ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації2 квітня 2018

Жінка…Чарівне, ніжне створіння. Про неї співають пісні, складають вірші. Її боготворять та ненавидять. Її вивчають, але все одно вона завжди залишається загадкою. Природа наділила жінку особливою силою. Ця сила незрима, тонка та лагідна, але водночас велика та стихійна.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до тренінгу особистого зростання «Я – Жінка! І я – щаслива.!?», який відбудеться 2 квітня 2018 року о 14.00 у конференц-залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ул. Соборна, 73).

Фотоматеріали


2 квітня 2018

«Парки України» – тематична година під такою назвою відбулася у відділі аграрних наук і виробництва для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Провідний бібліотекар Т. А. Суржикова ознайомила учасників заходу з найвідомішими парками нашої країни та заповідними місцями Вінниччини. Неабияке враження на присутніх справили чудові альбоми, енциклопедії, періодичні видання та перегляд відеофільму. В організації зустрічі активну участь взяла Л. В. Введенська, провідний бібліотекар відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури.

Фотоматеріали


3 квітня 2018

У відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, III поверх) о 16:00 в рамках проекту «Живи, мистецтво, у руках майстрів» відбудеться презентація персональної виставки художника-аматора Олександра Тереза «Чорно-білі фантазії» у техніці графіки.

Запрошуємо відвідати виставку всіх охочих, яка експонуватиметься щоденно протягом 3–20 квітня. Вхід вільний.

Прес-реліз


3 квітня 2018

Головний символ світлого Великодня, звичайно ж, пасхальне яйце. Як тільки не прикрашають яйця до свята! Фарбують, традиційно розписують, роблять найрізноманітніші вироби у формі яєць. Якщо вам уже набридли звичайні барвники і банальні наклейки, саме час приступити до креативного великоднього хенд мейду у техніці декупажу у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) о 15:00.


4 квітня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – перегляд та обговорення уривків з документального фільму українського режисера М. Мащенка «Олесь Гончар – зодчий душі людської» до 100-річчя від дня народження відомого письменника.

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


4 квітня 2018

Фатальною помилкою людства стало моральне відлучення від природи, що призвело до екологічних катастроф. Сьогодні варто знову звернутися до мудрості наших предків, щоб хоч трохи навчитися в них шанобливого ставлення до природи, втраченого нерозважливими нащадками.

Тож пропонуємо вам завітати до відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук для ознайомлення з інсталяцією «Скринька екологічної мудрості», яка експонується в рамках загальнобібліотечного екологічного місячника.


4 квітня 2018

4 березня о 16:00 відбудеться презентація книги Анатолія Давидюка «Лікарська гекатомба» читальна зала відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх).


4 квітня 2018

4 квітня до 69-ї річниці заснування НАТО відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели День інформації. Слухачами були студенти ІІІ курсу Вінницького коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ, співробітники та користувачі бібліотеки ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва. Бібліотекар Т. М. Горовенко розповіла присутнім про історію та розвиток Північноатлантичного альянсу. Її повідомлення супроводжувала презентація «НАТО – організація колективної безпеки». Провідний бібліотекар О. В. Левінчук прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Віхи історії та погляд у майбутнє». Учасники також переглянули фрагменти з документального фільму «НАТО: свій чи чужий?».

Фотоматеріали


4 квітня 2018

4 квітня в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відкрилася жанрова виставка «Christ is risen! Wonders of Easter» («Христос Воскрес! Великодні дива»), приурочена до свята Пасхи.

Книжки і періодичні видання, представлені на виставці, знайомлять з історією і традиціями Великодня, пропонують рецепти пасхальних страв, а також подають пропозиції щодо великоднього дозвілля для дітей, що, сподіваємося, стане у пригоді вчителям і вихователям.


5 квітня 2018

65 років тому у Нью-Йорку народилася легендарна співачка – Квітка Цісик . Її голосом захопювалася вся Америка, а для України її пісні давно стали культовими. Запрошуємо у відділ мистецтв переглянути книжкову виставку «Квітка Цісик  – видатна американська співачка з українським серцем».

Детальніше


7 квітня 2018

До Всесвітнього дня здоров’я, який відзначають 7 квітня, сектор журнальної періодики (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) організував прес-виставку «Здоров’я – безцінне надбання людини».


8 квітня 2018

У відділі краєзнавства розгорнута виставка-калейдоскоп «Великдень на Поділлі: традиції святкування», присвячена Великодню. Це свято зберегло своє значення як диво оновлення людини й природи, як традиція, що несе у світ радість та мир. Література, представлена на експозиції, знайомить зі звичаями та традиціями святкування Великодня на Поділлі, розповідає про походження одного з важливих символів цього свята – писанку та мистецтво писанкарства. З видань можна дізнатися оригінальні рецепти випікання пасок та приготування інших великодніх страв.

Запрошуємо до перегляду.


8 квітня 2018

Незабаром Великдень. Це особливе свято, коли дотримуються традицій і вірять у диво. Цього дня вся родина може зібратися і почастуватися за святковим столом. Не варто також забувати, що це одне з найрадісніших свят, адже символізує початок нового життя.

Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошує всіх ознайомитись із виставкою-інсталяцією «Святкові дзвони Великодня».


8 квітня 2018

Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Оздоблюються вони геометричним, рослинним, зооморфним (риби, птахи, звірі, людина), пейзажними орнаментами, християнськими символами. Писанка – одна із стародавніх форм українського народного розпису, в якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Зрештою, вона – символ весни, сонця, повернення природи до життя.

«Безмежний світ маленької писанки» таку назву має виставка газетних публікацій, підготовлена сектором газетної періодики. Запрошуємо всіх охочих до перегляду матеріалів експозиції.


9 квітня 2018

 Шановні користувачі! 

Вітаємо Вас із світлим і радісним святом – Великоднем та інформуємо про графік роботи на святкові дні: 

7 квітня  (субота) – з 10 до 17 год.

8 квітня – святковий день.

9 квітня   (понеділок) – з 10 до 18 год.

Адміністрація


11 квітня 2018

Запрошуємо у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук переглянути книжкову виставку «Забути цього неможливо», присвячену Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. Автори представлених на експозиції видань нагадують мільйонам українців про те, якою складною і трагічною була боротьба за волю. Чесно і безкомпромісно описують героїзм і зраду, боягузтво і жорстокість людей різних національностей.


11 квітня 2018

11 квітня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. відбувся Великодній етнодень у «Тімірязєвці» «Великодні дзвони», який є продовженням започаткованого бібліотекою циклу народознавчих заходів «У звичаях й традиціях Поділля пізнавай». Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми відроджуємо найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію, традиції, обряди.

Про Великодню обрядовість на Поділлі розповіла етнограф ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Катерина Пірус. Зокрема зупинилась на Веснянках – старовинних обрядових піснях, пов’язаних з початком весни і наближенням весняних польових робіт. Їх різновидом є гаївки-пісні, що виконуються тільки у час великодніх свят. Найголовнішим залишається те, що всі веснянки, як би їх не називали – це ті пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу і оптимізм та є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів.  Детальніше   

Фотоматеріали


11 квітня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – до 200-річчя від дня народження англійського письменника Т. Майн Ріда перегляд та обговорення уривків з фільму режисера В. Вайнштока «Вершник без голови».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


11 квітня 2018

11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провели годину пам’яті «Уроки пам’яті людської» у Вінницькому коледжі будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар відділу Л. П. Циба розповіла, що саме цього дня весь світ віддає данину скорботної пам'яті жертвам нацизму із 30 країн світу, які загинули в концтаборах за роки війни. Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління. Учасники заходу також переглянули документальний фільм «Зверства фашистов в концлагерях».


11 квітня 2018

Фонд Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва поповнився чудовим виданням - Електронне урядування та електронна демократія : навч. посіб. : у 15 ч. / за заг. ред. А. І. Семенченка, В. М. Дрешпака. - Київ, 2017.

Публікація підготовлена за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади», що реалізується Фондом Східна Європа та Фондом ІппоvаВrіdgе спільно з Державним агентством з питань електронного урядування України.


11 квітня 2018

11 квітня увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах. У відділі краєзнавства розгорнута виставка-пам’ять «Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів: Вінниччина». Література, представлена на експозиції, розповідає про страждання народу під гнітом окупантів, боротьбу місцевого населення проти окупаційного режиму.

Гітлерівці створили в області 18 таборів для радянських солдатів та офіцерів, які потрапили в полон. Найбільші з них були у Вінниці, Жмеринці, Гнівані, Літині. У цих «фабриках смерті» знищено майже 46 тис. військовополонених. Для євреїв діяли 125 гетто, 6 таборів примусової праці, трудовий табір і тюрма.


12 квітня 2018

12 квітня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва розпочались заняття з підвищення кваліфікації для працівників бібліотеки, які провела Ярослава Хіміч, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології та інформаційних комунікацій НАКККіМ.

Фотоматеріали


15 квітня 2018

Відділ краєзнавства підготував виставку-ювілей «Слова плекаймо чисті, як роса» до 80-річчя від дня народження Василя Гарвасюка, українського поета, прозаїка, члена Національної спілки письменників України, лауреата низки літературних премій. Він увійшов у літературу як проникливий лірик, розважливий філософ, палкий публіцист, майстер метафори, віртуоз версифікації.

Запрошуємо до перегляду.


15 квітня 2018

«Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу». Саме вивчаючи мову людина набуває нових знань, долучається до культурних цінностей свого народу.

15 квітня 2018 року у відділі документів іноземними мовами відкрилась книжкова виставка: «Мова – духовне багатство народу», на якій представлені нові надходження, що допоможуть швидко і якісно вивчити польську мову.

Запрошуємо всіх до перегляду!


16 квітня 2018

Запрошуємо відвідати книжкову виставку «Авторське право у системі права інтелектуальної власності», приурочену до Всесвітнього дня книги та авторського права, яка експонується в секторі правової інформації за адресою: вул. Соборна, 70, 3 поверх.

Детальніше

16 квітня 2018

До Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організував книжково-ілюстративну виставку на тему «Природа на твоїй долоні». У джерелах, представлених на експозиції, висвітлені питання про забруднення атмосфери, збереження природи, вплив екології на здоров’я людини, а також про безпосередній зв’язок людини і природи.


16 квітня 2018

Інформаційний центр ІІ Міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN

Фестиваль відбудеться 8-10 червня 2018 року

в парку палацу Потоцьких, м. Тульчин Вінницької області

3 дні – 8 ексклюзивних постановок всесвітньо відомих оперних шедеврів!

Вхід на територію фестивалю вільний

Прес-реліз

Детальніше

 

 17 квітня 2018

Провідний бібліотекар відділу краєзнавства С. Ф. Коваль провела краєзнавчу годину «Історичними місцями Вінниці» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Організувала захід провідний бібліотекар відділу попереднього замовлення, МБА і видачі літератури Л. В. Введенська.

Присутні ознайомилися з цікавинками обласного центру. Всі, хто приїздить до Вінниці на екскурсію, знають, що тут можна помилуватися красивою архітектурою міста, відвідати пам’ятки, аналогів яким немає у всій Україні.

Серед головних історичних та культурних пам’яток у місті Вінниці слід відзначити як мінімум три унікальних пам’ятки, аналогів яким в інших містах України немає: музей-садиба Пирогова, колишня ставка Гітлера, світломузичний фонтан Рошен.


17 квітня 2018

17 квітня 2018 року працівники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури провели виїзну тематичну годину «Ремарк – правдивий та досі актуальний» (до 120-річчя від дня народження німецького письменника, який є яскравою сторінкою в історії світової літератури) для курсантів Вінницького вищого професійного училища Департаменту поліції охорони. В рамках заходу була проведена презентація книжкової виставки творів ювіляра та літератури про нього з фондів ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Слухачі виявили великий інтерес до творчості Е. М. Ремарка та бажання прочитати його твори.

Висловлюємо подяку за співпрацю керівництву Вінницького вищого професійного училища Департаменту поліції охорони та особисто викладачу Скакун Марині Валеріївні.


18 квітня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза». У програмі – в рамках екологічного місячника перегляд та обговорення уривків з документальних фільмів «23 стрічки, що змінять ваше ставлення до світу».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


18 квітня 2018

18 квітня 2018 року о 13.00 у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться презентація збірок Олександри Бурбело «Рідній Україні», «Свої пісні дарую всім на радість».

Прес-реліз


18 квітня 2018

До Дня пам’яток історії та культури відділ рідкісних і цінних видань (Соборна 73, ІV поверх) підготував виставку «Реймське Євангеліє». До уваги користувачів представлено два видання пергаментного рукопису знаменитої київської пам’ятки ХІ ст., що, за переказами, був привезений до Франції донькою Ярослава Мудрого Анною. Перше з них вийшло 1843 р. у Парижі і було підготовлено до друку відомим французьким художником-копіїстом Самуелем Сильвестром де Сасі. Друга книга з’явилася завдяки ініціативі Фундації Енциклопедії України в Канаді і 2011 р. була презентована та подарована бібліотеці.


18 квітня 2018

У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відкрита виставка-календар «Червоний Хрест України: відповіді на виклики часу», присвячена 100-річчю від дня створення Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ). Це найвпливовіша і найбільша за чисельністю в країні громадська організація, основним завданням якої є сприяння органам державної влади в їхній діяльності в гуманітарній сфері.


19 квітня 2018

19 квітня о 14.30 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться інформаційно-просвітницький захід «Природно-заповідний фонд України: правова охорона» (до Дня довкілля).

Детальніше     Фотоматеріали

19 квітня 2018

До Дня пам’яток історії та культури у відділі рідкісних і цінних видань відбулася інформаційна година «Українські рукописні та друковані пам’ятки» для учнів Стрижавської ЗОШ І–ІІІ ступенів. Школярі почули розповідь про історію створення Реймського Євангелія та витоки друкарства на українських землях. Також вони ознайомилися з раритетними кириличними стародруками Львівської, Почаївської та Києво-Печерської друкарень, з харківським виданням «Енеїди» І. Котляревського 1842 р. та ін.


19 квітня 2018

До 220-ї річниці від дня народження французького живописця і графіка відділ мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) пропонує вашій увазі виставку «Ежен Делакруа – великий французький живописець-романтик».

Його мистецтво мало великий вплив на формування імпресіоністичного напряму. Він увійшов в історію світового мистецтва як один з найбільших майстрів кольору.

Запрошуємо до перегляду!


20 квітня 2018

20-21 квітня 2018 року відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція «Василь Стус: життя, ідеологія, творчість, соціополітичний і літературний контекст», присвячена вшануванню пам’яті відомого українського поета, перекладача, літературознавця і правозахисника.

Інформаційний лист


20 квітня 2018

«Історичними місцями міста Вінниці» сьогодні крокували учні 5 класу НВК: ЗШ І-ІІІ ступенів – гімназія № 30 ім. Тараса Шевченка Вінницької міської ради, майбутні користувачі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Саме під такою назвою пройшла краєзнавча година у відділі краєзнавства приурочена Дню пам’яток історії та культури.

Учні мали можливість познайомитися із історією міста, знаменитими особистостями, цікавими подіями, пам’ятками культури й архітектури.


21 квітня 2018

Щороку в третю суботу квітня, коли наша Земля вже готова до оновлення, в Україні святкують День довкілля. З метою поширення екологічних знань серед населення у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (Соборна, 73, IV поверх) оформлено книжкову виставку «Духовна сила народу у збереженні природи».

На експозиції представлено науково-популярні видання, довідники, монографії, збірники, статті з періодичних видань про наш край та взаємодію людини й довкілля.

Запрошуємо всіх до перегляду!


23 квітня 2018

«Комплектуємо бібліотеку спільними інтересами»

у рамках акції «Єднаймося навколо книги»

(до Всесвітнього дня книги та авторського права - 23 квітня)

 


23 квітня 2018

Шановні користувачі!

Запрошуємо вас взяти участь у загальнобібліотечному Дні інформації «Книга. Бібліотека. Читання», присвяченому Всесвітньому дню книги та авторського права, що відбудеться 23 квітня.

Детальніше

 

 

 


У рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Книга. Бібліотека. Читання», присвяченого Всесвітньому дню книги та авторського права, фахівці відділу наукової інформації та бібліографії підготували віртуальний список літератури «Культура читання в епоху цифрових комунікацій».

 

 

 

 

 


У рамках загальнобібліотечного Дня інформації до Всесвітнього дня книги та авторського права відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував літературний калейдоскоп «Сучасні українські книги, які стали культовими». Пропонуємо ознайомитись із найпопулярнішими виданнями 2017 року від українських авторів. Сподіваємося, що кожен зможе знайти в цій добірці цікаву для себе історію.


23 квітня 2018

Янголом-охоронцем українського слова називають сучасники відомого вінницького поета, публіциста Анатолія Агафоновича Бортняка (27.04.1938–22.07.2009). До 80-річчя від дня народження митця відділ краєзнавства пропонує всім поціновувачам Бортнякового слова ознайомитися з матеріалами виставки-вшанування «Я тут народився і зріс у рідних подільських полях…». На експозиції представлена ціла низка поетичних збірок ювіляра, література про його життя і діяльність.

Запрошуємо до перегляду!

(Вул. Соборна, 73, ІV поверх).


23 квітня 2018

23 квітня студенти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Донецького національного університету ім. В. Стуса завітали у сектор правової інформації щоб ознайомитися з книжковою виставкою, що приурочена Всесвітньому дню книги і авторського права.

Фотоматеріали


24 квітня 2018

Шановні користувачі!

У рамках екологічного місячника, що має назву «Екологічний портрет України», вашій увазі презентовано віртуальний бібліографічний список літератури на тему: «Створено природою: найцікавіші природні пам’ятки України». Список буде цікавий та корисний всім, хто любить подорожувати і знайомитися з унікальними природними родзинками нашої країни.

Бажаючі зазирнуть у найкрасивіші місця, створені матінкою природою, дізнаються багато цікавого про природні пам’ятки та відвідають ці неповторні природні багатства.


24 квітня 2018

24 квітня бібліотекар сектору журнальної періодики Н. Китасюк спільно з відділом документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провела годину пам’яті  «Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...» до Дня Чорнобильської трагедії. На заході були присутні студенти 1-го курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури КНУБА.

Заступник голови Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» М. М. Федик розповів про ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС.

Година супроводжувалася відеоматеріалами та книжково-ілюстративною виставкою, яку презентувала бібліотекар Т. Горовенко.

Фотоматеріали


25 квітня 2018

25 квітня о 17.00 Школа Медіації і Права запрошує всіх охочих на чергове засідання «Шкільна медіація», на якому будуть розглядатися такі питання: особливості шкільної медіації; способи організації медіації в школі; чинники успішної роботи шкільної медіації та ін.

Місце проведення: сектор правової інформації, вул. Соборна, 70, ІІІ поверх.

Фотоматреіали


25 квітня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся День інформації «Аграрний ринок: розвиток, тенденції і прогнози», який провели зав. відділу В. Я. Середюк і провідний бібліотекар Т. А. Суржикова. У заході взяли участь: кандидат економічних наук, доцент, завідувач лабораторії економічних досліджень та маркетингу Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН України І. С. Воронецька, викладачі та студенти факультету економіки і підприємництва Вінницького національного аграрного університету. Для учасників заходу Ірина Станіславівна підготувала презентацію «Формування ринку кормів в Україні». Працівники відділу підготували коментований перегляд літератури за темою засідання. 

Фотоматеріали


26 квітня 2018

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа на планеті – Чорнобильська.

У боротьбі з радіаційним лихом від Вінниччини взяли участь шість тисяч ліквідаторів, серед яких – понад триста жінок. Вічна шана та подяка приборкувачам Чорнобильського лиха. Нескінченна пам’ять про тих, чиє життя обірвав смертоносний атом.

До цієї дати у відділі краєзнавства експонується виставка-реквієм «Край терпіння й болю - Чорнобиль». 

26 квітня 1986 року… Пам’ятаймо...


26 квітня 2018

26 квітня 2018 року о 14.30 в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться літературно-мистецький вечір «Повернення у слові» до 80-річчя від дня народження українського поета, публіциста, громадського діяча  Анатолія Бортняка.

ПРЕС-РЕЛІЗ              Фотоматеріали          Відео


26 квітня 2018

26 квітня Молодіжний лекторій «Феміда» запрошує на чергове засідання «Юридичні гарантії права молоді на трудову зайнятість». Місце проведення: відділ економіки і новітніх технологій (вул.Соборна,70, І поверх). Початок о 12.00.

Вхід вільний!

Детальніше     Фотоматеріали


26 квітня 2018

Аварія на Чорнобильській АЕС... Уже 32-й рік поспіль ця фраза змушує світ із жахом згадувати одну з найбільших техногенних катастроф в історії людства, що сталася в ніч на 26 квітня 1986-го. Фатальні вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС назавжди змінили долі сотень тисяч людей та мали руйнівні екологічні, соціально-економічні, морально-психологічні і, зрештою, суспільно-політичні наслідки.

«Чорнобиль – це ми з тобою винні без вини» – таку назву має виставка газетних публікацій, підготовлена сектором газетної періодики. Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з матеріалами експозиції.


26 квітня 2018

26 квітня відбулося виїзне засідання екологічного клубу «День Х» до Донецького національного університету імені Василя Стуса. Зустріч відбулася у формі інтелектуального квесту «У пошуках рослин». Учасники дегустували смаколики, а потім називали рослину, котра визначала смак продукту, і позначали на карті місця природного зростання цих рослин чи їхніх «диких» предків. «Зеленими героями» квесту були представники різних систематичних груп рослин, що походять з різних частин світу: цинамон, какао, кмин, арахіс, жито, огірок та інші. Всі учасники показали високий рівень знань з географії рослин та розуміння їхнього значення для збереження біологічного різноманіття


26 квітня 2018

Працівники відділу краєзнавства Г. М. Авраменко, Н. В. Березюк взяли участь у ІV Всеукраїнському науково-теоретичному семінарі з циклу «Повсякденність: візії та смисли». Цьогорічна тема семінару «Життя «по-радянськи»: проблеми вивчення та інтерпретації». Організатор заходу – факультет історії, етнології і права Вінницького ДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Поряд з вінницькими, представили на семінарі свої наукові розвідки науковці з Києва, Харкова, Львова, Житомира тощо, що супроводжувалися жвавим обговоренням, дискусіями присутніх. Модератор семінару О. А. Коляструк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України ФІЕП.


27 квітня 2018

О 15 годині у відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул.Соборна 70, III поверх) відбудеться майстер-клас і презентація виставки живопису, графіки та гобелену «Рукотворний світ» у творчому виконанні вихованців Вінницького дитячо-молодіжного художнього Центру «Барви України» під керівництвом викладача, члена Національної спілки художників України О. Г. Кізімової.

Експозиція діятиме до 25 травня включно. Запрошуємо до перегляду всіх охочих!

Прес-реліз

 


28 квітня 2018

28 квітня 2018 року о 9:30 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація книги Олександра Домбровського «Україна на розломі цивілізацій. Погляд з 2010 року».

Прес-реліз     Фотоматеріали


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше