ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВитинанковий розмай 

про мистецьку виставку майстрині народної творчості Ліни Концевич

 Прес-реліз

20 лютого 2014 року о 15:00 годині у відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А.Тімірязєва відбудеться презентація мистецької виставки «Витинанковий розмай» майстрині народної творчості Ліни Концевич.

Ліна Анатоліївна Концевич народилася 22 липня 1966 році в місті Любомль Волинської області. Закінчила Вінницьке педучилище. Створенням витинанок захопилася більше п’ятнадцяти років тому, працюючи вихователем у дитячому садочку.

Здавалося б, що може бути цікавого і унікального у звичайній паперовій витинанці, яку вирізали наші бабусі? Проте, ця паперова прикраса увібрала народні смаки та вподобання, поняття про красу і добро, морально-етичні норми. Наші предки такими творами прикрашали свій побут: мисники, фіранки на вікнах, печі, стіни, бруси на стелі. Гарною вважалася та господиня, хата якої була гарно прибрана. З часом змінився побут, меблі, планування житла, зрештою, світогляд людей – хотілося чогось нового, сучасного, тому витинанки поступово зникали. Хоч на певний час це мистецтво занепало, сьогодні воно набуває «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів народного мистецтва і художників.

Високої майстерності у цьому мистецтві досягла вінничанка Ліна Концевич. Майстриня дивувала глядачів своїми мережаними виробами на І Міжнародному святі народного мистецтва «Українська витинанка» в м. Могилеві-Подільському. Ліні Анатоліївні запропонували відтворити давні витинанки регіонів Поділля та Буковини у Національному музеї народної архітектури та побуту України в селі Пирогово під Києвом, з чим вона майстерно справилася. Майстриня є постійною учасницею різноманітних фестивалів витинанки. Часто проводить майстер-класи, зокрема на Сході України. Неодноразово її рукотворні вироби були представлені на виставкахв різних країнах світу: Канаді, Польщі, Росії, Італії, Білорусії тощо. Через свої роботи автор передає любов до держави, її колорит та звичаї.

Дерево життя, вазони, птахи, обрядові сюжети за мотивами творів Тараса Шевченка – це лише частина з того, що можна побачити на сьомій персональній виставці у бібліотеці. Виставка діятиме до 20 березня, щоденно, окрім п’ятниці, з 10:00 до 18:00. Вхід вільний. 

 Оргкомітет

Контактна особа – Войтюк Неля Адамівна

Тел.: (0432) 59-20-55.

E-mail: [email protected]

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше