ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації1 лютого 2018

1 лютого 2018 року об 11.00 в приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у рамках програми міжрегіонального обміну «Схід і Захід разом» відбудеться зустріч з книгою «Жива історія: мандруючий Коран».  

Прес-анонс

 


1 лютого 2018

Щороку 1 лютого в Сполучених Штатах Америки відзначається Національний День Свободи, адже саме цього дня 1856 року Президент США Авраам Лінкольн підписав резолюцію Конгресу про внесення до Конституції Сполучених Штатів 13-ї поправки про відміну рабства.

З цієї нагоди в Центрі «Вікно в Америку» було відкрито виставку «The Greatest Treasure of Freedom» («Найбільший скарб свободи»), завдяки якій відвідувачі зможуть ознайомитися з історичним перебігом свободотворчих процесів у США і теперішнім становищем колись пригноблених меншин держави.


2 лютого 2018

2 лютого у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва (відділ документів іноземними мовами, вул. Соборна, 70, ІІ поверх ) відбулася прес-конференція фестивалю CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA-2018, який уже у березні сколихне культурне життя Вінниці!

Слоган фестивалю: «Музика, яку ти бачиш!»

Про нове обличчя Форуму молодої музики «Барви музики ХХ століття», відкриття нових імен, знаних у Європі, приголомшливе поєднання різних видів мистецтва, сучасних музичних стилів та інше розповіла Ірина Френкель, директор фестивалю CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA, заслужена артистка України, радник міністра культури України, директор Українського центру культурних досліджень. Про організацію та важливість події для мешканців міста повідали співорганізатори фестивалю Галина Якубович, заступник Вінницького міського голови, Анатолій Ряполов, заступник генерального директора Вінницької обласної філармонії, та Наталія Морозова, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України, де діятиме інформаційний центр фестивалю, який надасть максимально вичерпну інформацію про всі концерти фестивалю, що проходитимуть 1718 березня 2018 року в концертній залі Вінницької обласної філармонії.

2 дні – 4 концерти! 

Прес-реліз        Фотоматеріали


3 лютого 2018

З 15 січня по 3 лютого триватиме марафон #1lib1ref (один бібліотекар – одне посилання). Умова участі – до 3 лютого хоча б один раз відредагувати статтю, що цього потребує. На думку організаторів заходу, якби кожен бібліотекар приділив хоча б 15 хв редагуванню «Вікіпедії», це усунуло б значну кількість неточностей. 

Детальніше про проект можна дізнатись за посиланням https://meta.wikimedia.org/wiki/The_Wikipedia_Library/1Lib1Ref/uk


6 лютого 2018

6 лютого 2018 року о 16.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться лекція Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» та презентація однойменної монографії.

Прес-анонс   Фотоматеріали


7 лютого 2018

О 15:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – знайомство з життєвим і творчим шляхом грузинсько-французького режисера О. Іоселіані. Перегляд та обговорення уривків з його стрічки «Зимова пісня». 

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


7 лютого 2018

У відділі мистецтв відбулася презентація одного твору українського художника-авангардиста Казимира Севериновича Малевича – картини «Чорний квадрат» – до 110-річчя від дня народження митця.

Здавалось би, що може бути простіше: на білому фоні чорний квадрат? Але понад століття картина інтригує та притягує до себе дослідників і поціновувачів живопису. Існує багато версій, догадок, бачень – що ж хотів показати художник? Усі ці припущення надумані, а «Чорний квадрат» насправді означає ... чорний квадрат…

Фотоматеріали


8 лютого 2018

8 лютого виповнюється 190 років від дня народження французького географа і письменника, класика пригодницької літератури, одного з основоположників наукової фантастики Жуля Верна.

Автор не був «кабінетним» письменником, він багато подорожував по світу, написав понад 60 романів.

Пориньте в безодню океану з капітаном Немо, підкоріть полюс з капітаном Гатераса, влаштуйте навколосвітню подорож разом з Фогом ознайомившись із книжковою виставкою, присвяченою творчості письменника, у відділі документів іноземними мовами.


10 лютого 2018

«Кобзарське мистецтво ХІХ– ХХ ст.» – таку назву мав День інформації, організований відділом рідкісних і цінних видань для слухачів ВОНМЦ. Присутні мали змогу ознайомитися з етнографічними та фольклорними розвідками В. Боржковського, В. Верховинця, М. Сумцова та В. Горленка,  опублікованих в часописах «Киевская старина», «Сяйво», «Украинская жизнь» та ін. Особливо фахівців зацікавили підручник гри на бандурі, укладачем якого був відомий музикант, педагог, мистецтвознавець, письменник Гнат Мартинович Хоткевич (1878–1938).

Фотоматеріали


11 лютого 2018

У відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) представлена виставка літературно-музичних матеріалів «Багатогранна особистість митця».

У лютому 2018 року виповнюється 205 років від дня народження Семена Гулака-Артемовського, видатного українського композитора, співака, драматичного актора, драматурга, педагога автора музики і тексту першої української національної опери «Запорожець за Дунаєм», яка стала світовим шедевром.

Запрошуємо до перегляду!


11 лютого 2018

До 290-річчя з дня смерті Самійла Величка провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. І. Заря підготувала віртуальну виставку «Карбівничий козацької слави».

Експозиція присвячена історику українського козацтва, представнику риторично-фактографічної течії у вітчизняній історіографії, авторові фундаментального історичного трактату, де змальовано події української історії з середини 17 до початку 18 ст. Простішими словами – вона про людину, в якої билося в грудях палке серце, що горіло любов’ю до рідної землі, і яка по праву називала себе «істинним» сином своєї батьківщини.


12 лютого 2018

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас передусім повинен створити у своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

З нагоди свята в секторі журнальної періодики (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) оформлена прес-виставка «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова…».

Запрошуємо до перегляду.


12 лютого 2018

Готуючись до свята, дуже важливо не забути подбати про музичний супровід. Про що мають бути пісні на День святого Валентина? Звичайно ж, про кохання.

Відділ мистецтв пропонує коментований перегляд збірників пісень українських та світових митців «Музика про любов», які допоможуть налаштуватися на ліричний лад і дозволять провести незабутній день зі своєю другою половинкою або ж згадати кращі романтичні моменти минулого і віддатися мріям про майбутнє.

Усіх пісень про любов не перелічити, тому ми пропонуємо лише ті, які, на наш погляд, подарують закоханим гарний настрій і створять у їхніх серцях особливу атмосферу свята.


12 лютого 2018

 

Маркетингове дослідження

«Книга тижня»


13 лютого 2018

Чоловіки і жінки різні, але вони доповнюють одне одного, утворюючи одне ціле. У природі немає більш або менш важливішої статі. У природі все цілісно і все досконало, у всього є своя роль і своє призначення.

Приєднуйтеся до інтерактивного семінару «Чоловік і жінка – 1000 відмінностей» на базі ВОУНБ ім. К. А Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх, сектор журнальної періодики) 13 лютого з 15.00 до 17.00.

Попередній запис за телефонами:(063) 449-11-60, (096) 192-10-07 (Юлія). Запрошуємо всіх охочих!

 


13 лютого 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою «Новітні технології у виноградарстві», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. Голова Асоціації «Картопля та овочі Поділля» Ф. Г. Палазюк, виноградарі-аматори Л. А. Білоус та Г. В. Самсонюк поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування, зберігання і переробки винограду. Працівники відділу підготували коментований перегляд літератури за темою засідання.

Фотоматеріали


14 лютого 2018

14 лютого – Міжнародний день дарування книг

Зазначимо, Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини.

Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто заохочує любов до читання.


14 лютого 2018

Щороку 14 лютого люди, які мають пару, готують своїм половинкам різноманітні подарунки: «валентинки» – символічні листівки у формі сердечок, які містять освідчення в коханні, найчастіше у віршованій формі; солодощі, виготовлені в тій же формі «серця», або фігурки Купідона – бога любові; м'які іграшки та сувеніри.

А відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошує всіх охочих поринути в захоплюючий світ найромантичніших історій кохання «Love story всіх часів»!


14 лютого 2018

Шановні читачі!

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва проводить постійну акцію

«Подаруй бібліотеці сучасну книгу».

Приєднуйтесь! Добрі справи робити приємно! Заздалегідь щиро вдячні за подарунки!


14 лютого 2018

У рамках спільного просвітницького проекту ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та ГО «Подільський центр медіації» 14 лютого 2018 р. відбулася зустріч з Богданом Мусієнком, в. о. начальника відділу Національної служби посередництва та примирення у Вінницькій області, посередником у врегулюванні трудових спорів, який висвітлив тему: «Врегулювання трудових конфліктів».

Учасники заходу ознайомились із досвідом і цікавими фактами роботи Національної служби посередництва та примирення, а також основними аспектами вирішення трудових конфліктів.

Фотоматеріали


14 лютого 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза». У програмі – до дня св. Валентина перегляд та обговорення уривків з фільму режисера Е. Ішмухамедова «Закохані».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.

 

 


14 лютого 2018

14 лютого, до Дня закоханих, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73) проводить акцію «Побачення у бібліотеці».

Кожен, хто призначить побачення своїй половинці у найбільшій книгозбірні нашої області, має можливість записатись до бібліотеки та безкоштовно отримати квартальний читацький квиток, а також сфотографуватись біля арки закоханих.

У вестибюлі бібліотеки вже встановлена фотозона для закоханих, де можна фотографуватися, цілуватися, обійматися та «закохуватись» у книгу. 

Сфотографуйтесь у період з 12 по 14 лютого біля арки зі своєю половинкою та перегляньте свої світлини, які будуть опубліковані на сайті ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та офіційній сторінці у соцмережі Фейсбук. Фото, яке набере найбільше лайків, отримає головний приз – безкоштовне оформлення річного читацького квитка. 

Фотографуйтеся та вигравайте!

Фотоматеріали


15 лютого 2018

Вечір пам’яті, приурочений до Дня Героїв Небесної Сотні, відбудеться 15 лютого 2018 року о 15 годині в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх).

Прес-реліз    Фотоматеріали


15 лютого 2018

До Міжнародного дня рідної мови у відділі краєзнавства організовано виставку-дослідження «Вінницькі науковці про рідну мову». Тут представлено книги, публікації у наукових часописах, ЗМІ, а також добірку віршів місцевих авторів про рідну мову.

Запрошуємо до перегляду!


15 лютого 2018

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відділ краєзнавства підготував виставку-дату «Відлуння Афганських гір». На експозиції представлено книги, матеріали про наших земляків-вінничан, які пройшли горнило війни в Афганістані.

Запрошуємо до перегляду!


15 лютого 2018

Війна – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати… Це не лише незагоєна рана, це – застереження на майбутнє. 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошує всіх до перегляду  виставки-вшанування «Ціна чужої війни».


15 лютого 2018

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Тормез. Ця дата, що збігається зі святом Стрітення Господнього, увійшла в новітню історію України як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Присвячена вона всім, кому в мирний для Батьківщини час довелося побувати у пеклі «гарячих точок» планети.

До цієї дати сектор газетної періодики підготував виставку газетних публікацій під назвою «Далекий в часі, близький у пам’яті біль...». 

Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з матеріалами виставки!


15 лютого 2018

 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця.

Відділ документів іноземними мовами підготував тематичне відео "Солдат війни не вибирає" з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.


16 лютого 2018

 

Маркетингове дослідження

«Книга тижня»


17 лютого 2018

Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

З цієї нагоди 17 лютого о 13.00 у відділі документів іноземними мовами Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІ поверх) розпочнеться зустріч, підготовлена спільно з Вінницьким центром розвитку і партнерства «ПОЛОНІЯ».

Мета зустрічі - інтеграція дітей, молоді та дорослих з польського середовища Вінниці навколо польської мови, її популяризація серед молоді, яка живе та навчається в Україні. Запрошуємо до участі всіх, хто цікавиться історією та культурою Польщі.


20 лютого 2018

Понад чотири роки Україна живе іншим життям, іншими цінностями після тих подій, які розділили історію країни на до і після. Трагічні події, що відбулися взимку 2013–2014 рр. на Майдані в Києві, сколихнули світову спільноту, змусили прикути погляди всього прогресивного людства до нашої держави. Вони допомогли усвідомити, що бути патріотом України – це не лише безмежно любити свою країну, піклуватися про неї, працювати на її благо, уславлювати добрими справами й великими досягненнями, а й віддавати за неї своє життя. До Дня Героїв Небесної Сотні фахівці відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальний колаж «Незримі охоронці України».


20 лютого 2018

20 лютого Молодіжний лекторій «Феміда» запрошує на урок державності «Українська мова – інститут державності», приурочений до Міжнародного дня рідної мови. Чекаємо на Вас за адресою: вул. Соборна, 70, ІІІ поверх. Початок о 14.30.

Вхід вільний.

Фотоматеріали


20 лютого 2018

Запрошуємо відвідати книжкову виставку «Мова як складник державотворення» до Міжнародного дня рідної мови, яка експонується за адресою: вул. Соборна, 70, ІІІ поверх.

Детальніше


20 лютого 2018

У відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться презентація виставки «Витинанковий розмай». Образ України, ілюстрація Шевченківських творів, дерево життя – все це на паперових витинанках зобразила вінницька майстриня Ліна Концевич.

Ознайомитися з древнім мистецтвом можна щоденно, окрім п’ятниці, з 10:00 до 18:00 до 20 березня.

Вхід вільний.

Прес-реліз    Фотоматеріали

 


21 лютого 2018

21 лютого 2018 року о 14.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (вул. Соборна, 73, III поверх) Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з управлінням у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації проведуть літературно-мистецьке свято «Рідна мова – коріння нації».

Прес-реліз     Фотоматеріали


21 лютого 2018

«Українська мова» Івана Огієнка» – таку назву має книжкова виставка, організована до 100-річчя виходу у світ бібліографічної праці видатного українського діяча.

Детальніше


21 лютого 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – знайомство з творчістю південнокорейського режисера Кім Кі Дука. Перегляд та обговорення уривків з його фільму «Весна, літо, осінь, зима… і знов весна».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


22 лютого 2018

22 січня 2018 р. у відділі рідкісних і цінних видань (вул. Соборна, 73, IV поверх) демонструється ілюстративно-книжкова виставка «Українське книгодрукування XVII–XXI ст.». В експозицію включені унікальні кириличні видання Львівського Ставропігіального братства та Почаївської лаври, примірники з Києво-Печерської друкарні та книги ХІХ ст. з різних українських земель, зокрема Поділля. Обкладинки книжок ХХ ст. яскраво характеризують епоху модернізму, авангардизму та соціалістичного реалізму, підкреслюючи особливості національного книгодрукування.

Виставка діє до 15 березня 2018 р. Запрошуємо всіх прихильників української книги ознайомитись з матеріалами експозиції!

Фотоматеріали


22 лютого 2018

У відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) експонується перегляд-повідомлення «Маркетингові відносини в АПК».

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з представленими матеріалами!

Детальніше


26 лютого 2018

26 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Формула безпеки» до Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар Т. М.  Горовенко провела інформаційно-розʼяснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності студентів з питань євроатлантичної інтеграції України. Учасники заходу дізналися,  що НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування.


27 лютого 2018

27 лютого о 14.30 молодіжний лекторій «Феміда» запрошує на чергове засідання «Як захистити свої права і свободи від порушень і протиправних посягань?». У заході візьмуть участь спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів, правозахисники, з якими Ви можете поспілкуватися та отримати відповіді на поставлені запитання.

Чекаємо на Вас за адресою: вул. Соборна, 70, ІІІ поверх, сектор правової інформації ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Вхід вільний!              Фотоматеріали


27 лютого 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою «Картоплярство: від традицій до інновацій». Голова Асоціації «Картопля та овочі Поділля» Ф. Г. Палазюк, овочівники-аматори О. І. Бурмістрова та В. В. Кухтіна поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування цієї унікальної культури. Завідувач відділу В. Я. Середюк підготувала коментований перегляд літератури за темою засідання.  

Фотоматеріали


28 лютого 2018

Вікімандри українськоюЗ 1 по 28 лютого 2018 року - конкурс

«Підтримай Вікімандри українською» 

З 1 по 28 лютого 2018 року  триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», мета якого — наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн путівника довідковою інформацією про подорожі українською та іншими мовами.

Детальніше


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше