ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЛеонід Пастушенко

Біографія

Літератор аналітичного покликання

Народився Леонід Трохимович Пастушенко у мальовничому подільському селі Говори, що прибрало собі назву від річечки Говірка (саме там вона, дзюркотлива, гордо впадає у ненабагато повноводіший Батіг). То й сприйняв сповна літератор майбутній тонкощі говірки тамтешньої природи і земляків. Педагог за дипломом (закінчив філологічний факультет Вінницького педінституту), він у пошуках ширшої аудиторії стає спершу журналістом молодіжної газети, а невдовзі дебютує у літературі, в якій поступово, але впевнено, виростає на визнаного майстра кількох вагомих жанрів. Новела, повість, роман, лірика, драматична поема, аналітична есеїстика літературознавчої, економічної, а назагал – суспільствознавчої, людинознавчої проблематики… В кожному з тих жанрів доходить своїх помітних вершин, від яких незрідка рукою подати до загальнонаціональних вершин письменства красного.

http://www.library.vn.ua/publications/2011/Pastyshenko.html

Михайло Стрельбицький 

Леонід Пастушенко народився 5 грудня 1936 року у с.Говорах Затонського р-ну Вінницької обл. (нині Віньковецький р-н на Хмельниччині).

Закінчив філологічний факультет Вінницького педінституту. Вперше надрукувався 1956 р. у “Вінницькій правді” з благословення письменників В. Юхимовича і М.Зарудного. Працював у газеті “Вінницька правда”, на обласному радіо, газеті “Комсомольське плем’я”.

Перша книжка новел і повістей Пастушенка “Троє проти одного” пробивалася до друку 7 років і вийшла завдяки Г.Тютюннику, який став її редактором. Л.Пастушенко, на той час уже був член Спілки письменників України (1966), лауреат обласної літературної премії ім. М. Трублаїні (1967).

Пізніше Л.Т.Пастушенко видрукував ще 6 книг:

“Полиновий трунок” (Одеса, 1970)

“Високо в небо” (К., 1975)

“Голуби над райкомом” (Одеса, 1976)

“Точка Архімеда” (К.,1978)

“Лист до запитання” (Одеса, 1985)

“Вічний хліб” (К.,1986)

“Покута” (журнал “Дніпро” № 7 за 1968 р. )

Займаючись літературною творчістю, письменник не покидав журналістику. Працював власним кореспондентом газети “Радянська Україна” по Вінницькій області. За твори в галузі публіцистики йому присуджено республіканську літературну премію ім. Я.Галана (1991). 

WEB’ЛІОГРАФІЯ 

За найвищими зразками світової публіцистики : до 75-річчя від дня народження Леоніда Трохимовича Пастушенка

Перейти: http://www.library.vn.ua/publications/2010/zpd_Vin2011/zpd_Vin2011_10.html  

Коротка біографічна довідка про Пастушенко Леонід Трохимович

Перейти: http://krasnoslov.narod.ru/pastu.htm

Леонід Пастушенко – прозаїк, публіцист, журналіст: до 75-річчя від дня народж.: біобібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва; уклад. Г.Біловус; ред. О.Г.Поліщук; відп. за вип. Н.Морозова. – Вінниця, 2011. – 76 с. – (Сер. «Наші видатні земляки»).

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше