ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїДружба між Вінницькою областю і Свєнтокшиським воєводством

(до 60-річчя з часу підписання договору)

    

Історія побратимства Вінниці та Кельце 

У 2018 році Вінницька область України і Свєнтокшиське (до адмінреформи – Келецьке) воєводство Республіки Польща урочисто відзначатимуть 60-річчя встановлення дружніх стосунків.

Історія побратимства розпочалася у 1958 році. Саме тоді керівництво Келецького воєводства звернулося до тодішніх очільників Вінницької області з пропозицією про встановлення постійних дружніх зв’язків між Вінниччиною та Келецьким воєводством.

4 липня 1958 року було ухвалено постанову про встановлення цих зв’язків та затверджено текст листа на адресу Келецького воєводського комітету ПОРП про такі наміри (Державний архів Вінницької області - ф. П-136, оп. 46, спр.106, арк. 46). Сам договір «Про встановлення постійних дружніх зв’язків між Вінницькою областю Української РСР і Келецьким воєводством Польської Народної Республіки» був підписаний 25 липня 1958 року.

Пізніше були ухвалені рішення про встановлення постійних дружніх зв’язків між молодіжними організаціями Вінницької області та Келецького воєводства, Вінницьким заводом тракторних агрегатів та Стараховіцьким заводом вантажних автомобілів, іншими трудовими колективами та навчальними закладами.

У 1968 році в таборі відпочинку «Лісова поляна» (смт Турбів) відпочила перша делегація молоді з м. Кельце. Молодіжна делегація Вінниччини натомість відпочивала в туристичному таборі на озері Сєльпє біля містечка Конське.

Дізнавшись про своє побратимство, міста чи не в першу чергу обмінялися... ресторанами і вулицями. Ресторан «Кельце» відкрили в середині 70-х років минулого століття на вулиці Келецькій, а назва засвідчувала побратимські звʼязки із містом Кельце в Польщі. Усе було урочисто, польська сторона привезла із собою кухарів, артистів – понад 200 чоловік. Згодом Вінниця у відповідь відкривала в Кельце по вулиці Вінницькій ресторан «Вінниця», теж зі своїми кухарями й артистами.

За 60 років наших зв’язків сотні колективів художньої самодіяльності, діячів культури і мистецтва, спортсменів та науковців, журналістів та активістів відвідали Польщу та Україну. Щоправда, була в наших стосунках перерва з 1989 року до становлення незалежної України.

У 1992 році дружні контакти Вінниччини з Келецьким воєводством відновилися на рівні керівництва регіонів. 1999 р. утворене Свєнтокшиське воєводство з центром у м. Кельце.

У 1993 році м. Вінницю з офіційним візитом відвідав Президент Республіки Польща Лєх Валєнса. Це надало зв’язкам більшої динаміки.

У вересні 2012 року м. Вінницю відвідав Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський.

Важливу роль у зміцненні зв’язків між українським і польським народами відіграють громадські організації, зокрема «Україна-Польща».

За традицією, що склалася, цю громадську організацію в нашій області очолював начальник обласного управління культури. До 1992 року головою цієї організації був Анатолій Калінчук, з 1992 до 1998 року – Микола Ільчук. У 2004 році було започатковане Вінницьке обласне відділення товариства «Україна-Польща», яке очолив Сергій Татусяк.

У 2007 році було створено Міжнародну громадську організацію «Україна-Польща-Німеччина», в основу діяльності якої було покладено досвід роботи Вінницького обласного відділення товариства «Україна-Польща». Серед засновників організації були громадяни України, Польщі та Німеччини. Головою було обрано Сергія Татусяка. Було здійснено низку успішних справ у напрямку розбудови історичних контактів між українським та польським народами. У рамках обміну досвідом роботи органів місцевого самоврядування став традиційним обмін делегаціями міських, селищних, сільських голів, депутатів усіх рівнів рад Вінницької області та старост повітів і вуйтів ґмін Республіки Польща.

Нового імпульсу дружнім відносинам між Вінницькою областю і Свєнтокшиським воєводством надало відкриття в лютому 2010 року Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниця.

Минуло 60 років, змінився політичний устрій обох країн, а дружба між нашими регіонами залишилась незмінною. Не декларативна, не приурочена до чергових свят, а постійна, плідна і взаємовигідна...

Дружба – в підготовці українсько-польських проектів щодо розвитку підприємництва, інвестицій і екології; взаємні економічні місії й виставки виробів; створення міжнародного автобусного сполучення Кельце-Львів-Вінниця. Дружба – в міцних партнерських зв’язках між містами і селами Вінниччини і Свєнтокшиського воєводства та спільних проектах щодо розвитку місцевого самоврядування, розвитку туристичної галузі.

Найсвіжіше підтвердження тому – з 18 по 23 квітня 2018 року КП «Подільський туристично-інформаційний центр» у особі директора підприємства Володимира Ходацького спільно з  Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації представляли місто Вінницю та Вінницьку область на регіональній туристичній виставці в Кельце (Польща).

Дружні відносини Вінниці та польського міста Кельце продовжують укріплюватись. Започаткована 2013 року програма келецького муніципалітету з підтримки вінницьких студентів, які навчаються у келецьких вишах, не лише збережена, а й з кожним роком охоплює все більше вінницької молоді. Таким способом польське місто-побратим Вінниці заохочує вінницьку молодь навчатись у своїх вишах та здобувати освіту європейського рівня.

Гаслом 60-річного ювілею стало: «Два регіони – одне серце». Загальному настрою цілком відповідають слова, сказані Томашем Олейнічаком (Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці протягом липня 2015 – лютого 2018 рр.): «Сподіваюся, що ми працюватимемо разом до ста років. Бо якщо друзям було добре перші шість десятиліть, то чому так само не дружити надалі, тим більше, що до ста не так уже й далеко».

28 березня 2018 року до Вінниці з офіційним візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, який вперше зустрівся з керівництвом міста та області, аби обговорити подальшу співпрацю між регіонами.                                                                                                 

Використані матеріали зі статті

«Два регіони – одне серце (до 60-річчя встановлення дружніх зв’язків між Вінницькою областю і Свєнтокшиським воєводством)» М. М. Ільчука (Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2018 року : хронол. довід. – Вінниця, 2017. – С. 190–194).

Співпраця Вінниці і Кельце: політичний, соціальний та економічний аспекти 

«Наші регіони зберігають партнерські стосунки упродовж тривалого часу. Не знаю, чи є ще приклади, коли міста-партнери не втрачають, а навпаки, зміцнюють відносини протягом шести десятиліть. Нашій дружбі скоро 60! Важливо, що вона й надалі зміцнюється». 

Валерій Коровій,

голова Вінницької облдержадміністрації 

33С5(С272)

О 54    Олійник, А. Ф. Вінниця – Кельці : [про співдружність укр. та пол. міст-побратимів] / А. Ф. Олійник.  – Одеса : Маяк, 1972.  – 119 с.

63.3(4УКР-4ВІН)

Д 58 Довідково-інформаційні матеріали про соціально-економічне та культурне співробітництво Вінниччини з Республікою Польща : спецвип. з нагоди візиту Президента Республіки Польща Леха Валенси до Вінниці 26 трав. 1993 р. / Вінниц. облдержадмін. – Вінниця : [б. в.], 1993. – 18 с.

*** 

Посланці землі Келецької у Вінниці // Вінниц. правда. – 1962. – 18 груд.

Рассказывают подарки : [делегація Келец. воєводства на Вінниччині] // Правда Украины. – 1963. – 5 июня.

Слово з землі Келецької : [інформація про Кельце] // Вінниц. правда. – 1965. – 1 січ.

Вітання з братньої Польщі [від трудящих Келец. воєводства всім робітникам, колгоспникам та інтелігенції  Вінниц. обл.] // Вінниц. правда. – 1965. – 6 листоп.

Сінкевич, Б. Новини з Вінниччини : [зокрема про візит до Вінниці делегації з Келец. воєводства] / Б. Сінкевич // Молодь України. – 1965. – 30 листоп.

Шляхами дружби : [гості  з Келец. воєводства ПНР на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 28 черв.

Незабутні зустрічі : [гості  з Келец. воєводства ПНР на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 29 черв.

Хіміки вітають польських друзів : [делегація з Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 30 черв.

На братській землі : [«автобус дружби» з Келец. воєводства на Вінниччині] // Комсом. племʼя. – 1966. – 1 лип.

Кавка, В. Близькі серця : [про дружбу вінничан з трудящими Келец. воєводства] / В. Кавка // Комсом. племʼя. – 1966. – 2 лип.

Василевський, І. Від Бугу до Вісли : [про дружбу вінничан з трудящими Келец. воєводства] / І. Василевський, П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1966. – 21 лип.

Ласкаво просимо : [делегація Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 13 листоп.

Вахович, Ф. Дружба навіки : [про дружбу вінничан з трудящими Келец. воєводства] / Ф. Вахович // Вінниц. правда. – 1966. – 13 листоп.

Гості з Польщі  [з Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 25 листоп.

Знову в обласному центрі : [делегація Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1966. – 27 листоп.

Гордієвич, О. Польські друзі [з Келец. воєводства] на Вінниччині / О. Гордієвич // Комсом. племʼя. – 1966. – 27 листоп.

Привітання з Польщі [від трудящих Келец. воєводства вінничанам] // Вінниц. правда. – 1967. – 1 січ.

Воронюк, О. Гвоздики на Келецькій землі : [про перебування делегації Вінниччини в Келец. воєводстві ] / О. Воронюк, Б. Сінкевич // Молодь України. – 1968. – 3 січ.

Рябоконь, В. Зустрічі за Віслою : [про перебування делегації Вінниччини у Келец. воєводстві] / В. Рябоконь, Л. Пастушенко // Комсом. племʼя. – 1968. – 15, 20, 25 черв.

Сердечні зустрічі: гості з Кельців на Вінниччині // Комсом. племʼя. – 1969. – 12 черв.

Гавриш, М. Гості з Польщі : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині] / М. Гавриш // Рад. Україна. – 1969. – 14 черв.

Рудольф, Т. Дружбі нашій міцніти! : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині] / Т. Рудольф // Вінниц. правда. – 1969. – 19 черв.

Автобусы дружбы : [про дружбу трудящих Келец. воєводства з вінничанами] // Правда Украины. – 1969. – 9 авг.

Привіт з келецької землі : [про дружбу трудящих Келец. воєводства з вінничанами] // Комсом. племʼя. – 1971. – 21 серп.

Дружба не знає кордонів : [про дружбу трудящих Вінниччини з трудящими  Келец. воєводства ПНР] // Вінниц. правда. – 1971. – 17 верес.

Гненний, М. Книга про братерство : [про книгу А. Ф. Олійника «Вінниця – Кельці»] / М. Гненний // Комсом. племʼя. – 1972. – 12 серп.

Барабан, В. Вікопомні зустрічі : [про дружбу між Вінницею і Кельце] / В. Барабан // Комсом. племʼя. – 1973. – 24 трав.

Барабан, В. Джерела дружби : [про дружбу між Вінницею і Кельце] / В. Барабан // Комсом. племʼя. – 1973. – 31 трав.

Гненний, М. Пшиязнь – дружба: [про перебування делегації  Вінниччини в Келец. воєводстві] / М. Гненний // Вінниц. правда. – 1973. – 31 трав.

Дружбі міцніти. Вінниця – Кельце : [про перебування делегації  Келец. воєводства на Вінниччині] // Комсом. племʼя.  – 1973. – 2 черв.

Гостинні зустрічі на Подільській землі: Вінниця – Кельце : [про дружбу міст-побратимів] // Комсом. племʼя.  – 1973.  – 5 черв.

Козловський, Ю. Наша сила нездоланна. Вінниця – Кельці : [секр. Келец. воєвод. комітету ПОРП – про дружбу трудящих Вінниччини з трудящими  Келец. воєводства ПНР] / Ю. Козловський // Вінниц. правда. – 1973. – 29 черв.

Совко, В. Зміцнюючи інтернаціональну єдність : [про дружбу трудящих Вінниччини з трудящими  Келец. воєводства ПНР] / В. Совко // Вінниц. правда. – 1973. – 22 лип.

Заблоцький, А. Келецька мозаїка : [новини Келец. воєводства] / А. Заблоцький // Комсом. племʼя.  – 1974. – 2 берез.

Заблоцький, А. Келецька мозаїка : [повідомлення з Келец. воєводства] / А. Заблоцький // Комсом. племʼя.  – 1974. – 11 трав.

Заблоцький, А. Келецька мозаїка : [новини Келец. воєводства] / А. Заблоцький // Комсом. племʼя.  – 1974. – 13 черв.

Задорожнюк, Л. Життєдайне джерело : [про перебування делегації  Вінниччини в Келец. воєводстві ] / Л. Задорожнюк // Вінниц. правда. – 1974. – 14 черв.

Заблоцький, А. Келецька мозаїка : [до 30-річчя відродження Польщі] / А. Заблоцький // Комсом. плем'я.  – 1974. – 20 лип.

Пшук, І. Побратими : [про дружбу трудящих Вінниччини та Келец. воєводства ] / І. Пшук // Вінниц. правда. – 1974. – 20 лип.

Заблоцький, А. Келецька мозаїка : [соціаліст. буд-во в Келец. воєводстві] / А. Заблоцький // Комсом. племʼя.  – 1974. – 13 серп.

Дружба навіки : [делегація  Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1975. – 16 трав.

Романов, В. Поріднилися серцями. Вінниця – Кельце / В. Романов // Комсом. племʼя.  – 1976. – 2 жовт.

Кавка, В. Ріка великої дружби : [про дружбу вінничан з трудящими Келец. воєводства] / В. Кавка // Вінниц. правда. – 1977. – 2 серп.

Кавка, В. Братерська дружба : [до 20-річчя дружби вінничан з трудящими Келец. воєводства] / В. Кавка // Вінниц. правда. – 1978. – 30 трав.

Вуйцек, Е. Серед друзів : Мости братерства: Вінниця – Кельце / Е. Вуйцек // Вінниц. правда. – 1979. – 4 жовт.

Кірше, Б. Дружба міцніє : [про дружбу трудящих Вінниччини з трудящими Келец. і Тарнобжег. воєводств ПНР] / Б. Кірше // Вінниц. правда. – 1980. – 26 берез.

Орліцька, А. Щодня після роботи: Вінниця – Кельце : [про дружбу Вінниці та Кельце] / А. Орліцька // Вінниц. правда. – 1980. – 13 лип.

Польські друзі [з Келец. воєводства] на Вінниччині // Вінниц. правда. – 1980. – 16 лип.

Влосек, Є. Зустрічаючи свято: Вінниця – Кельце : [до 36-ї річниці від дня відродження ПНР] / Є. Влосек // Вінниц. правда. – 1980. – 18 лип.

Ковтун, Т. Польська квітка у вінку дружби: Вінниця – Кельце / Т. Ковтун // Комсом. плем’я. – 1980. – 11 верес.

Гості з Кельце на Вінниччині // Вінниц. правда. – 1981. – 10 груд.

Сурма, М. Щоб міцніла наша дружба : [про дружбу трудящих Вінниччини з трудящими Келец. воєводства] / М. Сурма // Вінниц. правда. – 1982. – 25 листоп.

Польські побратими на Вінниччині : [про перебування делегації Келец. воєвод. комітету ПОРП на Вінниччині] // Комсом. плем’я. – 1982. – 25 листоп.

Сурма, М. Вічне джерело єднання : [про братер. зв’язки Вінниччини і Келец. воєводства] / М. Сурма // Комсом. плем’я. – 1982. – 27 листоп.

Польські друзі на Вінниччині : [до 25-річчя підписання Договору про дружбу між Вінниччиною і Келец. воєводством] // Вінниц. правда. – 1983. – 13 трав.

Кірше, Б. Дружбі нашій міцніти : [репортаж з мітингу, присвяч. 25-річчю підписання Договору про дружбу між Вінниччиною і Келец. воєводством] / Б. Кірше // Вінниц. правда. – 1983. – 14 трав.

Польські друзі [з Келец. воєводства ПНР] на Вінниччині // Комсом. плем’я. – 1983. – 14 трав.

Супутник побратимів – дружба : [про перебування делегації з Келец. воєводства ПНР на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1983. – 15 трав.

Дружба народів – це сила жива : [про співробітництво між Келец. воєводством і Вінниччиною] // Комсом. плем’я. – 1984. – 19 квіт.

Дружба на всі часи : [до 39-річчя підписання Договору про дружбу між СРСР і ПНР у Вінниці перебувала делегація з Келец. воєводства] // Вінниц. правда. – 1984. – 22 квіт.

Качиарек, Е. Наша дружба : [перший секретар президії Келец. воєвод. ком. ССПМ – про співробітництво між Келец. воєводством і Вінниччиною] / Е. Качиарек // Комсом. плем’я. – 1984. – 2 черв.

Заблоцький, А. Тарнобжег – Кельце : [про побратимів Вінниччини] / А. Заблоцький // Комсом. плем’я. – 1984. – 3 лип.

Вінярський, Ю. В дружбі наша сила : [секретар Келец. воєвод. ком. ПОРП Ю. Вінярський – про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині] / Ю. Вінярський // Вінниц. правда. – 1984. – 18 жовт.

Делегація з Кельце на Вінниччині // Вінниц. правда. – 1984. – 29 листоп.

Наша зустріч – запорука дружби : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині] // Комсом. плем’я. – 1984. – 8 груд.

Польські друзі на Вінниччині : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1985. – 13 берез.

Славін, В. Наші побратими [з ПНР] / В. Славін // Вінниц. правда. – 1985. – 17 квіт.

Гості з братньої Польщі : [про перебування делегації парт. працівників і журналістів з Келец. і Тарнобжег. воєводств ПНР у Вінниці] // Комсом. плем’я. – 1985. – 26 листоп.

Турбота про людину – спільна : [про перебування делегації представників Рад народових Келец. воєводства ПНР у Вінниці] // Вінниц. правда. – 1986. – 30 листоп.

У конструктивному русі : [про перебування профспілк. делегації Келец. воєводства на Вінниччині] // Пульс. – 1992. – Берез. (№ 5).

Анаталюк, М. В гостях у побратимів : [про перебування делегації Вінниччини в Келец. воєводстві ] / М. Анаталюк // Вінниц. газ. – 1995. – 27 січ.

Ковтонюк, І. «Колись були ми козаками…». Не розійдемося й тепер : [про перебування делегації Вінниччини на чолі з головою облради М. Мельником у Келец. воєводстві ] / І. Ковтонюк // Україна молода. – 1995. – 27 січ.

Ковтун, Т. Вінниця – Кельце: і далі підем разом : [про співробітництво між Келец. воєводством і Вінниччиною] / Т. Ковтун // Вінниччина. – 1995. – 26 трав.

Завітали гості на свято : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині з нагоди святкування Дня Незалежності] // Вінниччина. – 1996. – 28 серп.

Гості з близького зарубіжжя : [про перебування делегації Келец. воєводства на Вінниччині з нагоди святкування Дня Незалежності] // Панорама. – 1996. – 31 серп.

Знову Кельце зустрічало вінничан : [про перебування делегації Вінниччини в Келец. воєводстві на святкуванні Дня Незалежності] // Вінниччина. – 1996. – 16 листоп.

Делегація Келецького воєводства на Вінниччині [з нагоди 40-річчя встановлення побратим. зв’язків] // Вінниччина. – 1998. – 11 черв.

Вінниця – Кельце : нашій дружбі уже сорок років : [про перебування делегації Келец. воєводства Польщі на Вінниччині] // Вінниччина. – 1998. – 13 черв.

У Вінниці – побратими з Кельце : [про перебування делегації Келец. воєводства Польщі на Вінниччині] // Подолія. – 1998. – 13 черв.

Червенчук, М. Воєвода Келеччини – на вінницькій землі : [І. Пардика завітав у наш край з нагоди 40-річчя встановлення побратим. зв’язків] / М. Червенчук // Новини Вінниччини. – 1998. – 18 черв. – С. 2.

Вінниччина – Свєнтокшиське воєводство : [підписання Декларації про співробітництво між Асоц. міст України та Спілкою міст Польщі, зокрема Свєнтокшис. воєводства Польщі та обл.] // Вінниччина. – 1999. – 26 черв.

Угода на співробітництво : [зустріч заст. голови облдержадмін. В. Коровія з делегацією Келец. воєводства на чолі з Л. Лангером, мером м. Скаржисько-Каменне] // Подолія. – 2001. – 10 лип.

Візит нашої делегації до Свєнтокшиського воєводства не випадковий : [про візит мера Вінниці О. Домбровського до Польщі] // Сімʼя. – 2003. – 29 січ. – С. 1.

Коваленко, О. Співпраця не знає кордонів : [про візит делегації з Вінниччини до Свєнтокшис. воєводства Польщі] / О. Коваленко // Вінниц. газ. – 2003. – 6 лют.

Павлов, Е. Президент Кельце [В. Любавський] – в Виннице / Е. Павлов // Сімʼя. – 2003.  – 24 верес. – С. 3.

Костюченко, В. Нам бажають допомогти, нас застерігають від помилок : [про зв’язки між Вінниц. обл. та Келец. воєводством Республіки Польща] / В. Костюченко // Вінниц. відом. – 2003. – 22 жовт. – С. 3.

Коваленко, О. Всюди треба, добрі люди, побратима мати : [про відновлення партнерства Вінниці з містом Кельце Свєнтокшис. воєводства Польщі] / О. Коваленко // Вінниц. газ. – 2004. – 29 квіт.

Делегація Свєнтокшиського воєводства зустрілась із Юрієм Гайсановським : [заст. міськ. голови Вінниці] // Независимый курьер. – 2004. – 5 мая. – С. 3.

Чебан, О. Обмін досвідом між регіонами : [про регіон. культур.-економ. форум Свєнтокшис. воєводства Республіки Польща у Вінниці] / О. Чебан // Уряд. курʼєр. – 2004. – 19 жовт. – С. 12.

Вінниччина і світ – співпраця триває [між містами-побратимами] // Вінниччина. – 2005. – 25 берез.

Балинська, Л. Десять міст-побратимів Вінниці / Л. Балинська // Поділ. зоря. – 2005. – 11 черв. – С. 7.

Вітенко, О. «Революція має пройти на рівні свідомості кожного» : [нач. голов. упр. з питань внутр. політики, у справах ЗМІ та звʼязків з громадськістю облдержадмін. – про поїздку до Свєнтокшис. воєводства] / О. Вітенко // Вінниччина. – 2005. – 29 лип.

Мельник, В. Готуємо форум : [про культур.-економ. форум Вінниці в Свєнтокшис. воєводстві] / В. Мельник // Вінниц. відом. – 2005. – 23 серп. – С. 3.

Костко, О. Від «економічного романтизму» – до ділової співпраці : [культур.-економ. форум Вінниц. обл. у м. Кельце Свєнтокшис. воєводства] / О. Костко // Вінниччина. – 2005. – 9 верес.

Іванов, Ю. «Конкретні результати неодмінно будуть» : [голова облради про перспективи ділових стосунків між Свєнтокшис. воєводством і Вінниччиною на 2006 р.] / Ю. Іванов // Вінниччина. – 2005. – 17 верес. – С. 1, 2. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Кобильченко, О. Польський досвід нам потрібен : [понад два роки триває співпраця Поділ. центру прав людини з Свєнтошис. фондом розвитку місц. демократії] / О. Кобильченко // Вінниччина. – 2007. – 27 лип. – С. 2.

Горбанський, П. Вінниччина та Польща дружитимуть ще півстоліття : [про співпрацю Вінниччини та Польщі, зокрема Вінниці та Кельце] / П. Горбанський // 20 хвилин. – 2007. – 25 серп. – С. 2.

Черній, О. Півстолітня дружба міцніє : [до 50-річчя співпраці між Вінниц. обл. та Свєнтокшис. воєводством Республіки Польща] / О. Черній // Вінниц. відом. – 2007. – 30 серп. – С. 2.

Пустовіт, О. Вінниця – Кельце: втрачене побратимство / О. Пустовіт // RIA. – 2007. – 24 жовт. – С. 11.

Горбанський, П. Вінниця + Кельце = співпраця : [у середині берез. в Кельце пройде відкриття року відзначення 50-річчя співпраці, у якому візьме участь делегація Вінниці на чолі з О. Домбровським, а також творчі колективи Вінниц. обл. та представники пол. уряду і Посольства України в Польщі, а у Вінниці пройдуть дні культури Свєнтокшис. воєводства, Всеукр. фестиваль пол. пісні в Україні та святкування Дня Європи] / П. Горбанський // 20 хвилин. – 2008. – 22 січня. – С. 7.

Міцніє дружба : [зустріч заст. голови облдержадмін. В. Коровія з делегацією Свєнтокшис. воєводства Республіки Польща з питань підготовки заходів до 50-річчя співробітництва між Вінниччиною та Свєнтокшис. воєводством] // Вінниччина. – 2008. – 23 січ. – С. 1.

Каменюк, М. Вінниця-Кельце: півстоліття спільних відкриттів : [до 50-річчя співробітництва Свєнтокшис. воєводства та Вінниц. обл.] / М. Каменюк // Вінниц. відом. – 2008. – 6 лют. – С. 8.

Домбровський, О. «Вінниця-Кельце» – не тільки автобусний маршрут : [інтерв’ю з головою облдержадмін. О. Домбровським про святкування 50-річчя співробітництва між Вінниччиною та Свєнтокшис. воєводством] / О. Домбровський ; записала А. Трошкова // Вінниччина. – 2008. – 14 берез. – С. 1.

Пустовіт, О. «Путьові замітки» про наше, вінницьке, в Кельце : [про звʼязки обл. з Свєнтокшис. воєводством] / О. Пустовіт // RIA. – 2008. – 19 берез. – С. 12.

Ковальський, Р. 4-метровим вареником за 40-кілограмовий торт віддячить Вінниччина побратимам із Кельце : [про святкування 50-річчя побратимства Вінниччини і Свєнтокшис. воєводства] / Р. Ковальський // 33-й канал. – 2008. – 19 берез. – С. 4.

Петренко, В. Дружба, перевірена часом : [про зародження дружби між регіонами Вінниччини та Келец., нині Свєнтокшис. воєводством] / В. Петренко // Вінниччина. – 2008. – 14 трав. – С. 2.

Вигідна дружба : [про перебування у Вінниці делегації Свєнтокшис. воєводства на чолі з головою сеймика Тадеушем Ковальчиком] // Вінниц. газ. – 2008. – 27 трав. – С. 2.

Михайленко, В. Відродити і примножити : [про перебування на Вінниччині пол. делегації зі Свєнтокшис. воєводства] / В. Михайленко // Вінниц. відом. – 2008. – 28 трав. – С. 8.

Кутовий, О. Україна і Польща за дружбу і співробітництво : [делегація оперативно-рятувал. служби цивіл. захисту Вінниц. обл. побувала в пол. місті Бусько-Здруй Свєнтокшис. воєводства] / О. Кутовий // Независимый курьер. – 2008. – 25 черв. – С. 21.

Кондратьєва, Т. Від адміністративно-територіальної реформи до... міжнародного футболу  : [про конф. в Немирові, присвяч. «золотому» ювілею співпраці між Свєнтокшис. воєводством та Вінниччиною] / Т. Кондратьєва // Вінниц. газ. – 2008. – 27 серп. – С. 3.

Чернега, М. Звʼязкам розвиватись і міцніти : [24 верес. на Шаргородщині побувала делегація з Польщі на чолі з дир. воєвод. упр. праці з Кельце, паном Анджеєм Лято] / М. Чернега // Шаргородщина. – 2008. – 26 верес. – С. 1.

Трошкова, А. Уклали угоду з поляками : [у Вінниц. центрі зайнятості зустрічали делегацію упр. праці Свєнтокшис. воєводства із Польщі] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2008. – 8 жовт. – С. 2.

Гніденко, Л. Відвідали Моравіцу : [представники Бар. та Теплиц. р-нів вивчали досвід упр. місц. територіал. громадою на прикладі ґміни Моравіца] / Л. Гніденко // Вінниччина. – 2008. – 14 жовт. – С. 2.

Прокопенко, Н. П. Джерело наповнення бюджету – податки на житло і тварин : [секр. Дашковец. сільради Літин. р-ну – про свій візит у Польщу] / Н. П. Прокопенко ; записала А. Трошкова ; фот. В. Попика // Вінниччина. – 2008. – 16 жовт. – С. 2. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Литвенюк, О. Область повторно «подружилася» з Свєнтокшиським воєводством : [про підписання Декларації та Плану реалізації угоди про співробітництво на 2009 рік між Свєнтокшис. воєводством (Польща) та Вінниц. обл.] / О. Литвенюк // 20 хвилин. – 2008. – 22 листоп. – С. 2.

Чебан, О. Що зручно громадянам, те в інтересах держави : [делегація з Свєнтокшис. воєводства взяла участь в офіційному відкритті Генерального консульства Республіки Польща у м. Вінниця] / О. Чебан // Уряд. курʼєр. – 2010. – 2 берез. – С. 3.

Кривоніс, О. Давайте дружити селами : незабаром Писарівська територіальна громада Вінницького району та ґміна Коморніки Свєнтокшиського воєводства підпишуть угоду про співпрацю / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2011. – 29 черв. – С. 7.

Тиха, О. Вінницькі посадовці стажуються у Польщі : [представники Вінниц. міськ. ради стажувались у Кельце] / О. Тиха // Вінниц. газ. – 2011. – 21 жовт. – С. 1. – (Спец. вип. газ. «Пʼятниця»).

Неприцький, О. Співпраця місцевих громад Вінницької області та Свєнтокшиського і Великопольського воєводств у 2003–2009 рр. / О. Неприцький // Україна і Польща: історичне сусідство : матеріали міжнар. наук. конф. 17–18 трав. 2012 р. / відп. ред. Ю. Зінько. – Вінниця, 2012. – С. 564–569.

Петренко, В. Генеза україно-польських відносин на Вінниччині в останні десятиріччя / В. Петренко // Україна і Польща: історичне сусідство : матеріали міжнар. наук. конф. 17–18 трав. 2012 р. / відп. ред. Ю. Зінько. – Вінниця, 2012. – С. 570–578.

Побратимські звʼязки : понад 50 років Вінницька область має побратимські звʼязки із Свєнтокшиським воєводством Республіки Польща // Вінниччина. – 2012. – 24 лют. – С. 3.

Шуткевич, О. Для співпраці однодумців кордонів не існує : [про угоду, підписану між Вінниц. міськ. головою Володимиром Гройсманом та президентом міста Кельце Войчехом Любавським] / О. Шуткевич // Вінниц. газ. – 2012. – 22 трав. – С. 2.

Зотов, М. Вінниця і Кельце підписали угоду про партнерство : [про співпрацю з вінниц. вищими навч. закл.] / М. Зотов // Місто. – 2012. – 23 трав. – С. 5.

Кривоніс, О. Дорогих гостей зустрічали із розмахом : на Вінниччині побувала делегація із Свєнтокшис. воєводства / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2012. – 23 трав. – С. 2.

У День Європи у Вінниці було підписано чотири угоди про співпрацю [із Кельце] // Независимый курьер. – 2012. – 23 трав. – С. 34.

Седик, О. Польщею step by step на Захід, памʼятаючи про неньку / О. Седик // Демократ. Україна. – 2012. – 20 лип. – С. 19.

Кривоніс, О. «Три» – число щасливе : до Свєнтокшиського та Лодзинського воєводств додалося ще й Мазовецьке, з якими Вінницька область уклала угоди про партнерство та співробітництво / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2012. – 7 груд. – С. 2.

Заиковатый, И. Побратимство Винницы с сельским районом Польши продлят на 5 лет : [мерія Вінниці підпише пʼятиріч. угоду про побратимство зі Сташувс. повітом Свєнтокшис. воєводства Польщі] / И. Заиковатый // Вінниц. реалії. – 2013. – 15 трав. – С. 9.

Пасенчук, О. Польські друзі у Баланівці : [про відвідини с. Баланівка пол. делегацією ґміни Моравіца Келец. повіту Свєнтокшис. воєводства] / О. Пасенчук // Бершад. край. – 2013. – 31 трав.

День міста Кельце – свято спільне : днями багаторічний побратим Вінниці польське місто Кельце святкувало свій черговий день народження. До Свєнтокшиського воєводства вирушила делегація від Вінницької області на чолі з головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном та Вінницьким міським головою Володимиром Гройсманом // Вінниччина. – 2013. – 3 лип. – С. 1.

Вінниця та Кельце зміцнюють дружбу : [про офіц. візит вінниц. делегації до м. Кельце (Польща)] // Вінниц. газ. – 2013. – 5 лип. – С. 3.

Ковальський, Р. На Дні народження міста-побратима Кельце побувала найбільша делегація вінничан : [29 черв. свій 718-й день народження місто Кельце святкувало із майже рідною Вінницею та вінничанами] / Р. Ковальський // 33-й канал. – 2013. – 10 лип. – С. 12.

Кривоніс, О. Проекти з поляками : [відбулося спільне засід. трьох постійн. коміс. облради та колег із Свєнтокшис. воєводства] / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2013. – 28 серп. – С. 4.

Сегеда, Ю. Стратегія «по-свєнтокшиськи» : [обмін досвідом з розвитку громад відбувся між облрадою та Свєнтокшис. воєводством Польщі] / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2013. – 28 серп. – С. 4.

Новий формат співпраці : [на Вінниччину з нагоди Дня Незалежності прибули делегації з Свєнтокшис. воєводства Польщі та Свердлов. обл. Росії ] // Вінниччина. – 2013. – 30 серп. – С. 2.

Жук, І. У Вінниці ухвалили стратегію розвитку : Кельце і Цюріх оцінили стратегію «Вінниця-2020»: відзначили орієнтир на європейські цінності й стандарти та відповідність документам Євросоюзу / І. Жук // Місто. – 2013. – 4 верес. – С. 3.

Мороз, О. Брати-поляки допомагають вінницьким бійцям : [до Вінниці надійшла гуманітар. допомога з Кельце. Вантаж розподілять між батальйонами, в яких служать вінничани] / О. Мороз ; записала О. Шуткевич // Вінниц. газ. – 2014. – 16 груд. – С. 1, 2.

Відбувся другий етап проекту «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер» : [з 7 по 13 груд. 2014 року делегація Єврорегіону «Дністер» відвідала Свєнтокшис. воєводство Республіки Польща] // Вінниччина. – 2014. – 19 груд. – С. 4.

Спільний проект – через європейські фонди : [Вінниц. обл. співпрацює з Свєнтокшис. воєводством Республіки Польща] // Вінниччина. – 2014. – 26 груд. – С. 4.

Береза, В. Побратими з Бірмінгема – бійцям АТО [передали гуманітар. допомогу] / В. Береза // Вінниц. газ. – 2015. – 23 січ. – С. 2.

Тиха, О. Аукціон на підтримку українців : [27 берез. у місті Кельце (Польща) відбудеться благодійн. аукціон, зібрані кошти підуть на допомогу вінниц. військовим, які були поранені в АТО] / О. Тиха // Вінниц. газ. – 2015. – 24 лют. – С. 3.

Поглиблюємо співпрацю з поляками : [на запрошення президента Центру підвищення кваліфікації м. Кельце Єжи Вонтроби делегація з Вінниччини на чолі з нач. від. зовн. звʼязків та промоції облради Володимиром Мережком відвідала з офіц. візитом Свєнтокшис. воєводство (Польща)] // Вінниччина. – 2015. – 8 квіт. – С. 3.

Вінничани взяли участь у відзначенні 25-ї річниці самоврядування Польщі : [делегація Вінниччини на чолі з головою обл. Ради Сергієм Свитком взяла участь в уроч. сесії сеймику Свєнтокшис. воєводства] // Вінниччина. – 2015. – 17 черв. – С. 2.

Делегація Вінниччини взяла участь в офіційних заходах : 12 червня делегація Вінницької області на чолі з головою обласної Ради Сергієм Свитком взяла участь в урочистій сесії Сеймика Свєнтокшиського воєводства, яка була присвячена 25-й річниці місцевого самоврядування в Польщі // 33-й канал. – 2015. – 17 черв. – С. 8.

Славіна, С. Відвідали Кельце : [у м. Кельце Свєнтокшис. воєводства Республіки Польща відбулася Міжнар. конф. «25 років місцевого самоврядування в Польщі», в якій взяла участь делегація з Вінниччини: С. Татусяк, Т. Яременко, А. Кушнір, С. Лановик] / С. Славіна // Вінниччина. – 2015. – 24 черв. – С. 2.

Глушак, Т. Делегація з Польщі обговорила подальшу співпрацю з вінничанами / Т. Глушак // Вінниччина. – 2015. – 26 серп. – С. 3.

Славіна, С. Вінничани вітали поляків із Днем Незалежності : [про візит до Республіки Польща делегації вінничан на чолі з заст. голови облради Н. Солейко] / С. Славіна // Вінниччина. – 2015. – 18 листоп. – С. 2.

 Кривоніс, О. Дружба, перевірена часом : [з нагоди Дня Європи Вінниччину відвідала делегація Свєнтокшис. воєводства Республіки Польща] / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2016. – 18 трав. – С. 2.

Мартонікова, І. 28 іноземних делегацій приїхали на День Європи : [на святкування завітали інозем. делегації з міст Кельце (Польща), Паневежис (Литва) та Руставі (Грузія), дипломати із Австрії, Грузії, Індії, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Польщі, Румунії, Узбекистану, інших країн] / І. Мартонікова // Місто. – 2016. – 18 трав. – С. 2.

Сегеда, Ю. За досвідом Польщі : на Вінниччині створюватимуться добровільні пожежні дружини з використанням досвіду Польщі. Для налагодження співпраці в цій галузі до нашої області прибула делегація офіцерів Державної пожежної служби Свєнтокшиського воєводства / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2016. – 21 верес. – С. 2.

Левицька, С. Співпраця між громадами Ладижина та Коло продовжуватиметься і надалі : [про візит вінниц. делегації до Свентокшис. воєводства Республіки Польща] / С. Левицька // Нове місто. – 2016. – 22 верес. – С. 3.

Скрипник, В. Вінниця – Кельце: побратимським відносинам скоро 60! : [підгот. до ювіл. заходів на Вінниччині та в Польщі. Термін проведення: трав. 2017 р. – жовт. 2018 р.] / В. Скрипник // Голос України. – 2017. – 4 квіт. – С. 5. 

Свєнтокшиське воєводство: з історії краю

85.16

 K 43 Kielce – Miasto w Europie = A City in Europe. – Kielce : Unitex, 2007. – 105, [23] s. : il. kolor.

75.81

П 19 Паспорт экономический и туристический Свентокшиского воеводства / компьютер. верстка Я. Словик. – Кельце : Pan Zet, [2010]. – 64 с. : карты, ил.

63.3(4УКР)

У 45 Україна і Польща: історичне сусідство : матеріали міжнар. наук. конф. 17–18 трав. 2012 р. / відп. ред. Ю. Зінько. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2012. – 636 с.

65.9(4ПОЛ)

S 88 Strategia Rozwoju Wojewodztwa Swietokrzyskiego do roku 2020. – Kielce : Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Swietokrzyskiego, 2013. – 76 s. : il. 

*** 

Скарбек, М. Шляхами розвитку : [з історії міста Кельце] / М. Скарбек // Вінниц. правда. – 1966. – 14 груд.

Костко, О. Братерство – на віки! : [з історії міста Кельце] / О. Костко // Вінниц. правда. – 1980. – 28 квіт.

Чи знаєш ти край побратимів? : вікторина [про Келец. воєводство] // Комсом. плем’я. – 1980. – 27 верес.

Чи знаєш ти край побратимів? : вікторина [відповіді першого туру вікторини про Келец. воєводство] // Комсом. плем’я. – 1980. – 11 листоп.

Пастернак, В. Кельце сьогодні і завтра : [про досягнення Келец. воєводства] / В. Пастернак  // Комсом. плем’я. – 1983. – 21 трав.

Топорков, Л. На землі Келецькій : [про Келец. воєводство] / Л. Топорков // Вінниц. правда. – 1984. – 5 січ.

Край легенд і пам’ятників : [про Келец. воєводство] // Вінниц. правда. – 1984. – 22 лип.

[Темат. сторінка про Келец. воєводство] / підгот.: М. Мацьонтовскі, А. Заблоцький // Комсом. плем’я. – 1987. – 14 берез.

Между нами, городами : [міста-побратими Вінниці] // Афиша. – 2008. – № 9. – С. 30-31.

Скажи мне, кто твой друг... : [про міста-побратими Вінниці, зокрема Кельце] // Независимый курьер. – 2010. – 21 квіт. – С. 29. 

Співпраця Вінниці та Кельце в галузі промисловості, сільського господарства, транспорту, будівництва, екології

Біленін, К. Стародавнє залізодобування і гірнича справа в Свєнтокшиських горах (Південна Польща) / К. Біленін // Археологія. – 2000. – № 4. – С. 73–89.

Трошкова, А. Володар замку вирощує... зубрів : [заст. голови обл. Ради С. Нешик – про поїздку делегації з Вінниччини до Свєнтокшис. воєводства Польщі] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2004. – 30 берез.

Зʼявиться автобус Кельце-Вінниця // RIA. – 2007. – 29 серп. – С. 7.

Горбанський, П. У Кельце на автобусі : [підписання договору між Вінниц. обл. та Свєнтокшис. воєводством про відкриття автобус. сполучення між Вінницею та Кельце] / П. Горбанський // 20 хвилин. – 2008. – 12 берез. – С. 2.

За досвідом – до Польщі : [депутати Вінниц. райради відвідали Кельце, де відбулося уроч. відкриття нової адмін. будівлі] // Поділ. зоря. – 2014. – 10 лип. – С. 2.

Трошкова, А. Делегація з Вінниччини побувала на агровиставці в Кельце / А. Трошкова // Вінниччина. – 2016. – 23 берез. – С. 2.

Василенко, В. Зростання масштабів хімічного виробництва підвищує рівень небезпеки у світі : [про міжнар. саміт, що відбувся в Кельце, в якому взяли участь вінничани] / В. Василенко // Пожеж. та техног. безпека. – Харків, 2016. – № 6. – С. 6–7. 

Свєнтокшиське воєводство і Вінниччина: співробітництво

в галузі медицини 

Єрофєєва, С. Здоровʼя не має кордонів : [про перебування делегації вінниц. онкологів у пол. місті Кельце] / С. Єрофєєва // Вінниц. відом. – 2008. – 21 трав. – С. 8.

Анатолієва, О. На мерії Кельце – прапор України : завдяки медичному польсько-українському товариству ім. святого Лукаша вінницькі лікарі мають змогу без перешкод перейняти медичний досвід своїх колег з ЄС / О. Анатолієва // 33-й канал. – 2014. – 16 квіт. – С. 12.

[Фахівці Свєнтокшис. онкологіч. центру дистанційно зможуть приймати пацієнтів Вінниц. обл. онкодиспансеру] // Місто. – 2015. – 3 черв. – С. 5.

Шпаковська, Ю. Двоє поранених бійців відновлюватимуть здоровʼя у польському санаторії : [кошти на це зібрали поляки, купуючи в Кельце картини вінниц. художників під час акції «Medycyna s sztuka nad podylamy»] / Ю. Шпаковська // Вінниччина. – 2015. – 24 черв. – С. 8. 

Співпраця Вінниці і Кельце в галузі освіти та молодіжної політики 

«Це надзвичайно гарна практика, і я вдячний мерії міста Кельце за таку суттєву підтримку наших вінничан, які навчаються у Польщі. Ми бачимо, що  бюджет цього проекту з кожним роком збільшується, а це говорить про те, що наші польські колеги бажають допомогти якомога більшій кількості вінничан. Загалом побратимські відносини між нашими містами протягом останніх років дуже укріпились. І ми надзвичайно цінуємо нашу дружбу і співпрацю».

Сергій Моргунов,

Вінницький міський голова 

74.200

С 24 Свєнтокшиська Зелена Школа / пер. Ю. Роговська-Регулінська. – Вроцлав : Media Consulting Agency, 2008. – 23 с. : кольор. іл.

*** 

Дружба міцніє: [про візит заст. дир. з вихов. роботи Джулин. ЗОШ І–ІІІ ст. Л. Заміхори в м. Кельце в рамках міжнар. проекту «З України до обʼєднаної Європи – підвищення якості функціонування шкіл»] // Бершад. край. – 2008. – 2 лют.

Осінні канікули у Польщі : [про відпочинок у Польщі дітей із потерпілих внаслідок стихійн. лиха р-нів Вінниччини] // Поділ. мед. газ. – 2008. – 14 жовт. – С. 3.

Чебан, О. На канікули до Польщі : [про відпочинок у Свєнтокшис. воєводстві дітей із постраждалих від паводка р-нів Вінниччини] / О. Чебан // Уряд. курʼєр. – 2008. – 28 листоп. – С. 9.

Ксенчина, Н. У польському ліцеї : [про перебування школярів міста Вінниці у м. Кельце] / Н. Ксенчина // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2010. – 24 листоп. – С. 4.

Сергієнко, В. В Оленівці та Жабелівці зустрічали польську делегацію : [під час візиту  делегації з м. Кельце в селі Оленівка  Вінниц. р-ну був відкритий клас пол. мови] / В. Сергієнко // Поділ. зоря. – 2011. – 31 берез. – С. 3.

Гасюк, В. Педагогічні зустрічі, обмін делегаціями, виставками : [у приміщенні Координац. центру Єврорегіону «Дністер» відбулося засід. ради з питань освіти і науки, культури, духовності та іст. спадщини, молодіж. політики, спорту і туризму та сеймику зі Свєнтокшис. воєводства Республіки Польща. Мова йшла про співпрацю з колегами Польщі, зокрема про проведення наук.-практ. конф. з питань розвитку усної історії на базі ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва] / В. Гасюк // Вінниччина. – 2013. – 28 серп. – С. 4.

Устяк, Л. Баланівка – Моравіца: співпраця продовжується : [про участь у міжнар. проекті «Танцюй всюди, якщо танцюєш серцем», що був реалізований у Свентокшис. воєводстві Польщі в рамках програми «Польсько-український молодіжний обмін» за участю учнів Баланів. ЗОШ І–ІІІ ст.] / Л. Устяк // Бершад. край. – 2013. – 11 груд.

Студенти ВНТУ відтепер можуть навчатись у Свєнтокшиській політехніці // Освіта Вінниччини. – 2014. – 10 січ. – С. 3.

[Рада міста Кельце започаткувала стипендії для вінниц. студентів, які навчаються у келец. вишах] // Місто. – 2014. – 16 квіт. – С. 4.

Три студенти з Вінниці отримали стипендії від президента міста Кельце // Вінничанка. – 2014. – № 5. – С. 4.

Вільчинська, О. У виші-партнери запросила Польща наш політех : [про візит у Вінниц. НТУ освітян. делегації з Польщі на чолі з головою міськради Кельце Томашем Богунські] / О. Вільчинська // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2014. – 2 лип. – С. 4.

Діти вінничан, загиблих та поранених у зоні АТО, вирушили на відпочинок до Польщі : [діти з Чечельниц., Немирів., Вінниц., Погребищ., Козятин., Гайсин. р-нів та м. Жмеринка в серпні цього року перебуватимуть у м. Кельце Свєнтокшис. воєводства в рамках заходу «Роль учнівської молоді у євроінтеграційних процесах»] // Вінниц. газ. – 2015. – 11 серп. – С. 4.

Польща надала стипендії студентам із Вінниці : [пʼятдесят вісім вінничан, які навчаються у вузах пол. міста Кельце, отримали стипендії від органів самоврядування столиці Свєнтокшис. воєводства] // Освіта Вінниччини. – 2015. – 27 листоп. – С. 2.

[Відомий маєток родини Бжозовських у селі Соколівка Крижопіл. р-ну, в якому із 1962 по 2015 роки працювала школа-інтернат, незабаром буде перетворено на сучас. культур. центр] // Місто. – 2016. – 18 трав. – С. 5.

Гудмінська, Т. Крок до європейської освіти. Подвійні дипломи у Вінницькому кооперативному інституті : у Вінницькому кооперативному інституті 10 листопада 2016 року відбулася визначна подія – підписання угоди про співпрацю між Вищою школою економіки, права та медичних наук ім. професора Едварда Ліпінського (м. Кельце, Польща) та Вінницьким кооперативним інститутом / Т. Гудмінська // 33-й канал. – 2016. – 16 листоп. – С. 10.

Зотов, М. Кооперативний інститут підписав угоду із польським вишом : [підписання угоди про співпрацю між Вінниц. кооператив. ін-том і пол. Вищою школою економіки, права і мед. наук у Кельце дає можливість бакалаврам і магістрам вінниц. вишу отримувати «подвійні» дипломи] / М. Зотов // Місто. – 2016. – 16 листоп. – С. 31.

Вінницький кооперативний інститут співпрацюватиме з польською Вищою школою економіки : [10 листоп. в приміщенні Вінниц. кооператив. ін-ту відбулося підписання двосторон. договору про співпрацю між Вищою школою економіки, права та мед. наук (м. Кельце, Польща) і Вінниц. кооператив. ін-том] // Освіта Вінниччини. – 2016. – 2 груд. – С. 6. 

Творчі зв’язки літераторів і журналістів Кельце та Вінниці 

Скарбек, М. Вірні друзі : [ст. голов. ред. келец. воєвод. газ. «Слово люду»] / М. Скарбек // Вінниц. правда. – 1966. – 17 груд.

Бортняк, А. Схожість : [про м. Кельце] / А. Бортняк // Краса України – Поділля. Вінниччина в художньому слові / упоряд.: В. М. Борщевський, М. К. Гненний, М. П. Солоненко. – Одеса, 1972. – С. 240–241.

Міцніють творчі зв’язки : [про перебування журналістів з Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1984. – 14 листоп.

У дружбі навіки : [візит журналістів з Келец. і Тарнобжег. воєводств ПНР до Вінниці] // Комсом. плем’я. – 1985. – 30 листоп.

Войтенко, В. Відвертість зміцнює зв’язки : [перебування в обл. журналістів з Келец. і Тарнобжег. воєводств ПНР] / В. Войтенко // Комсом. плем’я. – 1987. – 7 квіт.

Трошкова, А. Журналісти – про Польщу : [з прес-конф. вінниц. журналістів, які перебували в м. Кельце] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2008. – 26 берез. – С. 1.

Кавунець, А. ...І нам жити так, як поляки. 50-річне побратимство із Польщею стирає кордони між Вінницею та Європою : [про візит вінниц. журналістів до Свентокшис. воєводства] / А. Кавунець // Вінниц. відом. – 2008. – 26 берез. – С. 8.

Сквірська, Т. «Посмішка пенсіонера» і «Шляхетна коробка» : [як вінниц. журналісти досвід в Польщі переймали] / Т. Сквірська // Прибуз. новини. – 2017. – 13 січ. – С. 7.

Свєнтокшиське воєводство і Вінниччина: співробітництво

в галузі культури і мистецтв

Вінниця – Кельце: сила єднання : [учасники худож. самодіяльності Келец. воєводства на Вінниччині] // Вінниц. правда. – 1976. – 9 груд.

Мельник, В. Присвячено дружнім зв’язкам єднання : [вист. в музеї М. М. Коцюбинського присвяч. 40-річчю з дня встановлення друж. стосунків між Келец. воєводством Польщі та Вінниц. обл.] / В. Мельник // Панорама. – 1998. – 10 черв.

Костко, О. Від «економічного романтизму» – до ділової співпраці : [культур.-економ. форум Вінниц. обл. у Свентокшис. воєводстві, м. Кельце] / О. Костко // Вінниччина. – 2005. – 9 верес.

Черній, О. «Наш концерт став творчим спалахом у житті польської музичної школи», – стверджують студенти Вінницького училища культури і мистецтв / О. Черній // Вінниц. відом. – 2005. – 14 груд. – С. 8.

Сегеда, Ю. Вінниця і Кельце – одне музичне серце : [в рамках Днів культури Свєнтокшис. воєводства знані колективи Польщі даруватимуть свою творчість подолянам] / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2008. – 22 трав. – С. 1. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Зонова, І. «Барвінок» притягує! : [танцюв. ансамбль «Барвінок» Вінниц. міськ. центру худож.-хореогр. освіти дітей та юнацтва на гастролях у Свентокшис. воєводстві] / І. Зонова // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2008. – 12 листоп. – С. 5.

Вінницьких Потоцьких побачать у Польщі : [картини з Вінниц. худож. музею поїдуть до Польщі у м. Кельце] // 20 хвилин. – 2007. – 25 січ. – С. 3.

Відкрито меморіальну дошку Юзефу Пілсудському : [у Вінниці на будинку Торгово-пром. палати встановили бронзову дошку за кошти пол. міста Кельце] // Новини Вінниччини. – 2008. – 28 трав. – С. 1.

Бакар, О. У Вінниці зʼявилася меморіальна дошка Юзефу Пілсудському / О. Бакар // 20 хвилин. – 2008. – 24 трав. – С. 3.

Шуткевич, О. Філософія сучасного мистецтва по-польськи : [пол. худож. М. Білецька, Т. Шлюсарик, К. Зьолович та Г. Сікора презентують вінничанам свої твори на вист. «Чотири», яку організували обл. худож. музей та Ген. консульство Республіки Польща] / О. Шуткевич // Вінниц. газ. – 2012. – 18 верес. – С. 3.

Кирилюк, Л. Участь у міжнародному форумі «Свентокшиське-Поділля 2013» в Музеї діалогу культур (м. Кельце, Польща) [представника Асоц. користувачів Бар. район. б-ки «Світ інформації» Т. Лущинської] / Л. Кирилюк // Барчани. – 2013. – 13 груд. – С. 6.

Снігур, В. Оксана Славна порадує поляків джазовими піснями : [відома вінниц. співачка разом із гуртом «Грамафони» із сольним концертом у джаз-клубі міста Кельце (Польща) – Czerwony Fortepian] / В. Снігур // 33-й канал. – 2014. – 9 квіт. – С. 11.

Іванова, О. «Великодні традиції України» – в Польщі. Виставка декоративно-прикладного мистецтва «Великодні традиції України» в рамках VI Міжнародної виставки сільського туризму та агротуризму «АГРОТРЕВЕЛ 2014» нещодавно відбулася в м. Кельце Республіки Польща / О. Іванова // Вінниччина. – 2014. – 23 квіт.

Мороз, О. «Перегринація простору» від польських митців : [вист. творів сучас. мистецтва «Перегринація простору» привезли до Вінниці професори та аспіранти ін-ту образотвор. мистецтва Ун-ту Яна Кохановського в Кельце] / О. Мороз // Вінниц. газ. – 2015. – 3 лип. – С. 10.

Васильківська, М. У краєзнавчому – польський «Простір наявності» : [у краєзнав. музеї відкрилась вист. сучас. мистецтва Польщі] / М. Васильківська // Вінниччина. – 2016. – 8 квіт. – С. 7.

[У Вінниці відбувся XVIІ регіонал. фестиваль пол. культури, присвяч. 98-й річниці Незалежності Польщі, почес. гостями фестивалю була делегація з міста-побратима Кельце та представники обл. нац.-культур. т-в Вінниччини] // Місто. – 2016. – 16 листоп. – С. 4.

Представили Україну на Свєнтокшиському Ярмарку в Польщі : [делегація Вінниц. р-ну з офіц. візитом перебувала у Келец. повіті Республіки Польща, метою якого були презентації культури і фольклору Вінниччини на щоріч. заході «Ярмарок-Свєнтокшиський»] // Поділ. зоря. – 2017. – 8 черв. – С. 2.

Швець, Е. Діти вінницьких атовців співали з мером Кельце «Червону руту» : [діти учасників АТО з Вінниччини відвідали місто-побратим Вінниці – Кельце] / Е. Швець // Правди сила. – 2017. – 20 верес. – С. 4.

Володимирова, В. Чому нас приймають, а ми не кличемо до себе? : діти вінницьких атовців співали з поляками «Червону руту» / В. Володимирова // Поділ. порадниця. – 2017. – 27 верес. – С. 2.

Свентокшиське воєводство: подорожі краєм, зелений туризм, спорт 

26.890

K 43 Kielce [Образотвор. матеріал] // zdjecia: Andrzej Peczalski, Jerzy Piatek. – Lodz ; Kielce : Wydawnictwo Lodzkie, 1988. – 256 s.

26.890

 I-54 Ilustrowany Przewodnik po Kielcach / tekst R. Garus. – Kielce : Pazdzienik, 2005. – 118 s. : il.

75.81

С 24 Свентокшиские хиты. – Кельце : Jednosc, 2007. – 32 с.

26.18

S 97 Swietokrzyskie Wojewodztwo [Карти] = Свєнтокшиське Воєводство : mapa turystyczna. – 1 : 200 000. – Kielce ; Krakow : AMART Media, 2009.

75.81

Г 52 Главные достопримечательности Свентокшиской земли. – Кельце : Регион. турист. орг. Свентокшис. воеводства, [2010]. – 35 с.  

26.890

G 65 Gora-Klauzinska, A. Panorama Swietokrzyska [Образотвор. матеріал] // A. Gora-Klauzinska, A. Benicewicz-Miazga. – Kielce : Drukarnia im. A. Poltawskiego, 2011. – 183 s.

26.890

K 20 Kapusta, I. Wisniowa wies z sercem / Ireneusz Kapusta. – Kielce : Jednosc, 2011. – 82 s.

26.890

M 68 Mikos, M. Kielce Kwadrat [Образотвор. матеріал] // = Кельце Квадрат / M. Mikos, K. Peczalski; tlumacz. I. Rolak. – Kielce : Jednosc, 2012. – 216 с.

26.890

P 89 Powiat Kielecki. – Kielce : [s. n.], [2012]. – 110 s. : il.

26.890

S 97 Swietokrzyskie znane i nieznane [Образотвор. матеріал]. – Kielce : Liber Novum, [2013]. – 131 s.

*** 

Барский, М. Винницкие сироты соревновались в Кельце : [зі старих і забутих видів спорту] / М. Барский // 20 хвилин. – 2008. – 7 лип. – С. 19–20.

Вінницькі діти відзначені за скромність та силу духу : [про результати змагань із старих та забутих ігор «Мир у Європі – обʼєднуємося через розвагу!», що проходили в Кельце, на яких виступали вінничани] // Новини Вінниччини. – 2008. – 9 лип. – С. 1.

Кавун, М. Зелений туризм по-польськи : [у рамках проекту «Перенесення польського досвіду співпраці громадських організацій з органами місцевого самоврядування у Свєнтокшиському воєводстві для розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області» делегація ґміни Бєліни побувала на Вінниччині, зокрема у Немирові, й ознайомилась із палацом та парком] / М. Кавун // Вінниччина. – 2008. – 12 серп. – С. 3.

На Вінниччині може зʼявитися свій «Парк юрського періоду» : [попередньо було визначено два варіанти розміщення парку з фігурами динозаврів – на території Печер. сільради Тульчин. р-ну або неподалік санаторію «Авангард» у Немирові. Поляки готові інвестувати свій досвід, знання, виготовити за унікал. технологією динозаврів, презентувати інформ. літ.] // Новини Вінниччини. – 2008. – 13 серп. – С. 1.

Івалевська, Л. Як козаки із шляхтою на Вінниччині футбол грали : [у Немирові відбулася товариська зустріч з футболу між представниками Свєнтокшис. воєводства (Польща) та обл. адмін. й облради Вінниччини] / Л. Івалевська // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2008. – 3 верес. – С. 6.

Вишневська, С. Бізон-сафарі та кукурудзяні лабіринти – новинка для туристів : про туристичний Замковий комплекс в Куровенцьках, що у Свєнтокшиському воєводстві / С. Вишневська // Місто. – 2009. – 17 лип. – С. 25.

Єрофєєва, С. Гей-парадом та кіньми на мільйон запамʼяталась Польща вінницьким учасникам чемпіонату зі стрільби, на якому вони стали найкращими : [вінниц. омбудсмени гостювали у Свєнтокшис. воєводстві Польщі] / С. Єрофєєва // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2009. – 19 серп. – С. 2.

Барський, М. Польські перемоги вінницьких акробатів / М. Барський // Вінниц. газ. – 2011. – 18 листоп. – С. 13. – (Спец. вип. газ. «Пʼятниця»).

Барський, М. Збірні Вінниці й Кельце боксуватимуть просто неба: [про зустріч боксер. збірних Вінниці і Кельце] / М. Барський // Вінниц. газ. – 2012. – 4 трав. – С. 13.

Неприцький, О. А. Агротуристичний імідж регіону : досвід Свєнтокшиського воєводства на Вінниччині / О. А. Неприцький // Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження : матеріали XXV Всеукр. наук. іст.-краєзнав. конф., 11–12 жовт. 2013 р. – Вінниця, 2013. – С. 565–569.

Кривоніс, О. На відпочинок до села. Вінниччина успішно презентувала себе на міжнародній виставці в Польщі, присвяченій зеленому туризму : [на запрошення маршалка Свєнтокшис. воєводства Адама Ярубаса делегація Вінниц. обл. взяла участь у VІ Міжнар. вист. сіл. туризму та агротуризму «АГРОТРЕВЕЛ»] / О. Кривоніс // Новини Вінниччини. – 2014. – 18 квіт. – С. 2.

Барський, М. За Кубок мера Кельце : [про міжнар. турнір з плавання] / М. Барський // Вінниц. газ. – 2017. – 3 лют. – С. 18.

Вінницька каратистка стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи : вінницька каратистка Ірина Козачковська вдало дебютувала на міжнародному рівні. Спортсменка тренера Олександра Вихованця виборола бронзу на чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате. Він проходив у місті Кельце (Польща) // Новини Вінниччини. – 2017. – 22 листоп. – С. 6.

Підготувала С. Ф. Коваль 

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше