ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВеликий подолянин

про літературно-мистецький вечір, присвячений 140-річчю від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича  

Пост-реліз  

В серцях пісні будив подільський дзвін!

Співоче, мелодійне Ваше поле…

Н. Шаварська 

6 грудня 2017 року о 12:00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбувся літературно-мистецький вечір «Великий подолянин», присвячений 140-річчю від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича. 

Микола Дмитрович Леонтович (13.12.1877, с. Монастирок, нині Немирів. р-ну – 23.01.1921, с. Марківка, нині Теплиц. р-ну), український композитор, хоровий диригент, педагог, фольклорист. 1887 р. навчався в Немирівській гімназії. Закінчивши підготовчий клас цієї гімназії, вступив до Шаргородської бурси, а з 1892 по 1899 рр. навчався в Кам’янець-Подільській духовній семінарії. Після її закінчення працював учителем музики та арифметики в Чуківській школі, викладав хоровий спів у Тиврівському духовному училищі, організував дитячий хор. На цей період припадає вихід його «Першої збірки пісень з Поділля». З 1902 до 1904 рр. працював учителем церковно-вчительської школи у Вінниці. 1904 р. у Петербурзі склав екстерном екзамени й отримав свідоцтво регента. З 1908 до 1919 рр. М. Леонтович викладав співи в Тульчинському єпархіальному училищі. Загалом у його доробку близько 200 народних хорових творів. Палкі прихильники творчості композитора у 1922 р. заснували на Поділлі філію Музичного товариства ім. М. Леонтовича, його ім’ям називалася Вінницька хорова капела. За проектом скульптора Г. Н. Кальченко та архітектора А. Ф. Ігнатенка в Тульчині споруджено пам’ятник композитору. Його ім’я має Вінницьке училище культури і мистецтв. До дня народження композитора у Вінниці кожного року проходить фестиваль хорової музики «Асамблеї Леонтовича». Щорічно в грудні у його музеї-квартирі в Тульчині проводяться традиційні вечорниці. 22 серпня 2016 р. в с. Марківка Теплицького району відбулося відкриття музею М. Д. Леонтовича – філії Вінницького обласного краєзнавчого музею. 

У програмі: 

Виступили:

Анатолій Завальнюк, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музикознавства та інструментальної підготовки ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського.

Лариса Семенко, завідувач відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Назарій Давидовський, історик, художній керівник жіночого хору «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.

Лариса Сеник, заступник директора з основної діяльності Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. 

Музичні вітання:

Жіночий хор «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (художній керівник Назарій Давидовський).

Народна хорова капела ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського (диригент Нінель Сізова, хормейстер Анна Білозерська).

Народний колектив «Чисте джерело» (художній керівник Микола Йохна) 

Презентація видання Анатолія Завальнюка «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини М. Д. Леонтовича». 

Ведуча: Діана Белоус, бібліотекар відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Захід супроводжувався віртуальним переглядом та книжковою виставкою «Творець невмирущої пісні» (до 140-річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича), підготовлені відділом краєзнавства та відділом мистецтв. 

Присутні на заході:

Творча інтелігенція Вінниччини.

Студенти Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного та Вінницького вищого художнього професійно-технічного училища № 5. 

Оргкомітет 

Контактна особа Антонюк Оксана Юріївна

Тел. 56-28-24

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше