ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації1 вересня 2018

Щиро вітаємо вас з Днем знань, з початком нового навчального року!

1 вересня завжди нагадує про те, що час не стоїть на місці, і людина піднялася на ще однин щабель у своєму житті. Це новий поріг, новий етап, безмежні знання і неймовірні відкриття. Реформи та зміни в сучасній українській освіті покликані формувати нового громадянина держави. Україна – європейська країна, українці – велика європейська нація!

Програма загальнобібліотечного Дня інформації

«Бібліотека для тебе: читай, навчайся, розвивайся»

 


1 вересня 2018

Сучасні умови розвитку України зумовлюють пошук нових підходів до організації навчально-виховного процесу в аграрних навчальних закладах.

У відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) до Дня знань експонується перегляд-повідомлення «Розвиток аграрної освіти».

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з представленими матеріалами!


3 вересня 2018

Увага!

Запрошуємо літніх людей долучитися до 7 Благодійної  Акції «Третій вік: задоволення від читання», що проходитиме у межах 25-го Форуму видавців у Львові – http://bookforum.ua/blagodijna-aktsiya-tretij-vik-zadovolennya-vid-chytannya/

Акція орієнтована на людей, які, незважаючи на вік, зуміли зберегти смак до життя, активних та креативних членів сучасного суспільства.

Переможців чекає вручення подарунків на ювілейному 25 Форумі видавців та оплачена поїздка і проживання на час проведення форуму.

Детальніша інформація про цьогорічну акцію та умови конкурсу «Моя книжкова полиця» –  http://bookforum.ua/startuvav-konkurs-moya-knyzhkova-polytsya/


3 вересня 2018

У Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися публічні літературні читання творів авторів-номінантів конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературної  премії ім. Михайла Коцюбинського за участю членів журі. Надійшло понад 50 книг від 42 авторів з різних регіонів України, зокрема: Вінниці, Києва, Харкова, Миколаєва, Хмельницького, Сумщини, Закарпаття та ін. Серед них – літературно-художні, художньо-документальні, історико-краєзнавчі твори, поезія, проза, есеї, літературні портрети, фотоальбоми тощо. Кожне видання по-своєму цікаве і становить інтерес для читача. А 17 вересня у Вінниці відбудеться вручення премій.

Нагадаємо, що в 1981 році на Вінниччині засновано обласну літературну премію ім. Михайла Коцюбинського, яка 1997 року набула статусу Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського. Першим її лауреатом став А. Бортняк, згодом почесний список поповнили Д. Дереч, Г. Усач, М. Каменюк, Н. Поклад, В. Тимчук, В. Кобець, В. Рабенчук, М. Коцюбинська, В. Мельник, М. Рябий, П. Перебийніс, А. Подолинний...

Фотоматеріали


4 вересня 2018

Сьогодні, у роковини трагічної загибелі земляка, поета, правозахисника, Героя України Василя Семеновича Стуса вінничан об’єднали традиційні вересневі Стусівські читання «Доля і світла пам'ять Стуса». Ім’я Василя Семеновича вже давно вийшло за межі України, ставши знаковим в інтелектуальних колах світу, символом нескореності України, гідності Людини. Поет жив, творив і загинув, щоб український народ мав те, на що заслуговує – Свободу, Незалежність, Право на рідну мову, Історичну пам’ять, Самобутню культуру.

Горде слово про Василя Стуса несуть письменники, поети, митці, літературознавці та науковці. У Стусівських читаннях взяли участь Василь Кобець, Вадим Вітковський, Андрій Стебелєв, Жанна Дмитренко, Ірина Зелененька, Віктор Крупка, Олександра Кучинська, Анатолій Бурдейний, Ніна Урсані, Віталій Борецький, студенти філологічного факультету Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Вінницького технічного коледжу, Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

Директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Лариса Борисівна Сеник зазначила, що вже майже три десятиліття Стусівські читання об’єднують усіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея.

Доля відміряла Василю Стусу коротке, але яскраве, мов спалах зірки, життя. Він продовжує світити нам своїм подвигом, здійсненим в ім’я нашої незалежної держави, своєю високою поезією, яка стала окрасою світової літератури.

Читайте  та серцем відчувайте слово Василя Стуса!

Пост-реліз     Фотоматеріали  Вінницька ОДА  20minut.ua  «День» 

i-vin.info  Вінниця News   vn.presspoint.in.ua  Na Parise  Укрінформ  I like news

Вінниця ОК (відео)   UA: Вінниця (відео) 


4 вересня 2018

4 вересня 1985 року  в тюремному карцері особливого режиму ВС-389/36 с. Кучино Чусовського району Пермської області (РФ) перестало битися серце закатованого політичного в’язня Василя Стуса, нашого видатного земляка, поета, правозахисника, лауреата Шевченківської премії. На вшанування його пам’яті у відділі краєзнавства розгорнуто книжкову виставку «Величаємо поета».

Запрошуємо до перегляду.


4 вересня 2018

Початок нового навчального року – це завжди нові можливості та горизонти. Чимало вищих навчальних закладів Сполучених Штатів Америки готові відкрити свої двері абітурієнтам з усіх куточків світу.

Охочих ознайомитися з освітніми пропозиціями США запрошуємо відвідати виставку «Education in the USA» («Освіта в США»), що відкрилася 4 вересня в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».


7 вересня 2018

До 183-річчя від дня народження О. О. Потебні бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Тетяна Горовенко підготувала віртуальну виставку «Олександр Потебня – видатний український мовознавець».


8 вересня 2018

До Дня фізичної культури і спорту, який відзначається щорічно в другу суботу вересня, сектор журнальної періодики організував прес-виставку «Спортивні новини».

Запрошуємо до перегляду.


8 вересня 2018

8 вересня у читальній залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася всепольська акція «Національне читання» (Narodowe Czytanie), приурочене до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. У заході взяли участь Консул Республіки Польща у Вінниці Анджей Сломські, заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк, директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Лариса Сеник, заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Алла Ратинська та близько 100 учасників. Лідія Павлюкевич ознайомила присутніх із творчістю та життєвим шляхом Стефана Жеромського, автора роману «Провесінь», який був внесений для читання.

Також учасники ознайомилися із книжковою виставкою творів письменника з фонду бібліотеки, яка стала своєрідним місточком у світ польської культури та літератури. Усі присутні одержали дипломи, які підтверджують їх участь у Національних читаннях.

ПРЕС-АНОНС      Фотоматеріали


8 вересня 2018

Сьогодні наша чарівна, мальовнича Вінниця святкує свій 665 день народження!

До дня міста ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представила локації у проекті «Вінниччина і вінничани». Це виставка-калейдоскоп «Відкрий для себе рідну Вінницю!» та книжкова виставка з фондів відділу рідкісних і цінних видань «З книжкових колекцій відомих вінничан».

Фотоматеріали


8 вересня 2018

У вересні 2018 року виповнюється 120 років від дня народження видатної української актриси театру і кіно Наталії Михайлівни Ужвій. Її талантом захоплювалися багато людей. Вона була єдиною українською актрисою, яка отримала премію «Оскар»за роль у фільмі «Райдуга».

Запрошуємо у відділ мистецтв переглянути експозицію «Чарівниця української сцени».


9 вересня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А.  Тімірязєва ГО «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття» провела інформаційну зустріч. Захід відбувся в рамках акції Національного читання, приуроченого до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. Учасники зустрічі читали в оригіналі фрагмент роману «Провесінь» польського письменника Стефана Жеромського. 

Фотоматеріали

 


9 вересня 2018

Цього дня до відділу рідкісних і цінних видань завітали члени організації «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття». Гостей ознайомили зі стародрукованими польськими виданнями XVII–XIX ст. з родових бібліотек польських аристократів – Потоцьких, Руссановських, Якубовських,  Грохольських, Собанських, Старорипінських, Ярошинських та ін.

Фотоматеріали


10 вересня 2018

Сучасна жінка – яка вона? Вродлива, розумна, впевнена в собі пані. Мудра дружина, дбайлива мати. І, безсумнівно, вона знає, як піклуватися про здоров’я своє і своїх рідних.

Пропонуємо вам переглянути віртуальну виставку, книги з якої стануть у пригоді кожній жінці, котра дбає про своє здоров’я та цікавиться новітніми досягненнями в галузі медицини.


10 вересня 2018

Гурток з вивчення англійської мови для початківців стартував!

На першому, вступному, занятті учасники мали змогу познайомитися, розповісти про те, що спонукало їх почати вивчати англійську, поділитися методами, які найкраще допомагають їм у навчанні.

Заняття відбуватимуться щопонеділка о 17.30 в Центрі "Вікно в Америку".

Хто ще не встиг долучитися до нас, запрошуємо!


11 вересня 2018

Сьогодні, 11 вересня, працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва передали через наших друзів-волонтерів ГО «Мольфар» (президент Юлія Вотчер) благодійну допомогу українським воїнам у зону ООС.

У обласній науковій бібліотеці вшановують героїв, які загинули у зоні АТО і щиро дякують героям-патріотам, які нині захищають незалежність та єдність на Сході, а також волонтерам, які підтримують і допомагають бійцям на війні.


12 вересня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – перегляд та обговорення уривків з фільму українського режисера Ю. Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


12 вересня 2018

Як ефективно працювати жінкам-активісткам у територіальних громадах? Які сучасні знання та навички варто використовувати для цього? Ці та інші важливі питання порушила Світлана Ходакова, голова правління ГС «Інститут місцевої демократії “Відкрите суспільство”», на заході, який відбувся 12 вересня в рамках гендерного клубу «Я+Ти=Ми».


12 вересня 2018

Природа завжди зачаровувала своєю красою, надихала людину на творчість. Вона мінлива й унікальна, дивовижна та неповторна. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до перегляду книжково-ілюстративну виставку «Перлини Кримського півострова». Запропонована література вражає як мистецтвом природи, так і мистецтвом людини.


13 вересня 2018

Сьогодні відділ формування фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував перегляд нових надходжень. Цікаві книги, енциклопедії та словники, світові бестселери привернули увагу всіх працівників бібліотеки і зробили початок робочого дня змістовним.

Фотоматеріали


13 вересня 2018

13 вересня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали до Вищого професійного училища № 11 міста Вінниці з пізнавальною годиною «Рятувальник – професія героїчна». Учні І та ІІ курсів переглянули відеофільм про нелегку працю пожежників та служби МНС, ознайомились із завданнями, які постають перед рятувальниками під час надзвичайних ситуацій, а також взяли участь у вікторині «Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб діяти».

Фотоматеріали


14 вересня 2018

Париж – найелегантніша столиця світу. Місто всіх часів і народів.

Саме йому відділ документів іноземними мовами присвятив книжкову виставку «Voyage a Paris» (Подорож до Парижа), яка відкрилась 13 вересня. На експозиції представлені матеріали про замки Франції, великі бульвари, кафе й бістро, палаци та собори, блискавичний Версаль, а також путівники, самовчителі, розмовники, тематичні словники, прискорений та інтенсивний курси з аудіосупроводом з вивчення французької мови.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду!


15 вересня 2018

 

Шановні колеги! Увага конкурс!

 «Історія бібліотеки в есе, особах, міфах, легендах та анекдотах»


15 вересня 2018

І знову віхола крутить, дме, забиває груди…

Правда десь бути мусить, та що там ще скажуть люди?

Ю. Боярунець

15 вересня 1953 року на Хмельниччині народився український письменник Юрій Боярунець, який зараз проживає в с. Скоморошки Оратівського району на Вінниччині. Творча палітра його багатогранна: багато віршів філософського характеру, в деяких чітко вказана громадянська позиція, інші – ліричні, а ще є сатиричні та гумористичні твори.

З нагоди 65-річчя митця у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва експонується виставка-дата «Юрій Боярунець – український поет, прозаїк, публіцист».

Запрошуємо всіх до перегляду.


17 вересня 2018

17 вересня на засіданні Гендерного клубу «Я+ТИ=МИ» «Стратегічне планування в місцевих громадах» голова правління ГС «Інституту місцевої демократії «Відкрите суспільство» С. А. Ходакова акцентувала увагу присутніх на питанні, чому виникає потреба у стратегічному плануванні, на чому слід базувати таке планування, та як це відбувається в європейських країнах.

Фотоматеріали


18 вересня 2018

Висловлюємо щирі співчуття всім рідним, близьким, друзям з приводу передчасної смерті української громадської діячки, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Почесної громадянки міста Вінниці, заслуженого працівника соціальної сфери України, керівника Міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» Раїси Василівни Панасюк. Вічна пам’ять!

Колектив Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Директор Л. Б. Сеник


18 вересня 2018

22 вересня – День партизанської слави України. Це свято засновано у 2001 році згідно з Указом Президента України. З метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували виставку документів «На крутих перевалах долі назустріч».

Запрошуємо до перегляду!


19 вересня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза».

У програмі – перегляд та обговорення уривків музичного фільму американського режисера Б. Фосса «Весь цей джаз» у рамках проведення XXII міжнародного фестивалю «Vinnytsia JazzFest-2018».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


19 вересня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) експонується виставка-інформація «Інноваційний потенціал АПК».

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися із представленими матеріалами!


19 вересня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) відбулася презентація виставки-інформації «Інноваційний потенціал АПК», яку підготувала провідний бібліограф О. Л. Шпичак. У заході взяли участь доценти Н. М. Гудзенко, Л. І. Федоришина та студенти факультету обліку та аудиту Вінницького національного аграрного університету. 

Фотоматеріали


20 вересня 2018

20 вересня о 13:00 у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться спільна презентація виставки картин художниці Анни Ольшанської-Кобильнік та поезії молодої авторки Ольги Мудрицької «Душа людська у кольорі та слові». Запрошуємо любителів живопису та поезії на художньо-поетичне дійство.

Вхід вільний.

Прес-реліз     Фотоматеріали


20 вересня 2018

До Всесвітнього дня туризму відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели для користувачів ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва День інформації «Відкривай та споглядай: майбутнє за туризмом!». Л. О. Киричок представила віртуальну подорож мальовничими куточками світу та України, Р. І. Покидченко презентувала книжково-ілюстративну виставку «Розвиток туристичного бізнесу в Україні». Подорожуючи, ми пізнаємо світ – історію, культуру, звичаї своєї Батьківщини та інших країн. Недарма Августин Аврелій сказав: «Світ – це книга. І хто не подорожував по ньому – прочитав у ній лише одну сторінку». Тож відкривайте та споглядайте!


24 вересня 2018

Увага! Увага! Увага!

Ви маєте унікальну можливість бути присутніми на презентації літературно-творчого об’єднання «Імпреза», познайомитися з авторами красного слова і вкотре зачаруватись поезією.
Голова «Імпрези» поетеса Ірина Федорчук разом з учасниками подарують радість зустрічі поезії та музики.

Захід відбудеться 24 вересня 2018 року о 14.00 в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (Соборна, 73, ІІІ поверх).

Запрошуємо! Довідки за тел.: 67-03-25


26 вересня 2018

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття та розвитку викладання мов у світі.

З метою пробудження інтересу до вивчення іноземних мов, бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Тетяна Горовенко підготувала книжково-ілюстративну виставку «Барви європейських мов».

Представлена література розповість про виникнення та поширення інших мов, а також допоможе самостійно покращити свої знання.


26 вересня 2018

Обласне свято «Я люблю свою професію і свою бібліотеку»

(до Всеукраїнського дня бібліотек) 

читальна зала відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук

(вул. Соборна,73, ІІІ поверх)


27 вересня 2018

27 вересня щорічно відзначають Всесвітній день туризму. З цієї нагоди сектор журнальної періодики (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) підготував віртуальну виставку «Мандрівка світом: країни та народи».


29 вересня 2018

Шановні працівники культури!

З метою збору та розповсюдження актуальної інформації з питань культури і мистецтва, сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва моніторить офіційні веб-сайти Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної історичної бібліотеки України та ін.

Запрошуємо Вас до перегляду інформаційного дайджесту «Актуально про культуру».


30 вересня 2018

Шановні працівники культури і мистецтв!

Запрошуємо переглянути черговий випуск дайджесту «Хроніка культурного життя Вінниччини» 

за серпень 2018 р.

Шановні користувачі! 

Для Вас у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва надається доступ до оцифрованих текстів газет, що виходили на початку ХХ століття на Поділлі.

Детальніше >>

Шановні читачі! До вашої уваги!

«Читаю сам і раджу Вам!»

Книги, що стали сенсацією.

  10 найкращих книг

Читайте з задоволенням!

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва пропонує для користувачів нову послугу - Буккросинг.

Буккросинг — це вільний рух книг. Якщо Вам сподобалась якась книга, то її можна взяти та прочитати. Але, натомість, Ви повинні обміняти її на свою прочитану, цікаву за змістом книжку.

Перелік заходів у рамках Школи Медіації і Права на 2018 рік

Акція

"Бібліотека - учасникам АТО"

безкоштовний запис до бібліотеки учасників АТО протягом 2017 року з видачею річного читацького квитка


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2018
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше