ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації11 квітня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. відбувся Великодній етнодень у «Тімірязєвці» «Великодні дзвони», який є продовженням започаткованого бібліотекою циклу народознавчих заходів «У звичаях й традиціях Поділля пізнавай». Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми відроджуємо найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію, традиції, обряди.

Про Великодню обрядовість на Поділлі розповіла етнограф ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Катерина Пірус. Зокрема зупинилась на Веснянках – старовинних обрядових піснях, пов’язаних з початком весни і наближенням весняних польових робіт. Їх різновидом є гаївки-пісні, що виконуються тільки у час великодніх свят. Найголовнішим залишається те, що всі веснянки, як би їх не називали – це ті пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу і оптимізм та є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів.

Учасники фольклорно-етнографічного колективу «Душі криниця», керівником якої є Катерина Пірус, разом з учнями Вінницької дитячої музичної школи № 1 та Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» співали-танцювали веснянки та гаївки, грали в «Подоляночку», «Кривий танець» та ін. Веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Окремі танцювальні рухи нагадували оранку, сівбу руками, поління, косіння тощо. Слова пісні пояснювали ці рухи: «А ми просо сіяли, сіяли», «Ось так, ось так рвуть мак» та ін.

Завершив етнодень святковий благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО, які наразі лікуються у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. Вестибюль бібліотеки наповнився запахами смачної випічки: пиріжків з капустою, горохом та вишнями, тортиків, тістечок та інших смаколиків. Саме так підготувались працівники бібліотеки до благодійного ярмарку. Байдужих у цей день не було.

Сьогодні всі ми отримали заряд позитивної енергії та збагатилися знаннями про звичаї й традиції наших предків. Для українців завжди були притаманні милосердя, любов до Батьківщини, повага до тих, хто віддає своє життя задля миру та спокою на нашій землі. Завдяки мужнім бійцям, що захищають незалежність та єдність України на Сході, ми можемо берегти наші традиції, звичаї, співати українські пісні та не втрачати надію і віру в краще.

Фотоматеріали

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше