.-практич. конф. – Бар, 2008. – С. 193-205.

Спогади про Михайла Коцюбинського : [збірник]. – 2-е вид., допов. / упоряд., післям. та прим. М.М. Потупейка. – К. : Дніпро, 1989. – 278 с. – Зі змісту: [Розділи про перебування М. Коцюбинського на Вінниччині]. – С.5-35.

Трошкова, А. У Лопатинці – до Коцюбинського : [Лопатин. період творчості письм. і вшанув. його пам'яті. Шаргород. р-н] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2003. – 11 черв.– (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Хоменко, Б.В. Подільськими стежками Михайла Коцюбинського / Б.В. Хоменко, В.Ф. Циганюк ; ред. І.М. Журавлівський. – Вінниця : [б. и.], 2004. – 143 с.

«...Хто мене пам'ятає» : [М. Коцюбинський у Шаргороді] : [біобібліогр. список] / [уклад. Г. Ковтун] ; Шаргород. ЦРБ. – Шаргород, 2009. – 6 с.

Шустрова, А. Тут Коцюбинським сходжені стежини / А. Шустрова // RIA Шаргород. – 2007. – № 39. – С. 6. 

Дослідження земляками творчості Михайла Коцюбинського,

викладання у навчальних закладах

Антонюк, Є. Етнічні архетипи українців у творчості Михайла Коцюбинського / Є. Антонюк, О. Погребняк // Філол. студії: зб. наук. ст. – Вінниця, 2006. – Вип. 4. – С. 202-206.

Антонюк, О.Ю. Творча спадщина Михайла Коцюбинського : (із фондів Вінниц. ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва) / О.Ю. Антонюк // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В.Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 6-8.

Бобровська, Т. «Нестаріючі рум'янці життя...» : спроба сміхоаналізу коди повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків» через призму меніпеї / Т. Бобровська // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2004. – №6. – С. 36-43.

Вівчар, С.В. Михайло Коцюбинський на сторінках української легальної преси періоду німецької окупації (1939-1944 рр.) / С.В. Вівчар // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 13-19. – Бібліогр. в кінці ст. 

Дубина, Н. На камені надій : (урок позаклас. читання за новелою М.Коцюбинського «На камені») / Н. Дубина // Дивослово. – 2005. – № 6. – С. 20-23. 

Дяченко, С. «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського – дума про добро і зло, любов і ненависть : урок-диспут. 10 кл. / С. Дяченко // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2003. – № 4. – С. 16-20.

Запірченко, Л. Природа і людина в творчості М.М. Коцюбинського / Л. Запірченко // Перша всеукр. наук. конф. «Осінні читання» за темою «Сприйняття сучасниками творчості М. Коцюбинського». – Вінниця, 2010. – С. 32-43.

Затірченко, Л.Ф. Коцюбинський – етнограф / Л.Ф. Затірченко // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 41-48. – Бібліогр. в кінці ст. 

Калениченко, Н. Проза М.Коцюбинського і суміжні види мистецтва / Н. Калениченко // Сл. і час. – 2004. – № 6. – С. 3-9. 

Корнівська, Н. Виховання національної свідомості при вивченні творчості М.М. Коцюбинського / Н. Корнівська // Філол. студії : зб. наук. пр. / ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2003. – Вип. 1. – С. 104-107.

Короненко, С. Відкриваємо сонцелюба : Михайло Коцюбинський у контексті світової літератури / С. Короненко // Літ. Україна. – 2005. – 15 верес. – С. 6.

Кравченко, Л. Роль Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови / Л. Кравченко // Перша всеукраїнська наукова конференція «Осінні читання» за темою «Сприйняття сучасниками творчості М.Коцюбинського». – Вінниця, 2010. – С. 81-85.

Логвин, Г. Михайло Коцюбинський – у школі : [вивч. творчості] / Г. Логвин // Укр. мова і л-ра в шк. – 2002. – № 2. – С. 20-23; № 3. – С. 18-22.

Логвиненко, Н. Фольклорні мотиви у повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» / Н. Логвиненко // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2004. – № 10. – С. 24-29.

Луц, Н. На шляху до духовного оновлення: урок за повістю Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» / Н. Луц // Дивослово. – 2010. – № 1. – С. 35-36. 

Молочко, С. Симфонія людської душі й природи в новелі М. Коцюбинського «Intermezzo». Ідея служіння митця народові / С. Молочко // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2002. – № 3. – С. 18-22.

Москаленко, О. Храм душі М.Коцюбинського очима художника / О. Москаленко // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2009. – № 3. – С. 13 : іл. – Бібліогр. в кінці ст. 

Наукові записки : зб. наук. пр. Сер. : Філологія / ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2005. – Вип. 7 : До 140-річчя від дня народж. Михайла Коцюбинського. – С. 3-269. – Зміст: [Розділи зб.] : Розд. 1 : Творчість Михайла Коцюбинського в контексті його доби і сучасності : [статті]. – С. 3-47 ; Розд. 2 : Компаративні аспекти творчості Михайла Коцюбинського : [статті]. – С. 48-101 ; Розд. : Поетика творчості Михайла Коцюбинського : [статті]. – С.106-146; Розд. 4: Методика вивчення творчості Михайла Коцюбинського : [статті]. – С.147-156 ; Розд. 5 : Лексика і фразеологія : [статті]. – С.163-193; Розд. 6 : Грамматика : [статті]. – С. 194-235 ; Розд. 7 : Стилістика : [статті]. – 236-261.

Новікова, Л. Імпресіонізм новели Михайла Коцюбинського «Intermezzo»/ Л. Новікова // Дивослово. – 2005. – № 6. – С. 19-20. 

Ободовська, Н. Тестові завдання до теми «Творчість Михайла Коцюбинського» / Н. Ободовська // Дивослово. – 2008. – № 12. – С. 17. 

Панчук, Ф. Незабутній художник слова М. Коцюбинський : (імпресіонізм і експресіонізм у творчості М.М. Коцюбинського) / Ф.В. Панчук // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол. : І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 185-190.

Пойда, О.А. Виховання моральних чеснот на уроках української літератури : на матеріалі тв. М. Коцюбинського / О.А. Пойда // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 194-200. – Бібліогр. в кінці ст.

Подолинний, А. З історії вінницького видання повісті М.Коцюбинського «Тіні забутих предків» : [літ.-краєзн. матеріал до уроків з вивч. життя і творчості М.М. Коцюбинського] / А. Подолинний // Філол. студії : зб. наук. ст. / ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2005. – Вип. 3. – С. 261-262.

Поліщук, Я. «Пейзаж людини» від Михайла Коцюбинського / Я. Поліщук // Дивослово. – 2004. – № 10. – С. 44-46: фото. 

Саврацька, І. Метафоричність малої прози М.Коцюбинського / І.Саврацька // Філол. студії: зб. наук. ст. / ВДПУ ім. М.Коцюбинського. – Вінниця, 2003. – Вип. 1. – С. 74-76. 

Слотюк, Г.М. Бібліографія творів М. Коцюбинського І-ої половини ХХ століття як важливе джерело вивчення життєвого і творчого шляху видатного письменника / Г.М. Слотюк // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського : матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол. : І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 201-204. 

Хоменко, Б. Ідея відродження України в творчості М. Коцюбинського : [М. Коцюбинський як поборник укр. нац. ідеї, громад. діяч] / Б. Хоменко // У храмі рідного слова : літ.-критич. ст. / Б. Хоменко. – 2008. – С. 154-160.

Хоцянівська, І. М. Коцюбинський : штрихи до порт. / І. Хоцянівська // Особистість в культурі : зб. наук. пр. – Вінниця, 2001. – С. 92-101.

Художнє слово земляків про Михайла Коцюбинського

Бортняк, А. Балада про соняшник : [вірш] / А. Бортняк // Комс. плем'я. – 1964. – 16 верес.

Бортняк, А. Камінь Коцюбинського : [вірш] / А. Бортняк // Комс. плем'я. – 1978. – 14 лют. ; Батькове вогнище : поезії / А. Бортняк. – О., 1979. – С. 9.

Бортняк, А. Квіти Коцюбинського: [вірш] / А.Бортняк // Вибране / А.Бортняк. – К., 1988. – С. 65-66.

Гнатюк, Н. Сад Коцюбинського : [вірш] / Н. Гнатюк // Вересневі багаття : вірші різних років / Н. Гнатюк. – Вінниця, 2007. – С. 106. 

Гнатюк, Н. Перечитуючи Коцюбинського : [вірш] / Н. Гнатюк // Вересневі багаття : вірші різних років / Н. Гнатюк. – Вінниця, 2007. – С. 238.

Гнатюк, Н. Роздуми над книгами Коцюбинського : [вірш] / Н. Гнатюк // Вінниц. правда. –1989. – 17 верес.

Гринчук, М. Слово про сонцелюба : [ М.М. Коцюбинського] / М. Гринчук // Шлагбауми долі : зб. худож.-док. тв. для позаклас. читання / М. Гринчук. – Крижопіль, 1992. – С. 40-45.

Гринчук, М. Яблуні одквітають весною : [новела про М. Коцюбинського та О. Аплаксіну] / М. Гринчук // Київ. – 1994. – № 7. – С. 131-134.

Дмитренко, Ж. Музей Коцюбинськог у Вінниці ; Писав листи у Красне Коцюбинський : [вірші] / Ж. Дмитренко // Подільське перевесло : літ.-мистец. альм. – Вінниця, 2008. – Вип. 1. – С. 36-27, 45-46.

Каменюк, М. Уроки Коцюбинського : [вірш] / М. Каменюк // Прямовисний вітер : [поезії] / М. Каменюк. – О., 1984. – С. 33-35.

Кобець, В. Біла хата у Вінниці: [вірш] / В.Кобець // Свято нашої зустрічі : [поезії] / В. Кобець. – О., 1986. – С. 34-35.

Козак, В. Перші уроки : [вірш] / В. Козак // Вінниц. правда. – 1989. – 6 трав.

Левада, О. Родина Коцюбинських: кіноповість / О. Левада. – К. : Мистец., 1970. – 154 с.

Пастушенко, Л. У вінок Коцюбинському : [вірш] / Л. Пастушенко // Комс. плем'я. – 1984. – 6 жовт.

Потупейко, М. На далекому острові : [худож.-док. повість про М. Коцюбинського] / М. Потупейко. – Вінниця, 1997. – 92 с.

Рабенчук, В. Михайлу Коцюбинському ... подумки ; Коцюбинський у Дзигівці ; Ювілей на садибі Сонцелюба : [вірші] / В. Рабенчук // Мріяння зорі : новіт. та ранні вірші / В. Рабенчук. – Вінниця, 2004. – С. 76-78.

Солоненко, М. Важкий грудень : урив. з повісті [про перебув. родини Коцюбинських у Шаргороді] / М. Солоненко // Вінниц. правда. – 1989. – 17 верес.

Стороженко, В. Михайло Коцюбинський – наш сучасник : [цикл поезій] В.Стороженко // Дивина : [зб. поезій] / В. Сторожук. – Вінниця, 2002. – С. 31-38. – Зміст: «Сьогодні у Михайла – іменини...» ; Гіркої долі усмішка гірка ; Дорогою ціною ; Роздуми бронзового Михайла Коцюбиського ; Біля своєї хати у Вінниці ; Одвічні думки про землю ; Аґава.

Студецький, М. Камінь Коцюбинського у Вінниці : [вірш] / М. Студецький // Із снів і літ... : (моя поезія) / М. Студецький. – К., 1996. – С.108.

Яковенко, Т. «В центрі міста од вокзалу близько...» : [вірш] / Т. Яковенко // Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського: матеріали другої всеукр. наук. конф. «Осінні читання» / ред. кол.: І.В. Френкель [та ін.]. – Вінниця, 2011. – С. 75.

WEB’ЛІОГРАФІЯ

«Він так любив життя...»

Авраменко, Г.М. «Він так любив життя...» : бібліогр. список л-ри: до 100-річчя з дня смерті М.М.Коцюбинського (17.09.1864-25.04.1913). Список розкриває наступні розділи: перебування Михайла Коцюбинського на Вінниччині, дослідження земляками творчості Михайла Коцюбинського викладання у навчальних закладах, Художнє слово земляків про Михайла Коцюбинського

Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2013 року

Коротка біографічна довідка про Коцюбинського Михайла Михайловича

Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2013 року : хроном. довід. / уклад. О.Ю. Антонюк ; ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва ; відп. за вип. Н.І. Морозова. – Вінниця : [б. и.], 2012. – 288 с.

Посилання на повні тексти в Інтернет-мережі

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше