ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїБібліотека «Просвіти» збирала найцінніші фонди книжок української культури. Тут було зосереджено не лише просвітницькі видання, а й «золотий» книжковий фонд української мови, літератури та культури в цілому. Просвітяни ставили за мету зібрати у своїй бібліотеці всі видання, видрукувані у світі українською мовою, та книжки про Україну, що вийшли в інших країнах, тобто укомплектувати максимально повний фонд україніки.

До експозиції увійшли цінні для вітчизняної культури видання – «Летопись событий в Юго-Западной России в XVII веке» (1848) Самійла Величка; окремі томи «Історії України-Руси» (1905–1909) М. Грушевського; широковідомі «Монографии по истории Западной и Юго-Западной России» (1885) В. Б. Антоновича; першу з книжок серії «Культурно-історична бібліотека» – фундаментальну працю «Історія Слобідської України» (1918) Д. Багалія; перше видання відомої праці Івана Огієнка «Українська культура» (1918) та ін.

Українська художня книга представлена творами класиків української літератури, зокрема виданнями Т. Шевченка, П. Куліша, М. Костомарова, Б. Грінченка, С. Васильченка, Г. Квітки-Основ’яненка, П. Гулака-Артемовського, М. Коцюбинського, І. Франка, В. Винниченка, А. Кримського, А. Тесленка, В. Стефаника, І. Воробкевича, О. Левицького, Л. Мартовича та перекладеними українською мовою творами зарубіжних письменників Аристофана, Г. Гауптмана, Данте, С. Жеромського, Г. Ібсена, М. Метерлінка, О. Мірбо, Мольєра та ін.

З довідкової літератури на експозиції наявні словники, серед яких – «Словарь украинского языка» (1907–1909) Б. Грінченка – перший фундаментальний українсько-російський тлумачний словник, який містить 68 тис. статей, що за своїми місткістю, змістом і значенням для української культури дорівнює словнику В. Даля, та «Російсько-український словник» (Вінниця, 1918) С. Іваницького і Ф. Шумлянського.

На виставці також представлені періодичні видання, серед яких – «Киевская Старина», «Літературно-науковий вісник», «Україна», журнал російською мовою «Украинская жизнь», який у 1912–1917 рр. видавали у Москві С. Петлюра та О. Саліковський, «Вісник Державних Законів для всіх земель Української Народньої Республіки» (1919) та ін.

Запрошуємо до перегляду всіх охочих!

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше