ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїМарценюк Валерій Пантелеймонович

український письменник, журналіст, науковець.

Валерій Пантелеймонович Марценюк народився 18 березня 1949 року в селі Іванівка Підволочиського району Тернопільської області в родині сільського вчителя. В 1964 році закінчив восьмирічну школу у селі Витава (тепер місто Гнівань) Тиврівського району Вінницької області, після чого навчався у Львівському електротехнікумі зв'язку з спеціальності «районний електрозв'язок і радіомовлення». По закінченні технікуму проходив військову службу радіотелеграфістом роти зв'язку Прикарпатського округу (містечко Нестерів (тепер Жовква) на Львівщині).

Робота та навчання

Після демобілізації працював електромеханіком і інженером на підприємствах міста Вінниці (міська АТС, підприємство електромереж), а в 1970 році вступив у Вінницький політехнічний інститут на вечірній факультет за фахом «радіотехніка». В 1974 році переїхав у обласне місто Миколаїв у результаті чого перевівся на заочне відділення Одеського електротехнічного інституту зв'язку на спеціальність «радіозв'язок і радіомовлення». У цей період працював у конструкторському бюро «Черноморсудопроект», а потім у ПКБ «Електрогідравліки» конструктором 3-ї категорії й старшим інженером. В 1977 році закінчив навчання в інституті, а в 1979—1984 році навчався у заочній аспірантурі Інституту Кібернетики АН УРСР імені В. М. Глушкова.

Науково-педагогічна робота

В 1980 році для роботи над дисертацією повернувся у Вінницю і з цього часу близько тридцяти років працював у Вінницькому національному технічному університеті (раніше ВПІ, ВДТУ) на посадах старшого наукового співробітника, завідувача науково-технічного сектору, завідувача науково-технічного відділу, головного конструктора науково-технічного напрямку СКТБ «Модуль», а з 1985 року, після захисту кандидатської дисертації, також на посадах старшого викладача й доцента кафедр прикладної математики, обчислювальної техніки (c 1985 по 1993 рік — по сумісництву). З 2005 року до 2009 року працював на посаді доцента кафедри захисту інформації ВНТУ. За час роботи опублікував більш як 100 наукових і науково-методичних праць.

Журналістська діяльність

Публіцистична діяльність Валерія Марценюка розпочалася у 2002 році виданням загальноукраїнської спеціалізованої газети за назвою Радіоінформ. Будучи її головним редактором, протягом десяти років він підготував і опублікував декілька десятків публіцистичних статей по тематиці газети. В 2008 році був прийнятий у члени Національної спілки журналістів України.

Творчі доробки

Діяльність у жанрі художніх творів була ініційована бажанням підготувати й потім видати мемуарні спогади батька Пантелія Івановича Марценюка, який прожив досить довгу й насичену історичними подіями життя. Відредагувавши й видавши в 2004 році його історико-біографічну повість «Над Бугом- Рікою», Валерій Марценюк вирішив продовжити опис історичної канви життя родини Марценюків у вигляді другої частини книги під тією ж назвою. Робота над цими двома книгами не пройшла безвісти й надалі з'явилися ідеї написання інших художніх творів, частина з яких уже реалізована у вигляді закінчених видань.

Посилання на повні тексти

Марценюк В.П. Трагічна любов отамана Артема : історична повість . - Вінниця : ПП „Радіоінформ”, 2010. – 200 с.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше