ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Бібліотека: 110 років визнання»

 Про урочистості з нагоди відзначення ювілею ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

 Пост-реліз 

15 лютого 2017 року о 13.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбулися урочистості «Бібліотека: 110 років визнання» з нагоди відзначення ювілею Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва.

Сьогодні бібліотеку по праву називають візиткою міста не лише тому, що вона розміщена в самому його центрі, у приміщенні, що є пам’яткою архітектури, а передусім через той вагомий внесок, який колектив за свою 110-літню історію зробив для культури і просвітництва вінничан.

А починалось усе так: 20 лютого 1902 р. на засіданні міської Думи було прийнято рішення про заснування міської публічної бібліотеки на вшанування пам’яті великого письменника М. В. Гоголя. Наступного року був затверджений Статут майбутньої бібліотеки, Дума розглянула питання про виділення місця під її забудову, проект якої виготовив міський архітектор Г. Г. Артинов за зразком американських бібліотек.

7 лютого 1906 р. Розпорядчий комітет у присутності вінницького зодчого Г. Г. Артинова прийняв новозбудоване приміщення, а вже 15 лютого 1907 р. відбулося урочисте відкриття міської Гоголівської бібліотеки (символічно, що якраз о 13:00, як і наше ювілейне зібрання). Першою бібліотекаркою була дворянка К. С. Вознесенська. Зберігся каталог книг (1909 р.), частина яких складає і донині «золотий» фонд відділу рідкісних і цінних видань. Є чимало книг – ровесниць бібліотеки. Після революції фонд поповнився виданнями з націоналізованих поміщицьких та інших бібліотек. 1923 р. бібліотеці було присвоєно ім’я К. А. Тімірязєва, 1927 р. надруковано відчит про її роботу, 1932 р. вона стає обласною, а 1936 отримує добудоване триповерхове приміщення.

Під час воєнного лихоліття приміщення бібліотеки було спалено, знищено понад 300 тис. книг, облікові документи. За спогадами старожилів, на березі Південного Бугу фашисти та їх поплічники палили бібліотечні книги.

1952 року бібліотеку очолив Герой Радянського Союзу І. М. Філіповський, який разом з колективом однодумців організував післявоєнну відбудову приміщення.

Що являє собою бібліотека сьогодні? Це – потужна книгозбірня майже з мільйонним фондом на різних носіях інформації – книги, газети, журнали, карти, ноти, аудіовізуальні матеріали, електронні видання більш ніж 40 мовами світу. Рідкісні і цінні видання, хронологічні рамки яких сягають від ХV до ХХІ ст. І все це багатство доступне кожному, хто сюди завітає. А ще сучасні послуги, які надає бібліотека, – безкоштовний доступ до власних електронних продуктів, які постійно поповнюються новими бібліографічними записами, зокрема: «Література про Вінницьку область», «Календар знаменних дат», «Голодомор», «Шевченко і Вінниччина», «Вінничани – учасники Революції гідності та АТО» й інші, електронна повнотекстова бібліотека «Наші видання» та «Літературна Вінниччина», а також «Вінницький інформаційний портал». У бібліотеці є вільний доступ до інформаційних ресурсів всесвітньої мережі Інтернет, зона Wі-Fі, 3Д сканер, 3Д принтер тощо.

Обласною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва вперше серед книгозбірень України було започатковано проведення міжнародних науково-практичних конференцій з усної історії.

У бібліотеці завжди людно, адже її працівники створюють сприятливі, комфортні умови для неформального спілкування своїх користувачів, розкриття їх особистих здібностей, розширення знань з літератури, мистецтва, історії рідного краю. Діють клуби і об’єднання за інтересами на будь-який смак. Серед них – науково-краєзнавчий клуб «Дослідник краю», літературно-мистецький – «Intermezzo», гендерний – «Я+Ти=Ми», садівників-городників – «Садівник», клуб молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я», кіноклуб «Х Муза».

Тут поєднується досвід, професіоналізм середнього і старшого поколінь та креативне мислення і сміливі дії молодих кадрів. Бібліотека має імідж новаторського закладу, тому й користується незмінним авторитетом не лише на Вінниччині, але й далеко за її межами. 

У програмі:

Ведучі: Альона Ніжньовська, завідувачка сектору наукової інформації з питань культури і мистецтва ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Ніна Артапух, провідний бібліотекар відділу маркетингу, реклами і соціокультурної діяльності Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

 

Привітання:

Парубій Андрій Володимирович – Голова Верховної Ради України;

Домбровський Олександр Георгійович – народний депутат України;

Кудлаєнко Сергій Володимирович – народний депутат України;

Івасюк Ігор Дмитрович – заступник голови Вінницької ОДА, директор Департаменту освіти і науки ОДА;

Хміль Ігор Вікторович – заступник керівника виконавчого апарату Вінницької ОДА;

Городинський Станіслав Станіславович – начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА;

Легун Юрій Вікторович – директор Державного архіву у Вінницькій області;

Саприкін Георгій Анатолійович – директор «Державної бібліотеки України для юнацтва»;

Степурін Ігор Миколайович – директор видавничого дому «Самміт-Книга» і видавництва «Мистецтво»;

Керівники закладів культури м. Вінниці і Вінницької області;

Директори міських і районних бібліотек;

Директори ВНЗ;

Науковці, письменники, краєзнавці, громадські організації, партнери та друзі бібліотеки.

Музичні вітання:

Ірина Швець – народна артистка України, солістка Вінницької обласної філармонії;

Станіслав Городинський – начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, заслужений артист України;

Етно-фольк гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича;

Народний аматорський фольклорно-інструментальний ансамбль «Кобза» Тульчинського училища культури (керівник В. Тихоліз);

Ольга Лятавська – студентка 3 курсу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича.

Вручення нагород.

Колективна фотографія.

 

Захід супроводжували:

-  книжково-ілюстративна виставка-ювілей «Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва на історичних паралелях», підготовлена фахівцями відділу краєзнавства;

-  виставка фотоілюстрацій «БІБЛІОТЕКА-КНИГА-ЧИТАЧ», оформлена фахівцями відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук. 

Оргкомітет

Контактна особа – Артапух Ніна Володимирівна

Тел.: (0432) 67-03-25. E-mail: [email protected]

 

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше