ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти»

Лекція та презентація однойменної книги Оксани Кісь

 

Прес-анонс

6 лютого 2018 року о 16.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться лекція Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» та презентація однойменної монографії.

Оксана Кісь – кандидат історичних наук, працює на посаді старшої наукової співробітниці у відділі соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, вона також є президенткою Української асоціації дослідниць жіночої історії, двічі стипендіатка Програми академічних обмінів Фулбрайта (США).

Книга «Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти» (Львів : Інститут народознавства НАН України, 2017. – 288 с., іл.) є першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок-політв’язнів ГУЛАГу.

Значна частина обсягу книжки – це фрагменти та цитати зі спогадів колишніх невільниць-жінок, які мали досвід політичного ув’язнення в таборах і в’язницях ГУЛАГу передусім у 1940–1950-х роках. Йдеться про мемуари, листи, збірки спогадів колишніх ув’язнених і записані дослідниками усноісторичні інтерв’ю. Загалом у книзі використано спогади 120 жінок. Здебільшого це були українки із західних регіонів, які так чи інакше були причетні до національного підпілля, співпрацюючи з ОУН і УПА чи просто підтримуючи національно-визвольний рух. Також використано свідчення і представниць інших національностей (польок, росіянок, єврейок, німкень), у спогадах яких були виразні сюжети про українських жінок.

У книзі приділено увагу таким аспектам: національне питання, релігійні практики, жіноча творчість, прояви людяності і жіночності, жіноча взаємодопомога, жіноче тіло і сексуальність, проблема материнства за ґратами. Книга розкриває малопомітні, проте ефективні жіночі спроби пристосування, виживання та протидії руйнівному впливові режиму на в’язнів, що допомагали невільницям зберігати основні соціальні ідентичності, залишаючись людьми, жінками, українками.

«Зроблено це було для того, щоб дати голос тим жінкам. Цією книгою я намагалася дати їм шанс бути почутими ширшою аудиторією», – відзначає авторка.

Оксана Кісь наголошує, що її книжка не тільки для науковців та істориків, а й для ширшого загалу. Більшу частину коштів на видання книги авторка отримала у формі малого видавничого гранту від Програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Фонд імені Гайнріха Бьолля також фінансово підтримав друк книжки на умовах, що частина накладу буде безкоштовно надана у публічні бібліотеки для доступу ширшого кола читачів.

 

Оргкомітет

Контактна особа                            Артапух Ніна Володимирівна

Тел.: (0432) 67-03-25;

E-mail: [email protected]

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше