ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВиставка присвячена синові Подільської землі Ігнацію Яну Падеревському.

 

Про презентацію виставки

 

Прес-реліз

На виставці, підготовленій фахівцями ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, представлені прижиттєві видання Ігнація Яна Падеревського, нотні та періодичні видання, матеріали  про життя та творчість політика і митця та конкурсні роботи учнівської молоді «Як ти знаєш Ігнація Яна Падеревського», надані Вінницьким інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників. Виставку доповнює експозиція предметів побуту польської інтелігенції кінця 19 – початку 20 ст. із фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Поділля – батьківщина багатьох відомих всьому світу польських діячів. У цьому ряду зіркою першої величини є постать піаніста, композитора, державного діяча Ігнація Яна Падеревського (1860 – 1941). Майбутній митець народився 18 листопада 1860 р. в  с. Курилівці, тепер Хмільницького району, Вінницької області. Дванадцятирічним хлопчиком батьки віддали його до варшавського музичного інституту. Після закінчення, у 1878 р. здібного юнака залишили викладачем по класу фортепіано. З 1880 р. Ігнацій Падеревський вивчав інструментовку і композицію у Берліні, з 1884 р. – продовжував навчання у Відні, згодом отримав посаду професора – викладача фортепіано  у Страсбурзі (Франція).

З 1887 р. розпочинається концертна діяльність Ігнація Падеревського, яка принесла йому всесвітню славу. Перший публічний виступ його як піаніста відбувся у Відні і мав величезний успіх. Тоді ж ним були написані популярні «Концертні гуморески», в тому числі «Фантастичний краков’як» і відомий «Менует соль мажор». Через рік він виступив у Парижі, де брав участь у звітному концерті консерваторії – найвизначнішій події  музичного життя столиці Франції.

Наприкінці XIX століття слава Ігнація Падеревського швидко поширювалася і не давала йому змоги довго засиджуватися на одному місці. Після Європи, він з великим блиском підкорив Америку, збираючи гучну славу в залах Нью-Йорка, Бостона, Чикаго, Філадельфії, Сан-Франциско, Нового Орлеана. 1899 р. митець із світовим визнанням виступав в Петербурзі і Києві.

На початку XX ст. концертні дороги піаніста пролягали практично через більшість європейських країн, його майстерністю захоплювалися слухачі Африки,  Австралії, Нової Зеландії, Мексики.

Під час Першої світової війни Ігнацій Падеревський разом з Генріхом Сенкевичем заснував комітет допомоги полякам, виділивши на ці цілі частину гонорарів від своїх концертів. У 1918 – 1921 роках він повністю присвятив себе політичній діяльності: став прем’єр-міністром і міністром закордонних справ відновленої Польщі, представляв свою державу у Лізі націй.

З 1921 року Ігнацій Падеревський знову повертається до улюбленої справи, чаруючи своїм мистецтвом слухачів Європи, Австралії, Америки.

Великий митець помер 29 червня 1941 р. у Нью-Йорку від запалення легень. Його поховали з почестями на Арлінгтонському цвинтарі. Він виявився єдиним іноземцем, що удостоївся честі бути похованим поруч з відомими військовими діячами Америки. Згідно з волею небіжчика, його останки повинні були повернутися до Варшави тоді, коли Польща стане незалежною і вільною. Цей заповіт було виконано через 51 рік після смерті великого піаніста і композитора. Остання «подорож» митця завершилася 5 липня 1992 року в найстародавнішому храмі Варшави – костьолі Святого Яна. В акції взяли участь Президент Польщі Лех Валенса та Президент США Джордж Буш-старший.

 

 У програмі відкриття виставки:

 

Виступи:

 

-          Представників української влади та польської делегації;

-          Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека;

-          Директора ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва – Морозової Наталії Іванівни;

-          Творчих колективів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича.

 

У заході візьмуть участь учнівська ту студентська молодь, волонтери з Республіки Польща та представники клубу з вивчення польської мови, який діє у центрі Європейської інформації.

 

Ведуча -  Ніжньовська А.А.  – бібліотекар І категорії ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

 

Оргкомітет

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше