ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗа наказом Міністерства культури України № 773 від 18.09.2014 р. «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: особливості та потреби організації надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)» 19-20 вересня у м. Київ Міністерством культури України, програмою «Бібліоміст», IFES (Міжнародна фундація виборчих систем), USAID (Агенство США з міжнародного розвитку) та Урядом Канади було організовано та проведено навчальний семінар. Близько тридцяти бібліотекарів з обласних центрів країни отримали знання й навички для надання консультаційних та інформаційних послуг переселенцям. У рамках семінару була надана інформація щодо організації тренінгів для інших бібліотек з питань роботи з даною цільовою групою. Наразі бібліотеки вже розпочали працювати з переселенцями, щоб допомогти їм легше адаптуватися на новому місці. З метою підготовки бібліотекарів обласної книгозбірні до роботи з ВПО (визначати потреби переселенців та потенціал бібліотеки у роботі з ВПО) 29 вересня 2014 року у конференц-залі книгозбірні було проведено тренінг для завідуючих відділами обслуговування обласної книгозбірні.

     

2 жовтня 2014 року проведено тренінг для працівників бібліотек, тих районів, де проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб, серед них:

ЦБ Вінницької районної ЦБС,

Вінницька обласна бібліотека для юнацтва,

Хмільницька районна бібліотека для дорослих,

КЗ «Барська районна бібліотека»,

ЦБ Гайсинської ЦБС,

ЦБ Калинівської ЦБС,

Немирівська ЦРБ,

ЦБ Козятинської ЦБС,

Погребищенська ЦРБ.

  

17 жовтня 2014 року було проведено тренінгове заняття для працівників сільських бібліотек обласі.

Для колег було проведено 4 презентаційні модулі, за темами:

визначення статусу і особливостей ВПО як окремої групи користувачів;

визначення психологічних особливостей роботи з ВПО;

етика роботи з ВПО (нейтралітет, аполітичність, толерантність до різних поглядів, відповідальність);

проведення «мозкового штурму» – «потреби ВПО», та визначення бібліотечних ресурсів, послуг, що можуть задовольнити потреби ВПО;

аналіз практичного завдання, як ефективно організувати послуги для ВПО;

послуги пов’язані з виборами: зміна місця голосування без зміни виборчої адреси;

визначення бібліотеки як перевіреного інформаційного центру.

З метою максимального донесення інформації про порядок зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України, які відбулися 26 жовтня 2014 року, представникам районних бібліотек було роздано буклети та постери «Зроби свій вибір, де б ти не був!».

  

Працівниками бібліотек області було проведено тренінги з переселенцями. Їх учасників було ознайомлено з бібліотечними послугами та сервісами, які вони можуть вільно отримати в стінах книгозбірень та було визначено коло потреб та питань для організації необхідних консультацій.

7 жовтня 2014 року, в рамках реалізації проекту, було організовано зустріч членів ГО «Гармонія», які проводять збір допомоги від вінничан для вимушених переселенців, з метою інформування ВПО про порядок зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України. Вони також отримали постери та буклети «Зроби свій вибір, де б ти не був!» та інформаційні флаєри з переліком бібліотечно-інформаційних послуг ВОУНБ.

    

У співпраці з цією ж ГО 20 жовтня 2014 року було організувано зустрічі з переселенцями, на якій їх було поінформовано про порядок зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України. Під час цієї зустрічі працівником бібліотеки також була надана інформація про перелік бібліотечно-інформаційних послуг, що безкоштовно можна отримати у структурних підрозділах Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

У бібліотеці для внутрішньо переміщених осіб було організовано акцію «Книга нас єднає», яка дала змогу її учасникам отримати безкоштовно річний читацький квиток бібліотеки. Цією нагодою скористалися понад 90 осіб.

17 грудня відбулася консультація для переселенців з питань бібліотечно-інформаційних послуг та сервісів бібліотеки. Проходида вона у приміщенні Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників на занятті з вивчення української мови. Цей проект реалізує Всеукраїнський Комітет на захист української мови.

26 грудня 2014 року працівниками бібліотеки було організовано екскурсію по Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва та проведено цікавий майстер-клас «Чарівна скринька» для дітей, які переїхали з зони АТО у м. Вінниця. Творчий захід відбувся завдяки співпраці бібліотеки та Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії», які реалізують проект «Соціально-економічна адаптація внутрішньо переміщених осіб із сходу України та АР Крим у Вінницькій області». З цікавістю діти ознайомилися з історією бібліотеки. Незабутнє враження отримали вони від відвідин дитячої кімнати, яка нещодавно була відкрита у бібліотеці. В затишній атмосфері діти переглянули цікаві новорічні мультфільми та змайстрували чарівні подарункові скриньки.

     

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше