ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїТворча зустріч з головним редактором газети «Культура і життя»

та генеральним директором Національного газетно-журнального видавництва

 Прес-реліз 

10 жовтня о 14 годині у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться творча зустріч з головним редактором газети «Культура і життя» та генеральним директором Національного газетно-журнального видавництва.

Часопис «Культура і життя» висвітлює панораму народної творчості, досягнення літератури і мистецтва в Україні, оточує увагою наших геніїв, майстрів сцени, пензля і пера, дбайливо підтримує юні таланти. На шпальтах газети можна знайти сюжети про розвиток української мови, діяльність культосвітніх та мистецьких закладів, видавничої справи в усіх регіонах України.

У далекому 1912-му, видатний український письменник, історик, бандурист, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч Гнат Хоткевич, повернувшись із Галичини до підросійської України, заснував видавниче товариство «Культура і життя». Він же в січні 1913, за підтримки Павла Богацького, видав 4 номери тижневика із назвою «Вісник культури і життя».

Це видання пов’язує з сучасною газетою «Культура і життя» не лише співзвучне ім’я, місце видання, мова, а й майже тотожна рубрикація. Тож газета «Культура і життя» заснована Гнатом Хоткевичем у січні 1913 р.

Як і всі видання радянської доби, газету «Культура і життя» називали по-різному, об’єднували і роз’єднували з іншими виданнями, підпорядковували різним установам.

Безпосереднім попередником часопису «Культура і життя» була газета «Література, наука і мистецтво» як додаток до газети «Вісті ВУЦВК», перший номер якої вийшов 7 жовтня 1923 року в Харкові. У 1925 році влилася в газету «Культура і побут», що видавалася у 1925–1928 рр. як додаток до «Вістей ВУЦВК». Із січня 1929 року до листопада 1930-го мала назву «Література і мистецтво». Під цією ж назвою виходила в 1941–1944 рр. у різних містах (Київ – Ворошиловград – Уфа – Москва – Харків – Київ). У 1945–1954 рр. – «Радянське мистецтво», 1955–1964 рр. виходила за назвою «Радянська культура». З травня 1965 року – сучасна назва часопису. 

У програмі зустрічі: 

ПривітанняЛариса Сеник, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Виступи:

Євген Букет, головний редактор газети «Культура і життя», краєзнавець, громадський діяч.

Андрій Щекун, генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва, голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”».

Михайло Кременюк, заступник голови Вінницької обласної Ради.

Світлана Василюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю облдержадміністрації.

Тетяна Цвігун, директор Вінницького обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України.

Валентина Біловус, директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

Леся Смішко, головний художній керівник Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича.

Валентина Лосовська, викладач-методист Вінницького коледжу НУХТ, координатор культурних заходів ГО «Центр “Культурна стратегія – ХХІ”», заслужений працівник освіти України. 

Ведуча – Альона Ніжньовська, завідувачка сектору наукової інформації з питань культури і мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.  

До уваги присутніх – виставка газет із ретрофонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «“Культура і життя” – це літопис культурно-мистецького життя України».

Контактна особа – Коцюбська Валентина Миколаївна

Тел: (0432) 67-03-45

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше