ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїКультурно-цивілізаційний простір Європи і Україна. Книги, варті уваги

Голслах, Й. Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі / Йонатан Голслах ; з англ. пер. П. Таращук. – Київ : Темпора, 2016. – 354 с.

Йонатан Голслах, професор міжнародної політики Вільного університету Брюселя, прагне діагностувати стан Європи на початку ХХІ ст. і зрозуміти, як втримати країни в Європейському Союзі, а Європі як стати світовим лідером попри повільне занурення у страх втратити себе. Автор зізнається, що ідея книжки народилася не в Брюселі, а в Пекіні, Синґапурі, Сеулі й Делі: «Коли Азія відкрилася мені, стало очевидно, що криза єврозони стерла ту скромну повагу, яку ми мали колись». Й. Голслах кидає виклик євроскептикам і закликає утверджувати кращий і ефективніший ЄС. У прикінцевих частинах книжки автор пропонує конкретні кроки («шість мостів до раю»), які мають привести до кращого суспільства і міцнішої економіки в Європі. Майбутнє Європи, переконаний Й. Голслах, залежить від її здатності здійснити зміни розвитку, а ці зміни закономірно визначать її становище у світі.

71.0 А 95 Ахутин, А. Европа – форум мира / А. Ахутин. – Киев : Дух і Літера, 2015. – 88 с.

У книзі Європа розглядається не у поширеному політизованому руслі, а у світлі культурологічної цікавості. Для автора людина європейської культури – це особливе створіння, що має унікальну ментальність. Особа створена в європейській культурі дивується собі, цікавиться собою, вона намагається знайти відповідь і на те чому вона ставить ці питання, тобто рефлексує. Взаємодіючи окремі європейці створюють особливу культуру, побудовану на основі грецької філософії, що стверджує пошук «логосу» в існуванні світу. Автор стверджує культурну барвистість Європи. В її поле входять різноманітні етноси, мови, ментальності, конфесії. Історія європейського тіла сповнена трансформаціями й зіткненнями.

316 Р 45 Реформація: успіх Європи і шанс для України / НАПН України, Ун-т менеджменту освіти ; за ред.: Р. М. Шеремети, О. Романенко. – Київ : Самміт-Книга, 2017. – 256 с. : рис., табл.

Це – колективне наукове дослідження вчених із п’яти країн світу, в якому вони спробували проаналізувати, чи існує причинно-наслідковий зв’язок між Реформацією і подальшим економічним і науковим розвитком країн Європи. На презентації книги в Україні Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки і оборони зазначив: «Реформація почала змінювати життя людей і думки людей. Вона примушувала думати, вона примушувала брати особисту відповідальність перед Богом за свою родину, свою країну, за те, що залишиться після тебе…». На думку відомого українського науковця Романа Шеремети: «Сьогоднішня Європа є такою, якою ми її знаємо, саме завдяки Реформації. Церкви принесли нові ідеї, кращу освіту, іншу трудову і соціальну етику». Кандидат економічних наук Ольга Романенко зауважила: «Статистика Світового банку свідчить про те, що найнижчий рівень корупції – у країнах, які п’ять століть тому пережили Реформацію, найвищий рівень свободи – також».

63.3(4УКР) П 39 Плохій, С. Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності / С. Плохій ; пер. з англ. Р. Клочка. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 496 с.

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.

Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

З приводу цієї книги, професор Гарвардського інституту державного управління М. Ігнатьєв зауважив: «Кожен, хто хоче зрозуміти, чому відбувається конфронтація між Росією та Заходом по лінії майбутнього України, має прочитати ґрунтовний, виважений та водночас бурхливий виклад історичної ролі України». Автор книги Сергій Плохій – професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи.

63.3(4УКР) Ш 69 Шльоґель, К. Український виклик. Відкриття європейської країни = Entscheidung in Kiew. Ukrainische Lektionen / Карл Шльоґель. – Київ : Дух і літера, 2016. – 356 с.

Чому саме цю книжку перекладено українською і чому її варто прочитати в Україні? Ідеться насамперед про «відкриття України», яка саме в 2013–2014 роках визначила себе на ментальній карті Європи, «вийшла з тіні» російської або радянської імперії. Це погляд сучасного німецького історика і візія того, як сучасна Європа сприймає Україну. Значну частину книжки написано задовго до подій 2013–2014 років. Це путівник українськими містами: автор послідовно представляє дві столиці, Київ і Харків, потім південь – Одесу і Ялту, схід – Дніпро і Донецьк, і захід – Чернівці та Львів.

Найдраматичніший і найстрашніший розділ книжки присвячено Донецьку. Це історія смерті великого і сильного міста, смерті тим жахливішої, що вона відбувалася і відбувається в усіх перед очима. К. Шльоґель згадує європейські міста, які вмерли в ХХ ст., тобто втратили «людську суть». Це перетворені на попіл Варшава, Мінськ, Сталінград, Вільнюс, Лодзь, Вроцлав. Найближчі до нас приклади – Сараєво і Алепо. У цьому сенсі характерне «німецьке прочитання» епохальної битви за донецький аеропорт: окрім символічного значення «хто переможе тут, переможе у війні», це був останній крок на шляху до відокремлення міста, поривання його зв’язку з рештою світу, відкидання в Дике Поле, «в ту провінційність, яку він залишив позаду». Віднині Донбас став «ареною для міжнародних авантюристів» і «полігоном для російських військових експертів».

32 Д 66 Домбровський, О. Г. Україна на розломі цивілізацій : погляд з 2010 р.: зб. публ. / О. Г. Домбровський. – Вінниця : Вінницька газета, 2017. – 176 с. : кольор. іл.

За словами автора, це – не наукове дослідження чи єдине філософське бачення, що претендує на істину. Це – цикл публікацій 2010–2011 років, присвячених процесам, що відбувалися тоді й нині тривають у світі та дуже серйозно впливають на Україну. У своїх публікаціях український політик міркує над тим, чому Україна з її благодатною землею, потужними ресурсами, працьовитими людьми живе не так, як розвинені країни світу, чому український народ майже ніколи не мав справжньої державності. Намагається дати відповідь на запитання: чому Україна пройшла через низку трагічних випробувань?

Друга частина книги – «Україна в глобальному світі» – присвячена розвитку Євросоюзу. У циклі публікацій автор аналізує економіку ЄС, яка, за його висновками нині – перша в світі. Ключовою ж проблемою для України автор називає корупцію. «Ми вже втомилися і від самої корупції, і від розмов про неї, і від відсутності реальних методів боротьби з корупцією. Революція Гідності була шансом розпочати нове життя. На жаль, так само, як і у 2005 році, ми не змогли розвинути ці можливості так, як було потрібно. Але я думаю, що той величезний обсяг роботи, який нині проводиться, дає оптимізм, щоб з впевненістю дивитися у завтрашній день», – зазначив Олександр Домбровський.

66.2(4УКР) Л 71 Ложкін, Б. Є. Четверта республіка. Чому Європі потрібна Україна, а Україні – Європа / Борис Ложкін ; за участю В. Федоріна. – 2-ге вид. – Харків : Фоліо, 2016. – 252 с.

У своєму відгуку на книгу Сергій Плохій, український, канадський та американський історик, професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді зазначив «Чи стане політичний клас врівень зі складними завданнями реконструкції країни? На це важливе для України і всієї Європи питання відповідає один з ключових гравців сучасної української політики. Якщо ви хочете дізнатися як майбутнє України виглядає з вікна президентської адміністрації і скласти власне бачення шляхів перетворення України в сучасну європейську державу – ця книга для вас. Легко і доступно написана, вона представляє українські реалії країні і світу з надзвичайною ясністю і простотою». Автор книги – Глава Адміністрації Президента України з 10 червня 2014 до 29 серпня 2016 р.

66.4(4УКР) П 43

Поглиблення відносин між ЄС та Україною. Що, чому і як? : посібник / під ред.: М. Емерсона, В. Мовчан. – Брюссель : Центр європейських політичних досліджень ; Київ : Ін-т екон. дослідж. та політ. консультацій, 2016. – 255 с.

Книга охоплює всі значні політичні та економічні розділи Угоди про асоціацію між ЄС та Україною та пояснює зобов’язання, взяті Україною, і проблеми, пов’язані з їх реалізацією. Її мета – зробити правовий зміст Угоди простим та зрозумілим. Цей посібник призначений для професійних кіл, а саме посадових осіб, парламентаріїв, дипломатів, бізнесменів, керівників, юристів, консультантів, аналітичних центрів, громадських організацій. Автори – міжнародна команда дослідників із провідних незалежних аналітичних центрів: CEPS у Брюсселі та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у Києві. Книга написана за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida). Вона входить до трилогії разом з двома іншими книгами, які досліджують аналогічні Угоди про асоціацію між ЄС та Грузією, ЄС та Молдовою. Зі змістом книги можна ознайомитися також за е-адресою: http://www.krcci.pl.ua/uploads/files/ua_Deepening-EU-UKR.pdf

Підготувала О. Кізян, зав. відділом

наукової інформації та бібліографії

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше