ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації1 березня 2018

Виставка-ювілей «Видатний краєзнавець Поділля» присвячена 125-річчю від дня народження Валентина Отамановського (27.02.1893, с. Яблунівка, нині Новоукр. р-ну Кіровоград. обл. – 10.03.1965, м. Харків), історика, доктора історичних наук (1956), професора (1957), громадського, культурного діяча, бібліографа, краєзнавця, організатора краєзнавчого руху на Поділлі, першого дослідника історії м. Вінниця, видавця. 1920 р. направлений на роботу у Вінницьку філію Всенародної бібліотеки при ВУАН, згодом очолив її. Був засновником Кабінету виучування Поділля (1924). Репресований. У серпні 1989 р. повністю реабілітований.

Запрошуємо до перегляду!


1 березня 2018

1 березня о 16 годині у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбудеться чергове засідання екологічного клубу «День Х».

Захід присвячено Всесвітньому дню дикої природи, який відзначають 3 березня. Саме цього дня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як CITES. Під міжнародною охороною на сьогодні перебуває близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.

Засідання відбудеться у формі скайп-зустрічі з фахівцями зоології та ботаніки. Запрошуємо всіх небайдужих любителів природи на засідання.


6 березня 2018

6 березня фахівці сектору газетної періодики та відділу попереднього замовлення і видачі літератури провели літературну годину для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» за назвою: «Любити Шевченка – любити Україну».

Діти ознайомились із життям і творчістю українського поета, з окремими подіями в його житті, деякими поетичними творами.

Із задоволенням учасники заходу читали напам’ять вірші Т. Г. Шевченка.


6 березня 2018

Провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. І. Заря підготувала бібліографічний список літератури «Великі твої жертви, Україно».


7 березня 2018

Більшість чоловіків невпинно жаліються, як важко й дорого стало догоджати сучасній жінці, аби шляхом недешевих сюрпризів достукатися до її серця. Наші ж жінки вирішили зробити приємне для себе самі. 6 березня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з відділом мистецтв провели майстер-клас з виготовлення квітів з фоамірану. О. І. Морозова навчила всіх охочих створювати прикраси своїми руками.

Фотоматеріали


7 березня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – до Міжнародного жіночого дня 8 березня знайомство з творчістю американської режисерки Джуді Теймор. Перегляд та обговорення уривків з її фільму «Фріда».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


7 березня 2018

Шановні користувачі!

Вітаємо вас з Міжнародним днем прав жінок і миру – 8 Березня та інформуємо про графік роботи на святкові дні. 

7 березня (середа) – з 10-00 до 18-00 год.

8 березня (четвер) – святковий день.

Адміністрація


7 березня 2018

 За доброю традицією зі святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність, бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Протягом багатьох століть люди оспівували та прославляли в піснях і віршах образ матері – берегині, коханої жінки, благословляючи її ім’я. До Міжнародного жіночого дня у відділі краєзнавства організовано книжкову виставку-колаж «Мати. Дружина. Берегиня».

Запрошуємо до перегляду.


7 березня 2018

Бібліотекарі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук і Центр європейської інформації з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня пропонують до вашої уваги книжково-ілюстративні виставки «Жінка. Поезія. Кохання» та «Жінки Європи, що ввійшли в історію».

Яка вона – жінка? Чому бере на себе забагато, а іноді намагається виконувати роль чоловіка? Чи під силу це їй?

Запропоновані експозиції допоможуть вам знайти відповіді на питання, що турбують кожну з нас, а також стати мудрішою, вродливішою, полюбити себе, згадати про своє жіноче начало.

Зі святом вас, любі жінки!


7 березня 2018

Жінка… Сильна і слабка, така різна, але завжди чарівна….

Стівен Стілз сказав: «Існує три речі, які чоловіки можуть робити з жінками: любити їх, страждати через них і перетворювати їх в літературу».

«Образ жінки очима світових класиків»  - саме так називається книжкова виставка, присвячена Міжнародному дню прав жінок і миру 8 Березня,  що відкрилась у відділі документів іноземними мовами ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку  та перегорнути сторінки улюблених творів.


9 березня 2018

Відділ краєзнавства пропонує Вашій увазі виставку-ювілей «Тарас Шевченко і Вінниччина», присвячену видатному українському письменнику, художнику, мислителю Тарасу Григоровичу Шевченку. Його ім'я тісно пов’язане з Вінниччиною. Під час поїздки у Подільську губернію1846 р., з метою вивчення пам’яток української старовини, за кілька днів Шевченко перетнув Вінниччину з північного сходу на південний захід через поштові станції: Морозівку, Плисків, Брацлав, Шпиків, Джурин, Серби, Могилів-Подільський, Яришів, Муровані Курилівці. Вінниччина, її природа, люди, історія та культура залишили глибокий слід у творчості Т. Г. Шевченка. За матеріалами, представленими на виставці, ви можете прослідкувати зв’язки Т. Г. Шевченка з нашим краєм.           

Запрошуємо до перегляду!


9 березня 2018

Багато наших співвітчизників прославило Україну своєю творчою працею, як на рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постать, велич якої не вміщується в рамки національного буття, а є скарбом усієї людської цивілізації – це Тарас Григорович Шевченко.

Український поет, драматург, прозаїк, художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф, мислитель – ось неповний перелік того, що характеризує життя і творчість Великого Кобзаря.

До 204-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка сектор газетної періодики підготував виставку газетних публікацій під назвою «Тарас Григорович Шевченко – провісник долі України».

Запрошуємо всіх охочих до перегляду матеріалів експозиції!


12 березня 2018

Микола Міхновський – визначна постать в історії України, яка сьогодні живе в серцях багатьох вдячних співвітчизників. Він лідер Української народної партії, співорганізатор Української демократично-хліборобської партії, член Братства самостійників. Це людина, яка  не боялася відкрито говорити про самостійну Україну, спілкуватися національною мовою із знайомими й чужими, відверто висловлювала свої думки та погляди. Микола Міхновський чітко і ясно формулював завдання розбудови незалежної національної держави як гаранта збереження та розвитку нації, а водночас і гаранта дотримання прав людини.

До 145-річчя від дня народження відомого українського діяча працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували виставку-портрет «Микола Міхновський у вирі української революції 1917–1921 рр.».

Запрошуємо до перегляду.


12 березня 2018

Утвердження й розвиток України як незалежної демократичної правової держави вимагає переосмислення державотворчого досвіду і використання прогресивних ідей минулого в нових соціально-політичних умовах. До одного з найбільш суперечливих і драматичних періодів українського державотворення в ХХ столітті належить революційна доба 1917–1921 рр. Упродовж цього часу різні національні уряди: Центральна Рада, Гетьманат, Директорія – намагалися перемогти в боротьбі за суверенітет України.

Для більш детального ознайомлення з історичним перебігом подій на Поділлі запрошуємо до відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, IV поверх), де представлено книжкову виставку «Вінниця та вінничани в період Української державності у 1917–1920 рр.».


13 березня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою «Вирощування ранніх овочів», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. З цікавою інформацією виступили голова Асоціації «Картопля та овочі Поділля» Ф. Г. Палазюк, кандидат сільськогосподарських наук П. О. Донченко, овочівники-аматори Л. А. Білоус, В. Й. Побережнюк, О. І. Бурмістрова, В. В. Кухтіна, М. Д. Вербицька. Працівники відділу підготували коментований перегляд літератури за темою засідання.

Фотоматеріали


14 березня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – перегляд та обговорення уривків із фільму англійського режисера Е. Хаттона «Ван Гог: портрет, який написаний словами» – до 165-річчя від дня народження нідерландського художника.

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.

 


14 березня 2018

14 березня о 17.00 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться чергове засідання Школи Медіації і Права за темою: «Як отримати аліменти? Новели законодавства». 

Начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Катерина Сергіївна Макушинська ознайомить присутніх зі змінами до законодавства України, зокрема про введення нових заходів примусового виконання рішень, які державний виконавець застосовує до боржників через несплату аліментів.

Запрошуємо всіх бажаючих!      Фотоматеріали


15 березня 2018

У відділі рідкісних і цінних видань експонується книжково-ілюстративна виставка «Німецькі стародруки XVII–ХІX ст.».

Детальніше


17 березня 2018

ВІТАЄМО на Фестивалі CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA!

Концерти фестивалю відбудуться 17–18 березня  в концертній залі Вінницької обласної філармонії.

2 дні – 4 концерти! 

Детальніше

 


20 березня 2018

20 березня 2018 року о 15:00 у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбудеться презентація книги Алли Вітвицької «Друге дихання».

Прес-реліз


21 березня 2018

Поезія – це   своєрідна музика, кожна нота якої – частина життя. Поезія – сповідь, молитва, порада. Поезія всюди, її лише треба зуміти прочитати.

До Всесвітнього дня поезії, який відзначається щорічно 21 березня, працівники сектору журнальної періодики підготували прес-виставку «Бринять поезії слова».

Запрошуємо до перегляду!


21 березня 2018

До 145-річчя від дня народження військового діяча Якова Григоровича Гандзюка (21.03.1873–09.02.1918) відділ краєзнавства організував виставку-ювілей «Честі не зрадив своєї».

Яків Григорович Гандзюк – український військовий діяч часів Перших визвольних змагань, полковник РІА (Російська імперія), генерал-майор (Тимчасовий уряд), отаман бригади армії УНР (Центральна Рада), Двічі Георгіївський кавалер, учасник російсько-японської, Першої світової  та I радянсько-української воєн.

Запрошуємо до перегляду!


21 березня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза». У програмі – до Міжнародного дня театру перегляд та обговорення уривків з музичного фільму американського режисера Е. Л. Уеббера «Привид опери».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


21 березня 2018

Кажуть, що поезія – це голос Істини, голос Правди, голос Свободи. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.

Для поезії властиво повертати слову його первісну, незайману свіжість. Вимовлені сотні разів слова, які зовсім розгубили всю образність, в поезії починають виблискувати і дзвеніти.

З нагоди Всесвітнього Дня поезії, що відзначається 21 березня у відділі документів іноземними мовами ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва (вул. Соборна, 70, 2-й поверх) відкрилася книжкова виставка – «Поезія – безсмертний дотик до душі»

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути матеріали нашої виставки. Сподіваємось, що кожний з Вас знайде свого поета!


21 березня 2018

Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з віртуальною виставкою "The Treasures of Poetry", яка презентує найкращі зразки американської поезії, англомовної поезії та переклади на англійську поезій іншими мовами. Представлені книги входять до колекції Центру «Вікно в Америку» і доступні широкому загалу читачів.


21 березня 2018

21 березня працівники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва долучились до проведення поетичного марафону з нагоди відзначення Всесвітнього дня поезії «Вільна поезія». Для студентів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу було презентовано виставку «Мазепа – романтичний герой Джорджа Байрона та В. Сосюри». Адже у 2018 році громадськість відзначає ювілеї корифеїв європейської літератури – українського поета В. Сосюри (120 років від дня народження) і Дж. Байрона (230 років від дня народження). Учасники заходу дізналися про історію написання двох поем «Мазепа», історію життя відомого гетьмана України – Івана Мазепи. Бібліотекарі, викладачі і студенти натхненно прочитали уривки творів.


21 березня 2018

Шановні користувачі!

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають Всесвітній день поезії. Це свято покликане об’єднати всіх людей, відданих віршам. Пропонуємо вам ознайомитися з віртуальним бібліографічним списком літератури «Сучасна українська поезія»де зібрана поезія авторів з України та Вінниччини.

Всіх шанувальників українського поетичного слова запрошуємо долучитися до прочитання віршів, вміщених до списку.

У День поезії люди мистецтва прагнуть нагадати всім, що вірші – це живопис, який можна почути.


21 березня 2018

До Всесвітнього дня поезії, що традиційно відзначається 21 березня, Інформаційно-ресурний центр «Вікно в Америку» презентує книжкову виставку “Pen Is the Language of a Soul” («Душа говорить крізь перо»).

На виставці представлені найкращі зразки американської поезії, а також англомовні переклади світової класики. Не залишать байдужими і бестселлери з колекції Центру – книги, що удостоїлися найвищих літературних нагород.


21 березня 2018

Чи задумувались ви коли-небудь, звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар, який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється серце і захоплює подих? Поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Воно народжується не на Землі, а десь у височині блакитного неба…

Про це та багато іншого можна дізнатись у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, переглянувши книжково-ілюстративну виставку одного жанру «Поезія – живий зв'язок сердець», присвячену Всесвітньому дню поезії.

Запрошуємо до перегляду!


22 березня 2018

22 березня 2017 року о 10:00 у відділі економіки і новітніх технологій (Соборна, 70, І поверх) відбудеться семінар на тему «Організація роботи з фондами бібліотек в умовах ОТГ» (для бібліотекарів книгозбірень об’єднаних територіальних громад).

На заході темами висвітлення і обговорення стануть питання нормативно-правового регулювання формування бібліотечних фондів та особливості комплектування фондів бібліотек за державними та регіональними програмами в умовах ОТГ, виклики сьогодення до публічної бібліотеки в епоху змін та звичайно впровадження УДК.

Детальныше


22 березня 2018

22 березня 2018 року о 14.00 в рамках науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю» у відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбудеться презентація збірок Валентини Павленко «Ріка на ім’я Здивування», «Пам’ять місця».

Прес-реліз


27 березня 2018

27 березня у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали студенти І курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела для відвідувачів пізнавальну годину «Рух України до НАТО».


27 березня 2018

Шановні вінничани та гості міста!

Повідомляємо вам, що у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) щовівторка з 17.00 до 18.00 ВМГО «Вінницька правозахисна група» надає безкоштовні правові консультації внутрішньо переміщеним особам.

Запрошуємо всіх охочих!


29 березня 2018

Є на землі незвичайна наука – ентомологія. Наука про комах. Люди, які її вивчають, називаються ентомологами. Ці диваки з сачками завжди в дорозі. Про комах вже відомо багато. Але ще більше тут незнаного. Тому вивчення  триває досі. Хто ж вони, ці комахи?

Цікаву інформацію з цієї теми можна дізнатися, завітавши на засідання клубу «День Х» та поспілкувавшись з доктором біологічних наук, ентомологом В. О. Корнєєвим.

Зустріч відбудеться 29 березня о 14:00 у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук. Ласкаво просимо! Буде захопливо!

Фотоматеріали


29 березня 2018

29 березня 2018 р. в рамках проекту "Сприяння відбудові та сталому розв'язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні", що фінансується Європейським Союзом, в ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва проходить проект "Гендер та дискримінацію".


29 березня 2018

29 березня 2018 року відбулася соціальна майстерня для людей поважного віку «Навчання. Можливості. Участь». Бібліотека взяла участь у локації «Відкритий Простір Можливостей», де презентувала можливості для розвитку, допомоги та навчання людям  поважного віку у м. Вінниці, а саме: тренінги з комп'ютерної грамотності та гуртки вивчення й спілкування англійською мовою.

Фотоматеріали


29 березня 2018

7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоровʼя. Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук з цієї нагоди провели бібліографічний огляд «Здорова людина – здорова нація» для студентів Вінницького ПТУ № 11. Провідний бібліограф Л. І. Заря презентувала літературу, що розповідає про те, як зберегти та загартувати своє здоров’я.


30 березня 2018

Відбулася виставка-ярмарок, організована редакцією газети «Вінниччина» та садівниками-городниками. У рамках заходу зав. відділу аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва В. Я. Середюк презентувала виїзну книжкову виставку «Садівництво: новітні технології». Учасники заходу ознайомилися з новинками літератури з питань сучасних методів вирощування плодових і ягідних культур.

Фотоматеріали


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше