ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«У ТОВАРИСТВІ КОБЦЯ ВАСИЛЯ»

ПРЕС-РЕЛІЗ

 7 червня 2018 року о 16 годині у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться творчий вечір «У товаристві Кобця Василя» та презентація повного 12-томного видання творів українського письменника, журналіста і громадського діяча.

Василь Дмитрович Кобець народився 4 листопада 1943 року в селі Слободище Іллінецького району Вінницької області в селянській родині. У 1960 році закінчив середню школу і одразу пішов працювати завідувачем сільського клубу.

Після служби в армії майбутній письменник вступив на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, який закінчив у 1972 році. Свою журналістську діяльність Василь Кобець розпочав на Львівщині кореспондентом самбірської районної газети «Червоний прапор». Працював заступником редактора іллінецької районної газети «Трудова слава», а також кореспондентом обласної газети «Вінницька правда».

Писати поезію Василь Кобець почав ще будучи школярем. Перший свій вірш він опублікував у 1958 році в іллінецькій районній газеті. Першу збірку поезій «Жайворонки серця» поет видав у 1974 році.

З ініціативи Василя Кобця у 1987 році був організований молодіжний десант, який пройшов шляхами видатного письменника-земляка Миколи Трублаїні за маршрутом Вінниця – Мурманськ і висадився на криголамі «Капітан Сорокін». Саме про цю легендарну Трублаїнівську експедицію розповідає письменник у своїй повісті «Пригоди полярних робінзонів». Із молодечим запалом працював Василь Кобець у студентських загонах в Заполяр’ї, у геологічній експедиції на Ямалі, на будівництві Байкало-Амурської магістралі в Сибіру. З 1993 року письменник перебував у Греції, де більше року вивчав історію античного світу, сучасне життя  країни. Був учасником міжнародної зустрічі письменників 30 держав Балтійського, Чорного та Егейського морів, які вирішували проблеми мирного співіснування в Європі, а також був делегатом трьох Всесвітніх форумів українців.

Василь Дмитрович Кобець – голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, редактор літературно-мистецького і громадського журналу «Собор», голова літературно-мистецького об’єднання імені Василя Стуса, засновник літературної й громадсько-політичної премії «Патріот України» імені Василя Стуса, ініціатор та натхненник спорудження пам’ятника Василеві Стусу у Вінниці. З 2002 по 2005 рік очолював Вінницьку письменницьку організацію.

Василь Кобець – укладач і видавець, упорядник і редактор понад сорока видань молодих поетів і прозаїків Вінниччини. Його коштом видані вибрані твори Михайла Стельмаха, Максима Рильського, Петра Крижанівського та багатьох інших авторів.

Протягом багатьох років Василь Дмитрович був членом Громадської ради при голові Вінницької обласної державної адміністрації та голови Вінницької обласної Ради. Має досвід помічника консультанта депутатів Верховної Ради Дмитра Павличка та Миколи Катеринчука.

Василь Кобець – лауреат літературних премій імені Михайла Коцюбинського, Миколи Трублаїні, Михайла Стельмаха, Володимира Забаштанського, Міжнародної премії імені Василя Стуса, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та премії імені Івана Богуна за громадську діяльність. Нагороджений орденами Св. Архистратига Михаїла, Св. рівноапостольного кн. Володимира Великого, Покрова Пресвятої Богородиці, почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною».

Творчий доробок письменника Василя Дмитровича Кобця представлений у дванадцятитомнику, унікальність і важливість якого полягає в тому, що в ньому вміщені твори, написані та видані протягом усієї творчої діяльності – від першої поетичної збірки «Жайворонки серця» до нарисів, оповідань, повістей, романів і перекладів. Великий інтерес становить листування з громадськими організаціями, державними діячами, міністерствами та відомими письменниками, а також щоденникові записи, які осягають широкий світ переживань письменника, творчих задумів, сподівань на їх успішне здійснення.

Вибрані твори у 12-ти томах стануть відкриттям для нашого сучасного читача, оскільки в них відчувається болючий і динамічний дух сучасної епохи.

Сьогодні Василь Дмитрович Кобець невтомно трудиться на літературній ниві, втілює в життя свої творчі задуми, ділиться досвідом з молоддю, веде активне громадське життя. Своєю життєвою та громадянською позицією він показує всім нам приклад честі, гідності, справедливості, спонукає берегти історичну пам’ять, надихає нас любити Україну і бути справжніми патріотами своєї країни.

На вечір запрошені творча інтелігенція міста й області, письменники, науковці, літературознавці, рідні письменника, викладачі та студенти, які є поціновувачами творчості Василя Кобця.

Захід супроводжуватиме книжкова виставка із фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Високий політ Василя Кобця», підготовлена фахівцями відділу краєзнавства. 

У програмі:

На захід запрошені представники влади та місцевого самоврядування. 

Модератор: Жанна Дмитренко, поетеса, депутат Вінницької обласної Ради

Презентація книг – Василь Кобець. 

Виступи:

Петро Гордійчук, поет, перекладач, журналіст, член НСПУ, член НСЖУ;

Вадим Вітковський, головний редактор літературно-мистецького журналу «Вінницький край», голова Вінницької обласної організації НСПУ, заслужений журналіст України;

Ірина Зелененька, поетеса, прозаїк, літературознавець, критик, член НСПУ;

Тарас Кобець – син письменника, депутат Вінницької обласної Ради. 

Декламування віршів Василя Кобця:

Ірина Федорчук – поетеса, член НСЖУ, голова літературно-мистецького об’єднання «Імпреза»;

Марія та Соломія Кобець – онуки письменника;

Ірина Карнаух, Оксана Сліпко, Яна Токар – студенти факультету філології й журналістики ім. Михайла Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. 

Музичні вітання:

вокальне тріо «Зірниця» (керівник Ольга Янушкевич, українська композиторка, відмінник освіти України, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України);

фольклорно-етнографічний колектив «Душі криниця» (керівник Катерина Пірус, етнограф ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського);

Вероніка Остапчук, поетеса, бард, композитор, автор і виконавець пісень на власні вірші та тексти вінницьких поетів;

Андрій Сенченко, поет, композитор, гітарист та співак, голова Вінницького регіонального центру культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З Богом, цигани!»). 

Оргкомітет

Контактна особа – Ніна Артапух

Тел.: (0432) 67-03-25. E-mail: [email protected]

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше